Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Pchli targ w „Śródmieściu”

Data publikacji: 16 marca 2018 r. 22:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
Pchli targ w „Śródmieściu”
 

„Psoty i gałgaństwa" - wbrew pozorom to sobotnie wydarzenie nie będzie targowiskiem próżności. Owszem, w jego trakcie będzie można sprzedawać lub wymieniać ubrania, książki, płyty, wypieki, rękodzieło i inne drobiazgi. Jednak najważniejsza będzie moc wielkich serc, skupionych na dwóch akcjach charytatywnych: pomocy chorej na białaczkę Gabrysi oraz wparciu zwierzaków ze schroniska w Sosnowicach (gm. Golczewo).

To swoisty bazarek dóbr, na który wstęp będzie wolny. Każdy z jego uczestników będzie też mógł liczyć na poczęstunek z gorącej kawy lub herbaty.

- Można będzie rozstawiać się w środku i na zewnątrz lokalu. Nie prowadzimy zapisów. Każdy sprzedający czy wymieniający powinien zadbać o swoje stoisko. W miarę możliwości użyczymy krzeseł i drewnianych skrzynek. Aby wspólnie zaaranżować przestrzeń wystawienniczą, zapraszamy do pojawienia się wcześniej, czyli około godz. 11 - zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Kto w sobotę dotrze na ów oryginalny pchli targ, ten będzie miał okazję przekazać koce, ciepłą odzież oraz karmę dla bezdomnych zwierzaków. I nie tylko.

- Przeprowadzimy zbiórkę ubrań i tekstyliów, które potrzebne są do zrealizowania drugiej edycji fash'n'actu, czyli pokazu mody zorganizowanego przez młodzież i Interact Szczecin International. W tym roku zbieramy dla Gabrysi, która jest chora na ostrą białaczkę szpikową - informują organizatorzy wydarzenia. - Wszystkie ubrania, firanki, prześcieradła, obrusy, dodatki takie jak biżuteria czy czapki, które są w całkiem dobrym stanie (dodatki nie oznaczają bielizny) można przynosić do Obiektu Kreatywnego JADWIGI 2 już w sobotę, a tym samym wesprzeć tegoroczną edycję planowanego fash'n'actu.

Pchli targ ph. „Psoty i gałgaństwa" odbędzie się (17 marca) w Obiekcie Kreatywnym - KluboKawiarni Społecznej "Śródmieście" (ul. Królowej Jadwigi 2). Potrwa w godz. 12-17.

* * *

Wydarzenie jest zorganizowane przez Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki, prowadzące Obiekt Kreatywny JADWIGI 2, KluboKawiarnię Społeczną „Śródmieście" oraz jest częścią długofalowego projektu działań rewitalizacji al. Wojska Polskiego i okolic. Stąd współpraca STBS w tymże przedsięwzięciu.

(an)

Fot. Archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA