Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Pchli targ, fajna sprawa

Data publikacji: 12 lutego 2018 r. 10:06
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:03
Pchli targ, fajna sprawa
 

Już w marcu wracają do Świnoujścia pchle targi. Cieszą się one wielką popularnością. Dość powiedzieć, że klienci z naszego regionu planują weekendowe przyjazdy właśnie w te dni, gdy miejscowi wystawiają swoje cudeńka na targowisku. Wielbiciele myszkowania pośród staroci i łowienia okazji mogą już rezerwować sobie czas na sobotę, 3 marca.

Pchli Targ to miejsce, gdzie mieszkańcy Świnoujścia i okolic mogą wymienić lub sprzedać używane rzeczy. Pierwszy odbył się na początku grudnia 2011 roku. Dla mieszkańców pchle targi stanowią możliwość sprzedania przedmiotów, które zalegają na strychach, piwnicach i gdzieś głęboko w szafach. Z kolei kupujący często mogą znaleźć tutaj coś potrzebnego do domu lub przedmioty z duszą. I tak można znaleźć tutaj elementy zastawy stołowej po kilka złotych, ale i przedmioty dużo droższe jak stare, piękne lampy naftowe po kilkaset złotych. A może nasi Czytelnicy mają coś ciekawego do sprzedania? Miejsca czekają.

– Opłata za stoisko do siedmiu metrów kwadratowych wynosi 1,50 zł w miesiącach marzec, październik, listopad i grudzień oraz 3 złote w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu – przypomina Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Poboru opłat dokonują inkasenci legitymujący się upoważnieniami wydanymi przez Skarbnika Miasta. Przypominamy również, że po zakończeniu działalności, uczestnik zobowiązany jest do uprzątnięcia stanowiska. Odpady muszą być wrzucane wyłącznie do przeznaczonych do tego pojemników, które zapewnia organizator targu.

Pierwszy pchli targ w tym roku odbędzie się sobotę (3 marca), w godz. 9-14, a kolejny 24 marca. W tych samych godzinach pchle targi będą organizowane 7 kwietnia oraz 21 kwietnia. Od 5 maja wszystko odbywać się będzie od g. 9 do 16. Kolejne pchle targi zaplanowano: 19 maja, 2 czerwca, 16 czerwca, 30 czerwca, 14 lipca, 28 lipca, 11 sierpnia, 25 sierpnia, 8 września, 22 września. Począwszy od 6 października handlowanie będzie krótsze, mianowicie od g. 9 do 14. Kolejne pchle targi targowiska będą miały miejsce: 20 października, 10 listopada, 24 listopada i 15 grudnia.

BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pchli targ
2018-02-13 08:33:14
a adres?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA