poniedziałek, 22 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę
Data publikacji: 2017-07-29 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:18
Wywietleń: 1909 284159

W sobotę rano wyruszyli z osiedla Słonecznego do Częstochowy. Część z uczestników 33. Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę trasę pokonuje jednak już od wtorku. Najwytrwalsi maszerują z nadbałtyckiego Pustkowa. Jest ich teraz ponad dwustu. W najbliższych trzech dniach dołączą do nich pątnicy m.in. ze Stargardu, z Choszczna i z Bierzwnika.

Pokonanie trasy liczącej przeszło 550 km zajmie pielgrzymom dwa tygodnie. Powinni dotrzeć do jasnogórskiego sanktuarium w niedzielę, 13 sierpnia lub w poniedziałek, 14 sierpnia.

Część pielgrzymów ma za sobą już kilka dni wędrówki. Ruszali z różnych zakątków regionu. Ze wspomnianego Pustkowa pierwsi z księdzem Krystianem Dylewskim w miniony wtorek sprzed Bałtyckiego Krzyża Nadziei, który jest repliką krzyża stojącego na Giewoncie. Gościli na szlaku braci ze wspólnoty neokatechumenatu. A dalej szli przez Pobierowo, Łukęcin, Rogowo, Wrzosowo do Kamienia Pomorskiego. 26 lipca pielgrzymi wyruszyli też ze Świnoujścia, a dzień później obie grupy promieniste wspólnie wyruszyły z Wolina w kierunku Szczecina. 28 lipca na trasie pielgrzymów były Stepnica i Police. A następnie przeszli przez cały Szczecin: Warszewo, Jasne Błonia, śródmieście do bazylik Jana Chrzciciela i Archikatedralnej, by wieczorem dotrzeć do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym.

Sobotni wymarsz ze Szczecina poprzedziła poranna uroczysta inauguracja pielgrzymki w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. ©℗

(MIR)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę Pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Komentarze

1313
DURNIE- NIEBESPIECZNE - W KLATKI - I Z DALA OD LUDZI!!!!!!! Najgorsi sa tacy wlasnie nawiedzeni!!!!
2017-08-02 20:56:36
do BA
Ale wypraktykowana - to teraz terazniejsze na stalej "pensji" rzadowej czyli na emerturze grzesza NIE tylko czynem? NO to czym? A ja tam lubie czynem, a imaginacje zostawiam dla Psychiatrow aby uwazali na tych co to sa stale na "haju" i to porzadnym a reszty NIE czuja bo sa na "Czynie wirtualnym"!!!! A niesienie szmat na patyku w dobie gdzie w kieszeni ma telefon komorkowy to Odpustu NIE dostanie , nawet drepczac na bosaka!!!!
2017-07-31 19:47:06
Jarun
Nie idziecie w pielgrzymce i widocznie nie chodzicie, więc co to was obchodzi? Jesteście jak zwierzęta, które swoją obecność muszą zaznaczyć moczem. A pielgrzymom życzę szczęśliwej drogi i Szczęść wam Boże !
2017-07-31 09:53:12
@Miko
Ktoś cię okłamał.
2017-07-30 17:58:23
BA
DO MARYSI ŻYCZĘ TOBIE ABYŚ DOCZEKAŁA SIĘ STAREJ EMERYTKI...BO WIECZNIE MŁODA NIE BĘDZIESZ. CO TY UWAŻASZ ŻE TYLKO GRZESZY SIĘ CZYNEM......
2017-07-30 11:12:43
Miko
"Religia zaczęła się kiedy pierwszy kłamca spotkał pierwszego durnia"- Mark Twain. Czy trzeba coś dodawać?
2017-07-30 07:49:10
550
Zacytuję Richarda Dawkinsa -1. "Religia jest niebezpiecznym nonsensem, który uczy wrogości wobec innych ludzi". 2."proces nie-myślenia nazywany wiarą" nie jest metodą zrozumienia świata, ale wręcz przeciwnie, powoduje podziały, jest niebezpieczny oraz stoi w zasadniczej opozycji do współczesnej nauki i metod naukowych. Wystarczy te słowa odnieść do Polski i wszystko jasne.
2017-07-29 23:56:44
do kibica
O KODzie to ty wiesz tyle co ci TVPiS nawciskał. Czyli nie wiesz nic. Przyjdź na manifestację to się dowiesz. Info na http://kodzachodniopomorskie.pl/category/aktualnosci/
2017-07-29 23:29:25
@kibic
Mogliby poświęcić swój czas i zdrowie, żeby pomóc potrzebującym w szpitalach lub hospicjach. umyć, porozmawiać lub po prostu potrzymać za rękę. To z pewnością by się Bogu (jeśli istnieje) podobało. Łażenie i blokowanie ruchu na drogach to jak to określają pokonywanie własnych słabości to zwykły egoizm. Łatwiej iść pośpiewać do mikrofonu pograć na gitarce niż pomóc potrzebującemu. Rozumiem, że od takiego łażenia bolą nogi, a powinna głowa. Najfajniej wyglądają ci faceci w czarni....
2017-07-29 22:31:57
Jakób
To też "kodziarze", bojowi "kodziarze" - przecież oni codziennie pokonują KOD, czyli Kolejny Odcinek Drogi. A tak na poważnie - to należy im się podziw za ten trud.
2017-07-29 22:27:16
kibic
szacun dla tych ludzi,którzy poświęcają swój czas i zdrowie.to jest prawdziwa wiarA.kodZIARZY TO BOLI I MA BOLEĆ!
2017-07-29 20:39:01
o
fanatyzm religijny nie ma nic wspólnego z wiarą
2017-07-29 19:44:29
cap kościelny
Jeśli odciskami i bąblami na piętach można zmazać swoje grzechy, to daremna była męczeńska śmierć Jezusa z Nazaretu!
2017-07-29 19:40:23
Olek
Wulgarne kobiety i UBywatele RP bez wcześniejszej spowiedzi i pokuty nie powinni uczestniczyć w tej pielgrzymce. Apage Satanas!
2017-07-29 19:12:04
Marysia
Rozumie MLODZI ale stare emeryty!!!? to oni jeszcze moga .....(grzeszyc)! NO chyba ze tylko popatrzec JAK !!!( ale ciekawskie - a ciekawosc to pierwszy stopien do piekla ).
2017-07-29 18:59:36
............
To jest dopiero A E R O B I K !!!!!
2017-07-29 18:54:14