środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nie chcą „kandydata politycznego”

Nie chcą „kandydata politycznego”

Nie chcą „kandydata politycznego”
Data publikacji: 2016-05-31 22:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1730 136088

Kilkudziesięciu uczniów, nauczycieli, pracowników administracji oraz przedstawicieli rady rodziców i szkolnych związków zawodowych stargardzkiego Zespołu Szkół nr 5 po raz kolejny manifestowało swoje niezadowolenie wobec decyzji starosty o powołaniu Jolanty Kawszyn na stanowisko dyrektorki tej szkoły.

Zebrani we wtorek naprzeciwko budynku starostwa protestujący wyrażali swoje niezadowolenie gwizdami, okrzykami i dźwiękiem trąbek, a w rękach trzymali transparenty z napisami: „Niech głos społeczeństwa będzie głosem polityków", „Chcemy kandydata merytorycznego, a nie politycznego", „Chcemy reprezentanta, a nie pozoranta!" oraz „Żądamy konkursu sprawiedliwego, a nie politycznego!".

Przypomnijmy, że na stanowisko dyrektora ZS nr 5 rozpisano konkurs, do którego przystąpiły 3 osoby. Dwie z nich (Jolanta Kawszyn i Arkadiusz Rozwód), które przeszły do kolejnego etapu rywalizacji, nie uzyskały jednak bezwzględnej większości głosów przedstawicieli komisji. Konkurs pozostał więc nierozstrzygnięty, ale zarząd powiatu miał prawo samodzielnie powołać osobę spośród kandydatów. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji oraz przedstawiciele rady rodziców i szkolnych związków zawodowych ZS nr 5 zorganizowali pikietę przed budynkiem starostwa, dając w ten sposób wyraz poparcia dla Arkadiusza Rozwoda. Na nadzwyczajnym posiedzeniu rady pedagogicznej dyrektor wydziału oświaty, sportu i kultury w stargardzkim starostwie Jerzy Hernet poinformował jednak zebranych, że kandydatką władz powiatu jest J. Kawszyn. Przedstawiciele rady pedagogicznej jednogłośnie negatywnie zaopiniowali tę kandydaturę, ale ich stanowisko nie było wiążące. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Więcej  w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 1 czerwca 2016 r.

Komentarze

O jakiego polityka?
https://www.youtube.com/watch?v=FVeapMY9krQ
2016-06-01 12:37:46
tu nie chodzi o PO-lityka, chodzi no normalność
a nie pisowskie chamstwo! A pisowska kurator co robi? poprawiła już wyniki w zachodniopomorskim? nie? to won z dobrą zmianą!
2016-06-01 07:02:52
Kalkulator,
A wiec o jakiego PO-lityka tu chodzi...??
2016-05-31 23:52:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie