poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista jechał 195 km/h!

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista jechał 195 km/h!

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. Rekordzista jechał 195 km/h!
Data publikacji: 2020-04-10 08:10
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10 22:28
Wywietleń: 1764 450672

Pięciu kierowców z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości straciło w ostatnim czasie w Szczecinie prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą tego dnia stał się 40-latek, który na ulicy Struga jechał z prędkością 195 km/h! Inny kierowca w dodatku prowadził auto w stanie nietrzeźwości.

– Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i ich skutków – przypominają funkcjonariusze z Komedy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do warunków drogowych niesie za sobą zagrożenie dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają.

Prawie 200 na liczniku

W ostatnim czasie Szczecinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

– Niechlubnym rekordzistą tego dnia był 40-latek kierujący audi, który na ulicy Struga jechał z prędkością 195 km/h – poinformował st. sierż. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Ten mieszkaniec Szczecina przekroczył dopuszczalną prędkość o 125 km/h. Mężczyzna poza utratą prawa jazdy otrzymał karę grzywny, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Na podwójnym gazie

Wśród zatrzymanych była również osoba kierująca samochodem marki Volvo, która poruszała się w terenie zabudowanym z prędkością 135 km/h, w dodatku pod wpływem alkoholu.

– W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od 29-latka woń alkoholu – mówi st. sierż. Pankau. – Jak się okazało w trakcie badania, mężczyzna w organizmie miał blisko promil alkoholu. Odebrano mu prawo jazdy. Ponadto za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy zatrzymani przez policję kierowcy zostali ukarani pozbawieniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

(KK)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Mariusz
Popieram zdanie jakiegos MR. sam mam dwa motory ale z prawidlowymi tlumikami. jezdze na niskich obrotach. jednak widac i slychac wydmuszki ludzi ktorzy chca zaistniec na drodze halasem. dokladnie jak napisal MR - nagrac delikwentom taki halas 99dB i w kiciu pusisc na dwie doby. swoja droga rzad musi wprowadzic przepisy znacznie restrykcyjniejsze i obdarowywac mandatami jak inspekcja sanitrana obecnie, najnizszy to 5 tys w zwyz. Polska stanie sie krajem bezpiecznym z dnia na dzien.
2020-04-10 22:20:05
MR
@MR:Nie wiem nie mieszkam w tej okolicy.Z cyklu jadę szybko ale bezpiecznie a potem bmw/motór na drzewie czy w rowie,takie osoby powinny mieć dożywotni zakaz posiadania prawa jazdy czymkolwiek co ma koła i silnik.
2020-04-10 17:51:49
Antoni
Tam to mało kto jeździ w normie. 10 minut pracy na tamtym odcinku i łapiemy się za głowę. Po coś te przepisy są ograniczane, uwierzcie.
2020-04-10 17:30:41
kierowca
Czas wprowadzić utratę prawa jazdy także poza terenem zabudowanym za przekroczenie prędkości o 50 km/h
2020-04-10 17:12:47
@MR
Ciekawe czy Służby odwiedzają może "pas startowy " na Autostradzie na Chociwelce ? Tam to jest dopiero zabawa na całego .Kręcenie bączków , upalanie gumy czy jazda na jednym kole to codzienność
2020-04-10 14:08:23
MR
@bart- zaznaczaj na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa drogowego te miejsca wraz z opisem, to chyba jedyny sposób ,były fotoradary to się stopowali a teraz robią CO CHCĄ !!!!!!!!!! najgorsze są te pierdy na dwóch kołach jak nie ścigasz co pseudo harlejowiec, niech sobie to co wytwarza z tej rury nagra na nośnik muzyczny i sobie na słuchawkach tego w domu słucha na 150% mocny jak mu za cicho,syf z rury także niech sobie w pokoju w domu odpala przy zamkniętych oknach
2020-04-10 13:00:50
@ Brawo Drogówka!! To mi się podoba
Jakie brawo. Za 195 km/h w terenie zabudowanym mandat 500 zł. Żart ? Kierowca powinien był trafić do aresztu z wnioskiem do Sądu a samochód na lawetę i policyjny parking. Zero tolerancji dla "potencjalnych morderców"
2020-04-10 12:54:19
Brawo Drogówka!! To mi się podoba.
.
2020-04-10 11:54:42
śmieszne kary
Za 195 km/h kierowca powinien mieć natychmiast zatrzymane prawo jazdy ( nie tylko na 3 miesiące ) i zamiast mandatu sprawę w Sądzie
2020-04-10 10:10:32
nie dla piratów
Na Niebuszewie -ciąg ulic Gontyny-Sczanieckiej-Wilcza codziennie masa motocyklistów i innych piratów przekracza dopuszczalną prędkość o kilkadziesiąd km do tego nie mają tłumików, pierdzenie słychać z daleka, kiedy ktoś w koncu im odbierze prawo jazdy !!!!!!!!!!!!!!!!!!! zwykli ludzie do sklepu boja się wyjsc coś kupic a autkowa rasa panów sobie jezdzic 24h gdzie chce i nikt ich nie zatrzymuje nawet jak łamią przepisy !
2020-04-10 08:49:25
Bart
A kiedy się wezmą za motory? Przekraczanie prędkości i norm hałasu to najczęstsze grzechy ich właścicieli. W związku z epidemią koronavirusa nie kręcą się chwilowo na 26 Kwietnia, ale z dniem zdjęcia ograniczeń wyjadą w godzinach wieczornych i nocnych uprzykrzając życie mieszkańców. Niech sobie jadą na autostradę i tam szaleją. Dlaczego jednak nie spełnią norm hałasu? Te pojazdy słychać w promieniu wielu kilometrów.
2020-04-10 08:45:49
Gorzała
Niech dalej sprzedają alkohol na stacjach benzynowych ci co wyrazili na to zgodę będą mieli co raz więcej niewinnych ludzi na sumieniu.
2020-04-10 08:40:32
org
niech się chłopcy przejadą na ul. Bronowicką ok 23 to tam będą mieli żniwa!
2020-04-10 08:28:22
gh
Kara grzywny zapewne dużo mniejsza od kary za chodzenie wolno i na trzeźwo po parku?
2020-04-10 08:21:40