Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Jest akt oskarżenia przeciwko żonie Ryszarda Kalisza

Data publikacji: 2019-08-15 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-15 15:10
Jest akt oskarżenia przeciwko żonie Ryszarda Kalisza
 

Akt oskarżenia wobec Dominiki K., żony Ryszarda Kalisza, skierowała do sądu Prokuratura Okręgowa w Warszawie - przekazała rzeczniczka tej prokuratury prok. Mirosława Chyr. Dominika K. jest oskarżona o prowadzenie samochodu po pijanemu i narażenie syna na niebezpieczeństwo. Grozi jej za to do pięciu lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia wobec żony polityka obejmuje zdarzenia z 15 lutego 2019 r. Z ustaleń śledczych wynika, że Dominika K. prowadziła samochód na terenie stacji benzynowej w stanie nietrzeźwości. Wykonane na miejscu zdarzenia badanie, wykazało 2,5 promila alkoholu we krwi kobiety.

- W toku postępowania ustalono, że Dominika K. odebrała syna z przedszkola, a następnie pojechała wraz z dzieckiem na stację benzynową, aby skorzystać z myjni. Pracownicy stacji zgłosili policji, że Dominika K. może znajdować się w stanie nietrzeźwości - przekazała warszawska prokuratura okręgowa.

Podczas pierwszego przesłuchania Dominika K. przyznała się do winy i złożyła wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, jednak po ogłoszeniu zarzutów K. nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i zaprzeczyła, że znajdowała się pod wpływem alkoholu. Jak podała prok. Chyr, w postępowaniu ustalono, że Dominika K. prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, w którym znajdował się jej małoletni syn, naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

- Obniżenie sprawności motorycznej wywołane wysokim stężeniem alkoholu w organizmie Dominiki K. (1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu odpowiada 2,5 ‰ alkoholu we krwi) kierowanie pojazdem w godzinach szczytu po warszawskich arteriach spowodowało, że jej syn znalazł się w sytuacji faktycznie zagrażającej jego zdrowiu - uzasadniła prokurator.

Ostatecznie "Prokuratura Okręgowa w Warszawie, w dniu 14 sierpnia 2019 r., skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy – Żoliborza akt oskarżenia przeciwko Dominice K". Prokuratura zwróciła uwagę, że Dominika K. wykonuje zawód adwokata. W związku z tym, warszawska prokuratura okręgowa przekazała materiały ze sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie. Dominice K. grożą kary dyscyplinarne takie jak: nagana, upomnienie, kara pieniężna czy zawieszenie w czynnościach zawodowych na czas od trzech miesięcy do pięciu lat, czy wydalenie z adwokatury.

(pap)

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Klara
2019-08-15 14:51:54
Pytaja sie co trzeba zrobic by miec 2,6 promila. - no tak z kilka dni nie pic to zejdzie do 2,6
do @ Kamil
2019-08-15 13:05:34
".. nie da sie rzyc".... Ty jesteś od rana (10:17:02) nietrzeźwy pisząc " rzyc".... Zapisz się do PO lub SLD to wytrzeźwiejesz.
krotko
2019-08-15 11:07:01
zona pornogrubasa/to slowa slynnego Stefana .N /zostanie unniewiniona przez nadzwyczajna kaste.
Kamil
2019-08-15 10:17:02
W tym kraju na trzezwo nie da sie rzyc

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA