sobota, 21 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Jak PiS chce ratować śródmieście

Jak PiS chce ratować śródmieście

Jak PiS chce ratować śródmieście
Data publikacji: 2018-10-16 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
Wywietleń: 1170 356460

Wybudujemy toalety w lokalach, w których dotąd ich nie ma, a do tchnięcia nowego ducha w centrum miasta wykorzystamy rządowy program Mieszkanie + - ogłosili kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Szczecina, radnych miejskich oraz sejmikowych. 

- W przeciągu mojej kadencji w Szczecinie zostanie zlikwidowane 8 tysięcy kopciuchów i 6 tysięcy toalet (poza mieszkaniami - przypis AS), które trzeba zrobić, aby mieszkańcy żyli godnie - oświadczył mec. Bartłomiej Sochański walczący o fotel prezydenta. - Nie rozumiem, na czym polegają takie problemy w mieście w XXI wieku, że nie można wybudować boiska sportowego ani toalet. To jest coś nieprawdopodobnego. 

Adwokat stwierdził, że pieniądze na renowację centrum będą pochodzić z czterech źródeł: z budżetu miasta, z budżetu państwa, ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego oraz z projektów publiczno-prywatnych podejmowanych razem z lokatorami.

- Tematyka rewitalizacji poruszana jest od kilku lat- mówił Marcin Pawlicki, zastępca prezydenta Piotra Krzystka ds. mieszkaniowych i kandydat do rady miasta. - W moim pionie jest szczeciński TBS, które rewitalizację robi. Chciałbym przypomnieć o rewitalizacji 9 kamienic przy ul. Pocztowej, przy ul. Bohaterów Warszawy. To zaczyna się w tym roku i będzie robione kompleksowo. Chciałbym przypomnieć też o ul. Chodkiewicza czy zaczętej rewitalizacji kwartału 36 z miejscami podziemnymi. Mamy zrewitalizowany kwartał turzyński, ale samo centrum miasta wymaga ogromnych nakładów. Mamy konkretny pomysł, który zrodził się w Krynicy na Forum Ekonomicznym. Zarząd BGK zaproponował, aby w tych zniszczonych opuszczonych mieszkaniach stworzyć program Mieszkanie +.

W pierwszej kolejności dotyczyłoby to kilkudziesięciu lokali przy ulicach Edmunda Bałuki, Śląskiej, Jagiellońskiej.

- Jeżeli Prawo i Sprawiedliwość będzie tworzyć zarząd województwa, to będzie współpracowało z miastem. Dziś tej współpracy brakuje - ocenił mec. Zbigniew Bogucki, kandydat do sejmiku zachodniopomorskiego. - Marszałek ani nie współpracuje z rządem, ani nie widać tej współpracy, jeżeli chodzi o miasto. Aby zrewitalizować śródmieście, trzeba odprowadzić stąd ruch. Sposobem jest na to zachodnie obejście Szczecina, obwodnica śródmiejska, przekwalifikowanie "nadodrzanki" na drogę wojewódzką, aby móc skierować tam większe środki. ©℗

(as)

Fot. Mirosław Winconek

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


Komentarze

Alek
Przecież już był pan,panie Sochański prezydentem Szczecina.I co pan wtedy zrobił w "tym temacie?"NIC.Absolutnie NIC.I myślisz sobie że teraz Ci uwierzymy? NIE !!!
2018-10-17 13:12:12
Filutek
A co do tej pory zrobił w tym zakresie wiceprezydent z pis? że raptem zauważono problem!
2018-10-17 08:31:57
Yru
Ludzie idą do polityki by się dorobić a nie pracowač dla wyborców - miszkanców
2018-10-17 06:46:39
A po co
Będziemy mieć most kłodny za setki milionów na pustą łasztownię i tam postawimy sobie wielki miejski szalet i po problemie :)
2018-10-16 22:44:47
Vera
Kiedy oni wreszcie zrozumieją że Szczecin nie chce rządów PiS
2018-10-16 17:38:29
Obudzili się na wybory
A co robił PiS przez 8 lat rządząc Szczecinem?
2018-10-16 17:18:53
Szczecinianka
A Jagiełły, Przybysławy, Łokietka? Od lat chodniki i budynki wołają o pomstę do nieba
2018-10-16 16:42:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie