środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pchli targ, fajna sprawa

Pchli targ, fajna sprawa

Pchli targ, fajna sprawa
Data publikacji: 2018-02-12 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:03
Wywietleń: 2143 313568

Już w marcu wracają do Świnoujścia pchle targi. Cieszą się one wielką popularnością. Dość powiedzieć, że klienci z naszego regionu planują weekendowe przyjazdy właśnie w te dni, gdy miejscowi wystawiają swoje cudeńka na targowisku. Wielbiciele myszkowania pośród staroci i łowienia okazji mogą już rezerwować sobie czas na sobotę, 3 marca.

Pchli Targ to miejsce, gdzie mieszkańcy Świnoujścia i okolic mogą wymienić lub sprzedać używane rzeczy. Pierwszy odbył się na początku grudnia 2011 roku. Dla mieszkańców pchle targi stanowią możliwość sprzedania przedmiotów, które zalegają na strychach, piwnicach i gdzieś głęboko w szafach. Z kolei kupujący często mogą znaleźć tutaj coś potrzebnego do domu lub przedmioty z duszą. I tak można znaleźć tutaj elementy zastawy stołowej po kilka złotych, ale i przedmioty dużo droższe jak stare, piękne lampy naftowe po kilkaset złotych. A może nasi Czytelnicy mają coś ciekawego do sprzedania? Miejsca czekają.

– Opłata za stoisko do siedmiu metrów kwadratowych wynosi 1,50 zł w miesiącach marzec, październik, listopad i grudzień oraz 3 złote w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu – przypomina Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Poboru opłat dokonują inkasenci legitymujący się upoważnieniami wydanymi przez Skarbnika Miasta. Przypominamy również, że po zakończeniu działalności, uczestnik zobowiązany jest do uprzątnięcia stanowiska. Odpady muszą być wrzucane wyłącznie do przeznaczonych do tego pojemników, które zapewnia organizator targu.

Pierwszy pchli targ w tym roku odbędzie się sobotę (3 marca), w godz. 9-14, a kolejny 24 marca. W tych samych godzinach pchle targi będą organizowane 7 kwietnia oraz 21 kwietnia. Od 5 maja wszystko odbywać się będzie od g. 9 do 16. Kolejne pchle targi zaplanowano: 19 maja, 2 czerwca, 16 czerwca, 30 czerwca, 14 lipca, 28 lipca, 11 sierpnia, 25 sierpnia, 8 września, 22 września. Począwszy od 6 października handlowanie będzie krótsze, mianowicie od g. 9 do 14. Kolejne pchle targi targowiska będą miały miejsce: 20 października, 10 listopada, 24 listopada i 15 grudnia.

BaT

Komentarze

Pchli targ
a adres?
2018-02-13 08:33:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie