sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta

Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta

Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta
Data publikacji: 2016-06-05 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2737 137784

- Nie tylko przemysł i transport odpowiadają za powstawanie gazów cieplarnianych, a w efekcie za niszczenie naszej planety. Wpływ na to ma również nasza dieta - o tym podczas niedzielnej pikiety na pl. Grunwaldzkim przekonywali szczecinian aktywiści Basta! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

Uczestnicy pikiety podkreślali, że Ziemię zabija dieta oparta na mięsie, bo przemysłowa jego produkcja oznacza nie tylko ogromne cierpienie zwierząt, ale również skażenie środowiska naturalnego, emisję gazów, zajmowanie pól uprawnych, zniszczenie naturalnych siedlisk, produkcję niewyobrażalnej ilości odpadów i powstawanie oceanicznych stref śmierci.

- Hodowanie zwierząt i ich zabijanie, a przede wszystkim nasza bezrefleksyjna konsumpcja mięsa, mleka czy jaj przyczynia się do uśmiercania naszej planety - przekonywali przechodniów. - Zmień dietę na roślinną. Dla siebie, dla Ziemi, dla zwierząt. Na ile skutecznie? Do refleksji powinien skłonić także ten fakt: nawet ONZ wskazuje chów zwierząt jako jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych problemów środowiskowych, przed którymi staje współczesny świat.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta

Komentarze

S
Nie wszyscy mają tatuaże, kolczyki i dredy. Żyjemy w XXI wieku, to nie świadczy nic innego poza różnymi gustami i stylem :)
2016-06-06 22:44:49
Basta
Dlaczego sprawami ekologii nie zajmują się ludzie o wyglądzie zbliżonym do osób, do których chcą trafić ze swoim przekazem, tylko jakieś subkultury w kolczykach, z tatuażami i dredami?
2016-06-06 07:56:57
Schabowy
Ziemię zabija marnotrawstwo żywności marnowanej w milionach ton DZIENNIE i konsumpcjonizm ,który napędza produkcję nietrwałych i szybko psujących się urządzeń ,które zamiast naprawiać ,zastępuje się nowymi.Miliardy ton nieutylizowanych śmieci DZIENNIE zwożone na wysypiska.Człowiek je mięso od zarania swego istnienia i jakoś Ziemia przetrwała.To człowiek i jego konsumpcyjny styl życia jest zagrożeniem dla Ziemi.Jedzenie zmodyfikowanych genetycznie roślinek z przenawożonych sztucznymi nawozami pól w niczym nie pomoże i spowoduje wyginięcie ludzkości w ciągu kilku generacji... i paradoksalnie może dopiero to wyjdzie Ziemi na zdrowie.
2016-06-05 22:56:27
Mariusz
Fajnie że młodzież aktywnie wspiera zdrowy trend. Szkoda że tak mało ludzi dziś było a placu ale sam fakt tego wystąpienia i nagłośnienie powoduje pozytywny oddźwięk dla innych osób. Zgadzam się z tą młodzieżą i cieszę się na jej postawę. Pozdrawiam wszystkich uczestników i dziękuję za ich wkład.
2016-06-05 19:39:52
do konsumenta
trafna wypowiedź ale ---> kto je ten je ;p dlatego ja wolę moją dietę roślinną
2016-06-05 18:52:23
konsument
Zapraszam to stowarzyszenie w okolice Reptowa, Motańca , Niedźwiedzia gdzie rosną uwielbiane "białe fileciki z kurczaka" po 16-18 sztuk na metrze przez 35 dni, hodowane na paszy z antybiotykami , aby nie zachorowały , a po sprzedaży ( jemy antybiotyki z mięskiem z KFC). Drobimex to główny dostawca tego syfu na rynek !! Nikt nie liczy się z mieszkańcami ( smród) nie wspominam o krzywdzie kurczaków.....
2016-06-05 16:15:53
a gdzie poprzedni
za dużo komentarzy na nie było
2016-06-05 14:53:52

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie