Czwartek, 30 maja 2024 r. 
REKLAMA

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Data publikacji: 26 września 2016 r. 17:55
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:16
Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy
 

Mieszkanka powiatu gryfickiego oraz pracownik sklepu zatrzymali 35-letniego kierowcę w ramach tzw. ujęcia obywatelskiego. Będą pod wpływem alkoholu próbował on odjechać  swoim samochodem, którym chwilę wcześniej przyjechał do sklepu. Mężczyzna został przekazany policji.

 

Podczas zakupów młoda kobieta zobaczyła, jak na teren przed sklepem wjeżdża vw golf. Zachowanie kierowcy - bełkotliwa mowa, chwiejny krok oraz wyczuwalna woń alkoholu z ust, wzbudziły u kobiety obawę, że może być on nietrzeźwy. Co więcej, podczas próby odjechania spod sklepu mężczyzna pomylił samochody i próbował otworzyć kluczykami inne stojące obok auto.

Przeprowadzone przez patrol policji wstępne badanie stanu trzeźwości kierującego wskazało, że może być on pijany. Od kierowcy vw golfa pobrano krew do badania w związku z tym, iż nie zgodził się on na badanie policyjnym alkomatem.

W przypadku pozytywnego wyniku badania laboratoryjnego próbek krwi, 35-letni mieszkaniec gminy Trzebiatów, może usłyszeć zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policja ustaliła też, że mężczyzna ten nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. (k)

Fot. Robert WOJCIECHOWSKI (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

%
2016-09-27 07:56:55
Wiadomo, stary scenariusz: stosunkowo młody kierowca, alkohol, wieś, golf - i mamy tragedię gotową.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA