czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pięćset podpisów poparcia dla marszałka Tomasza Grodzkiego

Pięćset podpisów poparcia dla marszałka Tomasza Grodzkiego

Pięćset podpisów poparcia dla marszałka Tomasza Grodzkiego
Data publikacji: 2020-01-21 09:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-22 21:09
Wywietleń: 1044 438886

Akcja była wyrazem sprzeciwu szczecinian wobec nagonki, jaką na prof. Tomasza Grodzkiego, marszałka senatu, urządziły publiczne media. W ciągu zaledwie trzech godzin jej organizatorzy zebrali ponad 500 podpisów poparcia. Dlatego zapowiadają, że nie przestaną wspierać szczecińskiego senatora. Już wkrótce uruchomiona zostanie internetowa zbiórka podpisów.

Weekendowa akcja zbierania podpisów poparcia dla prof. Grodzkiego odbyła się pod hasłem „Szczecin z marszałkiem Grodzkim”. Zorganizowało ją Stowarzyszenie Młodzi Demokraci wspólnie z Komitetem Obrony Demokracji. Polegała na zbiórce podpisów w dwóch punktach miasta: przed Galerią Kaskada i w pobliżu Galaxy.

– W ciągu zaledwie trzech godzin dwie wielkie tablice były zapełnione podpisami, po obu stronach! Musieliśmy przygotować dodatkowe kartki – mówi Stanisław Kaup, przewodniczący SMD Szczecin. – Ale nie zamierzamy przestać. Będziemy zbierać dalej – tym razem będzie to ogólnopolska akcja internetowa. Czekamy na zarejestrowanie wydarzenia.

Niezależnie przedstawiciele KOD zbierają podpisy wsparcia w szpitalach, przychodniach i innych szczecińskich zakładach opieki zdrowotnej.

Akcja jest reakcją na oskarżenia, głównie w mediach publicznych, które pojawiły się po wyborze Grodzkiego na stanowisko marszałka senatu.

– Najwyraźniej powołanie mnie na tę funkcję komuś się bardzo nie podoba. Przeszkadzam, więc rozpoczęła się medialna nagonka – twierdzi Tomasz Grodzki. – Ale nie tylko na mnie. Ja to nazywam Senatgate. Atak, którego celem jest odbicie Senatu, w którym od ostatnich wyborów PiS nie ma większości.

Przypomnijmy, że publiczne media niemal codziennie mówią o przypadkach korupcji, w które jest ponoć zamieszany prof. Tomasz Grodzki (rzekomo brał łapówki, kiedy był dyrektorem szpitala w Zdunowie). Z zamieszczanych relacji wynika, że wciąż pojawiają się nowe fakty i ujawniają się kolejni świadkowie potwierdzający popełnianie przez marszałka przestępstw.

– Postępowanie toczy się w sprawie – podkreśla prok. Marcin Lorenc z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Przesłuchaliśmy już kilkanaście osób. Z ich zeznań wyłoniliśmy pięć zdarzeń. Teraz będziemy sprawdzać, czy rzeczywiście mają znamiona korupcji.

Prokuratura wszczęła śledztwo po złożeniu doniesienia na Grodzkiego przez pomorskiego radnego PiS Karola Guzikiewicza – później mężczyzna z zarzutów się wycofał.

Prof. Grodzki zapewnia, że nigdy nie uzależniał wykonania operacji czy innych procedur medycznych od przyjęcia pieniędzy i nigdy takich pieniędzy nie przyjął.

Niektóre środowiska w Szczecinie postanowiły stanąć w obronie dobrego imienia marszałka senatu. Stąd sobotnia zbiórka zbierania podpisów. Pozytywna reakcja szczecinian przerosła – jak zapewniają Młodzi Demokraci – oczekiwania organizatorów. ©℗  

Leszek WÓJCIK

Fot. SMD

Komentarze

do @ Pablo E.
- co piąty.
2020-01-22 20:47:51
Pablo E.
Podpisali się sami lekarze? ;-)
2020-01-22 10:14:49
gregor102
Na kim to ma zrobić wrażenie? hehe, żałosne jest całe to kodziarstwo
2020-01-22 08:14:56
Monika
To jest elita elit,śmietanka śmietanek.Pięćset podpisów przeciwko marnej jakości koniakom.Całe szczęście że Monika pije proseco.
2020-01-22 07:22:52
Jaguary są dla ludzi!
Ależ po co tyle poparcia skoro zarzuty są z ZAŚWIATÓW??????
2020-01-21 22:46:02
Wiola
Przez zebrane podpisy to się mniej świadków do prokuratury i CBA ma niby zgłosić?Po co te podpisy aktywu PO?Ja pamiętam jak się też ujmowali za Mateuszem Kucykiem Kijowskim.
2020-01-21 22:30:26
Wawrzek
Wy wszyscy z Księżyca spadli?, wszyscy biorą ale nie wszyscy chcą być marszałkami Senatu bo tu trzeba świecić ETYKĄ jak latarnia. To samo dotyczy posłów senatorów, sędziów, urzędników. Kupuje się mandaty posła, senatora i inne z wyborów. Za odstąpienie mandatu posła zostaje się dożywotnio dyrektorem Banku albo wójtem itd. Co nie znacie tego? przecież to powszechna praktyka tu w Zachodniopomorskim a i w całej Polsce
2020-01-21 22:01:25
Sorawiedliwy
Jakie my mamy w Polskim Szczecinie łże "elity" Grodzki. Musiało. Nitras. Gawłowski Szczecin proszę obudż się i do tego ci sędziowie od wiertarka i innych kradzezy i nadużyć. Powołuję fundację CZYSTY SZCZECIN SZCZĘSLIWY SZCZECIN. Zapraszam
2020-01-21 20:41:16
a ja nazywam napoleongrodzkagate
zaprzańcy ze Szczecina za napoleonem...
2020-01-21 20:30:33
Może to skomentujecie PIS-Trollownio??- afera za aferą...
Banaś pogrąża instytucje państwowe ws. afery GetBack. Raport NIK nie zostawia suchej nitki mf 21.01.2020 12:26 Najwyższa Izba Kontroli w opublikowanym we wtorek raporcie mocno punktuje instytucje państwowe ws. afery GetBack. Najbardziej dostaje się Urzędowi Komisji Nadzoru Finansowego. NIK zauważa, że przez pierwsze pięć lat działalności firmy windykacyjnej, UKNF nie przeprowadził w niej ani jednej kontroli. Ponad 9 tys. nabywców obligacji GetBack do dziś nie odzyskało 2,5 mld zł.
2020-01-21 20:25:50
stoisława
Nagonka??Informowanie obywateli że istnieją zgłoszone do prokuratury informacje o nieprawidłowościach w szpitalu to jest nagonka?? Najbardziej zdumiewające są zarzuty wobec dziennikarza który o tym informuje,wychodzi z nich że dziennikarz chce obalić "konstytucyjny" organ.Żywcem przeniesione z komuny.Czekamy kiedy właściwe organa przedstawią sprawę opinii publicznej.Jest prowadzone śledztwo,gromadzone są dowody,przesłuchiwani są świadkowie.Normalna procedura śledcza,gdzie tu nagonka?Właściwie to chcielibyśmy się dowiedzieć co się stało z "wyciszonym" koronnym świadkiem z UB?
2020-01-21 20:21:37
bobo
jaki szczecin ku...
2020-01-21 19:40:52
pomorzany
Warto zachować te podpisy na świadków do prokuratury
2020-01-21 17:15:58
smutni panowie
Dla pana Staszka nikt zebrał nawet 100 podpisów a mogli przy okazji zbierać i dla pana Tomka i dla pana Staszka.Byłoby po 500 podpisów jak znalazł.
2020-01-21 17:14:12
pińcet
brał jak każdy lekarz, tylko, po co pchał się na "stołek" mając świadomość tego?
2020-01-21 15:08:48
A pan Gawłowski się POdpisał, czy nie ma dzisiej czasu ??
.
2020-01-21 14:14:03
teść pasierba do PO_dnieconych
- urzędowo ważne są podpisy, które stwierdzają niepodważalnie dane osób podpisujących się, adres, itp. To co widać na obrazku to są "bochomazy", jakieś "pikasso" i ta akcja to "kwiatek do kożucha". Być może akcja w internecie będzie poważniejsza. Taką akcję przeprowadzono (skutecznie) w sprawie "447", zebrano ponad 200 (dwieście) tysięcy podpisów i teraz PiS ma "zagrychę". Jeśli "zamrażarka" to te głosy będą przeciw ponownemu wyborowi Dudy na prezydenta.
2020-01-21 13:45:50
LuckyPL
Szczecin z Profesorem Tomaszem Marszałkiem Polskiej Wszechopozycji Grodzkim za murem wię....
2020-01-21 13:25:11
haha
A Popiela wybrała program 5000 Plus
2020-01-21 13:18:31
ojciec
"Młodzi organizatorzy akcji..." - jeszcze nie było ich na świecie, a już wiedzą, czy brał czy nie brał? PO-prawni - PO-lobotomii....
2020-01-21 13:07:57
koperta
Ja czekam na orędzie!
2020-01-21 13:07:14
:)
Aż dziw, że nikt nie narysował ikonki koperty ;)
2020-01-21 12:59:22
Gostek
Dobrze byłoby poznać tą listę ,bo wiem w stu % że Grocki brał a ci co popierają doskonale o tym wiedzą bo sami z drobnymi wyjątkami brali i najgorsze że będą brali...
2020-01-21 12:57:48
Romek60
Czy te 500 osob daloby sobie reke uciac za wlasnego meza/zone
2020-01-21 11:44:22
Dramatyczny apel
Wzywam wszystkich oszustów i złodziei: ratujcie mnie!
2020-01-21 11:41:47
Wojtek
Przykladowo Senator Palpatine z Gwiezdnych Wojen mialby duuuuzo wiecej:))))
2020-01-21 11:34:11
Wyborca
Popieram prof. Grodzkiego
2020-01-21 11:34:06
Te same osoby składały kilka podpisów?
Przecież te podpisy często się niczym nie różnią. Ten sam styl. Jedna osoba składała uch po kilkanaście??
2020-01-21 11:33:49
NadProfesor
Za murem więziennym ?
2020-01-21 11:21:06
To wstyd dla Szczecina
Człowiek honoru dawno podałby się do dymisji! Grodzki ma większe ego niż Wałęsa! Niech usunie się w cięń i nie wkurza ludzi. Dana
2020-01-21 11:17:09
Hahaha
To jest pińcet plus w wersji PO
2020-01-21 11:09:07
hmm
To ile PiS teraz płaci za oczernianie Grodzkiego? Dalej 5000 zł?
2020-01-21 11:02:31
apel do miasta
Mamy już aleję Adamowicza więc Szczecin powinien nazwać jakąś aleję Aleją Grodzkiego bo to wybitny człowiek i bardzo zasłużony dla Szczecina tak samo jak Adamowicz!!
2020-01-21 10:49:04
dziwni ludzie
Pomijając wszystko inne, jak można bronić takiego antypatycznego megalomana?
2020-01-21 10:47:11
abc
KOdziarze zbierajcie przy okazji podpisy dla waszego idola alimenciarza kijowwskiego,ktory sadzony jest ponadto o przywłaszczenie ponad 100 tys,ktore zbierali kodziarze do puszek.
2020-01-21 10:42:14
Brawo Profesorze
Robić dalej swoje - po to wybraliśmy w Szczecinie Pana na senatora
2020-01-21 10:40:49
Al Coholik
Przyjmując, że dorosłych ludzi w Szczecinie jest 280000 to ilość popierających stanowi niecałe 2 promile, co stanowi błąd statystyczny, więc proszę nie nadinterpretować wyników hasła typu "Szczecin z marszałkiem Grodzkim" i manipulować emocjami. Proponuję organizatorom zadać inne pytanie w tej kwestii : czy uważasz , że marszałek Grodzki brał pieniądze od swoich pacjentów wykorzystując swoją pozycję służbową w stosunku do nich?. To będzie bardziej ciekawy sondaż !
2020-01-21 10:28:24
Komunista
Ale szybko sie zlecieli i nie Szczecin tylko garstka Po
2020-01-21 10:07:23
Wstyd!
Ręka rękę myje.
2020-01-21 09:33:44
To mniej
Niż członków peło w okolicy
2020-01-21 09:30:14
popieram
Szczecin murem za Profesorem Tomaszem Grodzkim.
2020-01-21 09:28:28