Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pijany wiózł dziecko

Data publikacji: 15 września 2016 r. 13:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:15
Pijany wiózł dziecko
 

Kompletnie pijany ojciec wiózł autem swoje sześcioletnie dziecko. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierowcę po anonimowym telefonie. 

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (12 września). Do dyżurnego komendy policji w Pyrzycach zadzwoniła anonimowa osoba. Przekazała policjantowi, że w kierunku Pyrzyc jedzie samochód marki Seat, który prowadzi najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna miał wracać z dzieckiem z pobytu nad jeziorem. Mundurowi zareagowali od razu, wysyłając w ten rejon patrol drogówki.

Podejrzany kierowca Seata został zatrzymany do kontroli drogowej. Przypuszczenia się potwierdziły – badanie alkomatem wykazało ponad trzy promile alkoholu. W takim stanie 38-letni mężczyzna prowadził samochód, narażając na niebezpieczeństwo swoje sześcioletnie dziecko, nie wspominając już o innych kierowcach.

Mężczyzna nie okazał mundurowym prawa jazdy, bo jak szybko wyszło na jaw – nigdy go nie posiadał. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i w trybie przyspieszonym stanął przed sądem.

– Sąd po rozpoznaniu sprawy skazał 38-latka na 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności, 5-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz zapłacenie świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. złotych – informuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

(żan)

Fot. (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Debili nie sieją
2016-09-15 16:05:48
Zabrać mu prawo do opieki nad dzieckiem i już, tylko szkoda dziecka, bo niewinne, że ma ojca idiotę.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA