niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Świat > Papież przybył z wizytą do Egiptu

Papież przybył z wizytą do Egiptu

Papież przybył z wizytą do Egiptu
Data publikacji: 2017-04-28 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:47
Wywietleń: 2712 248579

Papież Franciszek przybył w piątek do Egiptu z wizytą, która potrwa ponad dobę. Samolot z papieżem, jego współpracownikami i kilkudziesięcioma dziennikarzami na pokładzie wylądował na lotnisku w Kairze, gdzie obowiązują maksymalne środki bezpieczeństwa.

Na drodze z lotniska, którą jechać będzie papież do Pałacu Prezydenckiego stoją wozy bojowe. Wszędzie rozmieszczono bardzo duże siły wojska i policji. Franciszek zgodnie ze swym życzeniem nie będzie jeździł podczas tej wizyty opancerzonym samochodem - poinformował Watykan. Będzie to, jak wyjaśniono, zamknięte auto.

Papież odwiedza Egipt 17 lat po wizycie św. Jana Pawła II. Pierwszym punktem pobytu Franciszka w Kairze będzie oficjalna ceremonia powitania w Pałacu Prezydenckim. Po jej zakończeniu odbędzie się prywatne spotkanie papieża z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. Z Pałacu Prezydenckiego papież pojedzie na muzułmański uniwersytet Al-Azhar, gdzie powita go jego rektor, wielki imam Ahmad al-Tajjib. Obaj udadzą się następnie na zorganizowaną tam międzynarodową konferencję na temat pokoju, gdzie wygłoszą przemówienia.

Późnym popołudniem papież uda się do siedziby Patriarchatu Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego na spotkanie z jego zwierzchnikiem Tawadrosem II. Po rozmowie obaj pójdą do pobliskiego kościoła pod wezwaniem świętych Piotra i Pawła, gdzie przewodniczyć będą modlitwie ekumenicznej z udziałem przedstawicieli różnych wyznań.

W czasie pobytu w tym miejscu Franciszek odda hołd ofiarom dokonanego tam przez Państwo Islamskie zamachu w grudniu zeszłego roku; w zamachu zginęło 29 osób.

Watykaniści podkreślają, że swą wizytą mającą głęboki wymiar ekumeniczny i międzyreligijny, papież chce też dodać otuchy chrześcijanom różnych wyznań, którzy padają ofiarą ataków i prześladowań. W ostatnich latach, jak zaznacza w piątek włoski dziennik "Il Messaggero", w Egipcie dokonano zamachów na 54 kościoły.

(pap)

Komentarze

A nie tylko - w Imie Ojca i Syna...
Amen !
2017-04-29 22:55:45
Kto... Komu... bedzie "obiecywal" ze ...
Ciekawe, jak i na jakich warunkach chce Papiez "dogadac sie"... w Wielkim Islamskim Imamem ? Gdzie o "Efektach" bedziemy mogli czytac, slyszec i ogladac... bardzo szybko bo juz z dnia na dzien czy tygodnia na tydzien...? Jedno jest pewne, ze PROBLEM naplywu Is-lamu do Europy - juz Papiez nie rozwiaze ? By TO jeszcze mozna bylo zastopowac, to potrzeba jak najszybciej - innych i bardziej Radykalnych Metod !!
2017-04-28 22:56:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy