Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Pijany przejeżdżał obok szkoły. Zatrzymał go policjant

Data publikacji: 2019-09-03 12:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 14:40
Pijany przejeżdżał obok szkoły. Zatrzymał go policjant
 

Nietrzeźwego kierowcę busa zatrzymał w okolicy jednej ze szczecińskich szkół policjant drogówki. 41-latek wydmuchał aż 0,5 promila alkoholu. Grożą mu nawet dwa lata więzienia.

To efekt wzmożonych kontroli szczecińskich policjantów w okolicach szkół. Prowadzą je właśnie od 2 września. I już w pierwszy dzień przyniosły korzyść w postaci wyeliminowania z ruchu pijanego kierowcy.

Funkcjonariusze drogówki oraz wydziału prewencji są teraz przy szkołach i na drogach dojazdowych. Kontrolują prędkość, sprawdzają trzeźwość zmotoryzowanych.

- Wczoraj (poniedziałek, 2 września) w godzinach porannych policjant drogówki pełniący służbę w rejonie jednej ze szkół na terenie miasta, zatrzymał do kontroli kierującego busem - relacjonują funkcjonariusze z zespołu ds. komunikacji społecznej KMP w Szczecinie. - Mundurowy podczas sprawdzania dokumentów wyczuł od kontrolowanego mężczyzny wyraźną woń alkoholu. Badanie pokazało, że 41–latek wydmuchał 0,5 promila alkoholu.

Kierujący stracił już prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują, żeby reagować na zauważone w rejonach szkół nieprawidłowości w ruchu i od razu powiadamiać o nich policję.

(a)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ