Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta

Data publikacji: 05 czerwca 2016 r. 14:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:05
Pikieta Basta: Ziemię zabija mięsna dieta
 

- Nie tylko przemysł i transport odpowiadają za powstawanie gazów cieplarnianych, a w efekcie za niszczenie naszej planety. Wpływ na to ma również nasza dieta - o tym podczas niedzielnej pikiety na pl. Grunwaldzkim przekonywali szczecinian aktywiści Basta! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

Uczestnicy pikiety podkreślali, że Ziemię zabija dieta oparta na mięsie, bo przemysłowa jego produkcja oznacza nie tylko ogromne cierpienie zwierząt, ale również skażenie środowiska naturalnego, emisję gazów, zajmowanie pól uprawnych, zniszczenie naturalnych siedlisk, produkcję niewyobrażalnej ilości odpadów i powstawanie oceanicznych stref śmierci.

- Hodowanie zwierząt i ich zabijanie, a przede wszystkim nasza bezrefleksyjna konsumpcja mięsa, mleka czy jaj przyczynia się do uśmiercania naszej planety - przekonywali przechodniów. - Zmień dietę na roślinną. Dla siebie, dla Ziemi, dla zwierząt. Na ile skutecznie? Do refleksji powinien skłonić także ten fakt: nawet ONZ wskazuje chów zwierząt jako jedną z głównych przyczyn najpoważniejszych problemów środowiskowych, przed którymi staje współczesny świat.

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

S
2016-06-06 22:44:49
Nie wszyscy mają tatuaże, kolczyki i dredy. Żyjemy w XXI wieku, to nie świadczy nic innego poza różnymi gustami i stylem :)
Basta
2016-06-06 07:56:57
Dlaczego sprawami ekologii nie zajmują się ludzie o wyglądzie zbliżonym do osób, do których chcą trafić ze swoim przekazem, tylko jakieś subkultury w kolczykach, z tatuażami i dredami?
Schabowy
2016-06-05 22:56:27
Ziemię zabija marnotrawstwo żywności marnowanej w milionach ton DZIENNIE i konsumpcjonizm ,który napędza produkcję nietrwałych i szybko psujących się urządzeń ,które zamiast naprawiać ,zastępuje się nowymi.Miliardy ton nieutylizowanych śmieci DZIENNIE zwożone na wysypiska.Człowiek je mięso od zarania swego istnienia i jakoś Ziemia przetrwała.To człowiek i jego konsumpcyjny styl życia jest zagrożeniem dla Ziemi.Jedzenie zmodyfikowanych genetycznie roślinek z przenawożonych sztucznymi nawozami pól w niczym nie pomoże i spowoduje wyginięcie ludzkości w ciągu kilku generacji... i paradoksalnie może dopiero to wyjdzie Ziemi na zdrowie.
Mariusz
2016-06-05 19:39:52
Fajnie że młodzież aktywnie wspiera zdrowy trend. Szkoda że tak mało ludzi dziś było a placu ale sam fakt tego wystąpienia i nagłośnienie powoduje pozytywny oddźwięk dla innych osób. Zgadzam się z tą młodzieżą i cieszę się na jej postawę. Pozdrawiam wszystkich uczestników i dziękuję za ich wkład.
do konsumenta
2016-06-05 18:52:23
trafna wypowiedź ale ---> kto je ten je ;p dlatego ja wolę moją dietę roślinną
konsument
2016-06-05 16:15:53
Zapraszam to stowarzyszenie w okolice Reptowa, Motańca , Niedźwiedzia gdzie rosną uwielbiane "białe fileciki z kurczaka" po 16-18 sztuk na metrze przez 35 dni, hodowane na paszy z antybiotykami , aby nie zachorowały , a po sprzedaży ( jemy antybiotyki z mięskiem z KFC). Drobimex to główny dostawca tego syfu na rynek !! Nikt nie liczy się z mieszkańcami ( smród) nie wspominam o krzywdzie kurczaków.....
a gdzie poprzedni
2016-06-05 14:53:52
za dużo komentarzy na nie było

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA