Poniedziałek, 20 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pijany 75-latek najechał na radiowóz

Data publikacji: 27 września 2016 r. 13:40
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Pijany 75-latek najechał na radiowóz
 

Świdwińscy policjanci zatrzymali kierowcę, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 75-latek tak chciał uniknąć kontroli, że aż najechał na radiowóz. 

Do zdarzenia doszło w niedzielę (25 bm.) wieczorem, ale policja poinformowała o nim dopiero teraz. Na polnej drodze w Zajączkowie (gmina Połczyn-Zdrój) patrol zauważył auto jadące „wężykiem”.

– Kierowca na znak mundurowych zatrzymał się, ale gdy uświadomił sobie, że jest to kontrola policji, ruszył z miejsca – relacjonuje asp. Aneta Sękalska-Cybul z Komendy Powiatowej w Świdwinie.

75-latek ruszył tak gwałtownie, że uszkodził stojący przed nim radiowóz. Mundurowi udaremnili mu ucieczkę. Szybko wyszedł na jaw powód krewkiego zachowania kierowcy. Starszy pan wydmuchał w alkomat prawie 3 promile. Kierowcę obowiązywała też decyzja Starosty Świdwińskiego o cofnięciu uprawnień.

– Właściciel mercedesa przyznał, że pił alkohol i wybrał polne drogi, aby uniknąć kontroli policji – dodaje asp. A. Sękalska-Cybul 

Mężczyzna stracił prawo jazdy, jeszcze we wtorek (27 bm.) podczas rozprawy w trybie przyśpieszonym sąd zdecyduje o wymiarze kary. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi pozbawienie wolności do lat 2.

(żan)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stop pijanym kierowcom
2016-09-27 14:20:39
Wiek nie ma znaczenia, bo to indywidualna kwestia danego organizmu, ale pijany w ogóle nie powinien mieć prawa jazdy. Widać, że komentujący poniżej sam lubi jeździć po spożyciu alkoholu skoro stanowczo bagatelizuje tak karygodne zachowanie.
A
2016-09-27 14:15:26
75-latek, trzeźwy czy pijany, w ogóle nie powinien mieć już prawka...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA