Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Piesi obejściem, kierowcy objazdem. Od środy utrudnienia w ruchu przy węźle Łękno [GALERIA]

Data publikacji: 2020-03-17 21:58
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-18 15:04
Piesi obejściem, kierowcy objazdem. Od środy utrudnienia w ruchu przy węźle Łękno
 

Kumulacja inwestycji na szczecińskich ulicach sprawia, że nie ma tygodnia, byśmy nie informowali o utrudnieniach w ruchu. Kolejne już od środy, 18 marca, w rejonie węzła Łękno. Muszą się z nimi liczyć przed wszystkim piesi i rowerzyści. Zniknie dotychczasowe prowizoryczne przejście na skarpie przy nowobudowanych wiaduktach nad al. Wojska Polskiego przy skrzyżowaniu z ul. Traugutta. A kierowcy nie przejadą autami ul. Zaleskiego między przejazdem kolejowym i al. Wojska Polskiego.

- Staraliśmy się najdłużej jak to było możliwe utrzymywać ten przesmyk zwłaszcza dla pieszych i innych użytkowników, w tym rowerzystów, ale nadszedł niestety właśnie ten moment, że musimy do zera ograniczyć obecność osób postronnych w obrębie placu budowy - tłumaczy Rafał Godlewski, kierownik budowy w imieniu konsorcjum spółek Roverpol-Rover Infraestructuras, wykonawcy inwestycji.

Ekipy budowlane ruszają z pracami przygotowawczymi niezbędnymi do operacji przeniesienia w tym rejonie powstającej trasy średnicowej fragmentu magistrali dla pociągów w nową lokalizację pod wykonany dotąd nowy wiadukt. A następnie do rozbiórki pozostałego jeszcze starego poniemieckiego wiaduktu nad obecnymi torami kolejowymi, gdzie ma być wzniesiona nowa konstrukcja wiaduktu drogowego.

Jak podkreśla Rafał Godlewski, całkowite wyeliminowanie ruchu pieszych, cyklistów jest wprowadzane dla ich bezpieczeństwa. Z uwagi na to, że drogowcy przystępują do kolejnego etapu prac przy murze oporowym przy nowym wiadukcie i związanych z nimi wykopami na głębokość do 7 metrów. W okolicy pojawią się stosowne komunikaty i oznakowanie z mapką poglądową o wytyczonym czasowo szlaku. A ten zalecany prowadzi od ul. Traugutta dalej ul. Waryńskiego, Lindego i Zaleskiego. Podobnie jak i w przeciwnym kierunku, tj. idąc lub jadąc rowerem al. Wojska Polskiego z centrum trzeba będzie nadłożyć nieco drogi, kierując się wspomnianym obejściem. Od strony przebudowywanego teraz odcinka jezdni al. Wojska Polskiego do centrum utrzymane będzie przejście do wysokości stacji paliw oraz pobliskiego budynku ze sklepem Netto w parterze. Ten stan rzeczy potrwa co najmniej pół roku.

Równocześnie od środy, 18 marca. całkowicie zamknięty będzie dla samochodów do odwołania odcinek ul. Zaleskiego od przejazdu kolejowego do jej skrzyżowania z al. Wojska Polskiego. Znika tam możliwość wjechania prawoskrętem w al. Wojska Polskiego (kierunek centrum). Będzie on przebudowywany. Ta z kolei blokada potrwa do trzech miesięcy. Co oznacza, że jadącym od strony Pogodna pozostanie objazd ul. Sienkiewicza i dalej ul. Mickiewicza lub innymi pobliskimi uliczkami. O blokadzie powinni też pamiętać zmotoryzowani korzystający na co dzień z przejazdu uliczkami po drugiej stronie torów kolejowych, w tym pobliskiej ul. Leszczyńskiego oraz biegnącej równolegle do niej wzdłuż skweru Telesfora Badetki, a także dochodzącej tam do ul. Zaleskiego, ul. Spółdzielczej.  ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gośc
2020-03-18 14:47:02
Co by tu jeszcze zamknąć?
mapka
2020-03-18 09:01:53
może jakaś mapka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ