sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Specgrupa „SPEED” podsumowała miesiąc działalności

Specgrupa „SPEED” podsumowała miesiąc działalności [FILM]

Specgrupa „SPEED” podsumowała miesiąc działalności
Data publikacji: 2019-08-22 21:39
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 15:46
Wywietleń: 1447 409780

Zachodniopomorska grupa „SPEED”, mająca na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczeniu liczby wypadków w regionie, działa już od miesiąca. Ujawniła w tym czasie 1954 wykroczenia i 27 przestępstw.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu, od 19 lipca 2019 r. we wszystkich województwach ruszyły zespoły „SPEED”. Policjanci z tej grupy pełnią służbę na terenie całego garnizonu, wykorzystując do wali z piratami drogowymi najlepszy policyjny sprzęt.

Zachodniopomorski zespół tworzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze, pełniący służbę w najnowszych radiowozach. Policjantów z drogówki wspierają funkcjonariusze z innych wydziałów.

W ciągu miesiąca swojej działalności funkcjonariusze ze specgrupy przeprowadzili w całym województwie 2152 kontroli pojazdów, ujawniając 1954 wykroczenia i 27 przestępstw, naruszających przepisy ruchu drogowego. Zatrzymali 98 praw jazdy, z czego aż 82 z powodu przekroczenia prędkości 50+ w terenie zabudowanym.

Grupa SPEED ma m.in. za zadanie ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań i szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, np.: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie ws stosunku do niechronionych uczestników ruchu drogowego ( w tym w obrębie przejść dla pieszych), ujawnianie innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych, monitorowanie oraz analizę umieszczanych w Internecie nagrań ( filmów), prezentujących notoryczne przekraczanie prędkości przez tych sprawców.

Funkcjonariusze wykorzystują różne źródła - również Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - pod kątem informacji o zjawiskach lub przypadkach stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Za nami kilka tygodni pracy zachodniopomorskiej grupy „ SPEED”, przed nami powroty z wakacji i zwiększenie natężenia ruchu na drodze. Policjanci z drogówki będą czujnie przyglądać się poczynaniom kierujących na drodze.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę! Nadmierna prędkość jest od lat jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

(g)

 

Fot. i film: KMP Szczecin

Komentarze

Prz
Helga żałujesz, że odeszłaś ?
2019-08-23 14:35:05
Helga
Dobre te niemieckie samochody w specgrupie.
2019-08-23 13:13:56
jurek
Fizyk - miałeś na myśli ujemne przyspieszenie a=(Vp-Vk)/th [m/s2] ;-))))
2019-08-22 23:31:29
beee
SPEED to będzie po nowym roku jak policjanci SPEEDEM zaczną uciekać na emeryturę
2019-08-22 22:16:55
Fizyk
Nadmierna prędkość nigdy nie jest przyczyną wypadku, a jej zbyt szybkie wytracenie. To podstawy fizyki policjo
2019-08-22 22:02:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie