niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Kamil Durczok nie trafi do aresztu

Kamil Durczok nie trafi do aresztu

Kamil Durczok nie trafi do aresztu
Data publikacji: 2019-08-14 19:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-17 12:08
Wywietleń: 909 408423

Znany dziennikarz Kamil Durczok nie trafi do aresztu – taką decyzję podjął w środę Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym podtrzymał decyzję sądu I instancji, który nie przychylił się do wniosku prokuratury i nie aresztował mężczyzny.

Dziennikarz podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozić może mu za to do 12 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się tylko do jazdy pod wpływem alkoholu.

O decyzji sądu, która jest prawomocna, poinformowali obrońcy dziennikarza Michał Zacharski i Łukasz Isenko. Dodali, że sąd zmienił natomiast wysokość poręczenia – dotychczasową kwotę 15 tys. zł podwyższył do 100 tys.

Jak powiedział Zacharski, zdaniem sądu nie ma dużego prawdopodobieństwa popełnienia przestępstwa sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Sąd podkreślił też, że areszt – jako środek zapobiegawczy – nie może być antycypacją kary.

– Według sądu kara zostanie orzeczona w postępowaniu kończącym, jeśli to będzie wyrok skazujący – powiedział Zacharski.

Z kolei zdaniem Isenki, najważniejsze dla obrony i dla Kamila Durczoka jest to, że pozostaje na wolności. Dodał, iż ważne jest również, że sąd potwierdził co do zasady decyzję sądu I instancji, a także argumentację obrony. Odnosząc się do zmiany kwoty poręczenia Isenko powiedział, iż sąd uznał, że ta kwota będzie bardziej adekwatna w związku z okolicznościami sprawy, w związku z osobą, która ma wpłacić to poręczenie, a także etapem postępowania.

W środę Durczok pojawił się tylko na posiedzeniu sądu. Nie rozmawiał z dziennikarzami. Nie czekał na postanowienie i w przerwie opuścił gmach.

* * *

Pod koniec lipca na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim, 51-letni Kamil Durczok uczestniczył w kolizji. Jadąc samochodem BMW, najechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Następnie jeden z pachołków uderzył w auto nadjeżdżające z przeciwka. Nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał. Jak się okazało, dziennikarz miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzuty. Przyznał się tylko do jazdy pod wpływem alkoholu.

(pap)

Na zdjęciu: Dziennikarz Kamil Durczok w przerwie posiedzenia Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim, rozpatrującego zażalenie na decyzję o jego niearesztowaniu. Obok niego mecenas Łukasz Isenko.
Fot. PAP/Roman Zawistowski

Komentarze

Quistorp
1) do...[Jest tylko jedna nadzwyczajna kasta.]...Iksńyzcak i jego przydupasy.... Zawsze stare drzewo , kiedy się powali, to wszystkie małpy z niego rozpierzchają się. Liczę na mądrą młodość 2) Do poprzedników. Najtrudniej jest wykorzenić zło które kryje się pod płaszczykiem prawa.
2019-08-17 12:02:40
Jest tylko jedna nadzwyczajna kasta.
Jest tylko jedna nadzwyczajna kasta : Kaczyński i jego przydupasy. Im wszystko wolno. W razie czego prezydent da im rozgrzeszenie (uniewinni ich) nawet jeżeli nie będzie prawomocnego wyroku Sądu. Tak było z Kamińskim obecnym ministrem MSWiA. Dyktatorom wszystko wolno.
2019-08-16 07:54:13
teść pasierba do @ Karol
- ten kierowca z Polic też ma się "świetnie";https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/pijany-wracal-autem-do-domu-mial-2-7-promila-alkoholu-w-organizmie/ Za popełnione przestępstwo 57-latek w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem, który zdecydował o ukaraniu go grzywną w wysokości 2000 zł i 5-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna ma też obowiązek zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5000 zł.... PO_czekamy jak ma się "świetnie" "pani Kaliszowa"; https://wiadomosci.onet.pl/kraj/zona-ryszarda-kalisza-oskarzona-grozi-jej-do-pieciu-lat-pozbawienia-wolnosci/bpdsj8h Akt oskarżenia przeciwko żonie Ryszarda Kalisza....Kobieta – z zawodu adwokat w wydychanym powietrzu miała prawie 2,5 promila alkoholu.
2019-08-15 10:06:39
Karol
A ta duża aktorka z serialu "Przyjaciółki" ??? Ma się świetnie. 1,2 promila i kraksa. ???
2019-08-15 08:03:45
tak to jest
Sąsiadami mi zamknęli. Ot, małe przewinienie, ale jest w areszcie. Kasy na kaucję nie ma bo bezrobotny. Biednemu zawsze pod górkę i z wiatrem w oczy.
2019-08-15 07:07:29
A co S - Najwyzszy na to...
Czyzby wiec od Nowa wg. starej Kasty "mozna jezdzic" z 2,6 promilami PO staremu...??
2019-08-15 01:29:39
krotko
kolejny skandal w wykonaniu nadzwyczajnej kasty.Warto bylo stac zswieczkami?
2019-08-14 21:52:33
Xxx
Najsztub uniewinniony wiec tu tez nie bedzie problemu.
2019-08-14 20:58:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie