poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pchli targ w alei

Pchli targ w alei [GALERIA]

Pchli targ w alei
Data publikacji: 2017-09-24 14:49
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:28
Wywietleń: 1546 293630

W niedzielę 24 września fragment najdłuższej ulicy Szczecina (od Pasztecika, przez plac po dawnej Ścianie Płaczu, po sklep rybny) przeobraził się w deptak. Od godz. 10 w alei Wojska Polskiego odbywa się m.in. pchli targ.

Pchli targ przyciągnął sporą liczbę szczecinian w różnym wieku.

- Cieszę się, że coś takiego zostało zorganizowane. W końcu aleja odżyła. Miło się patrzy kiedy przychodzą tutaj ludzie. Mam nadzieję, że kupię sobie dzisiaj coś fajnego. Liczę, że miasto częściej będzie organizowało tutaj festyny i inne atrakcje - mówiła uczestniczka bazaru p. Maria Strzelczyk.

Udział w pchlim targu jest nieodpłatny, nie wymaga też formalności. Można tam sprzedać lub wymienić się niepotrzebnymi rzeczami, podzielić ulubionymi smakami (domowymi wypiekami i przetworami), albo zaprezentować rękodzieło. Każdy sprzedający sam sobie organizuje miejsce handlu (stolik, krzesełka, wieszaki). Na stoiskach można znaleźć m.in. płyty winylowe, książki, odzież, figurki przedstawiające aniołki, słodycze, zioła i wiele innych ciekawych rzeczy. Są także miejsca dla ulicznych buskerów – muzyków i artystów. Najciekawsze z prezentacji artystycznych oraz kulinarnych zostaną nagrodzone.

Z kolei podczas "Spotkania przy księgarni" (księgarnia Kulturka) w godz.11.30-15 odbywa się plenerowe czytanie bajek, spektakl interaktywny oraz zajęcia z robienia zakładek. Od południa działa zaś będzie Akademia Cyrkowa – zarówno najmłodsi, jak i starsi mogą spróbować swoich umiejętności akrobatycznych, albo nauczyć się żonglerki.

Centralnym punktem „Spotkania przy Głównej Alei” jest scena na platformie ciężarówki. W programie koncerty oraz prezentacje. Nie zabraknie placków ziemniaczanych i to ponoć na 35 sposobów! Specjalne atrakcje szykują: Seamor International Ltd (dawny sklep rybny Atol), Galeria Henryka Sawki, Pasztecik, Columbus Coffee Śródmieście i Pizzeria Piccolo.

(KK)

 

Pchli targ w alei Pchli targ w alei Pchli targ w alei Pchli targ w alei Pchli targ w alei Pchli targ w alei

Komentarze

Ch. Eng.
Patrząc na zdjęcia odnoszę wrażenie że tam było o jedno stoisko.
2017-09-25 09:10:05
Jan
"Centralnym punktem „Spotkania przy Głównej Alei” jest scena na platformie ciężarówki." No dobrze, że nie na przyczepie od traktora. Mertopolia...
2017-09-25 08:41:17
Jarun
Niestety "impreza" nie wypaliła. Nie w tym miejscu została zorganizowana. Zła lokalizacja. Większą popularnością cieszy się pchli targ przed wiaduktem na Manhattan.
2017-09-25 08:29:16
wa
Oby to był jedyny deptak na tej alei i jej szerokość pozostała na wieki taka, jaka jest. Do tego oczywiście musi wrócić tramwaj.
2017-09-25 07:05:25
Mieszkaniec
Dobry pomysł, gratulację dla wszystkich organizatorów. Można mówić, że to nie tak, tamto nie tak. Pierwsze koty za płoty. Czekamy na następny raz, w tym miejscu, przy dobrej muzyce, różnych imprezach okolicznościowych, przy małym handlu wymiennym, różnymi używanymi lub nowymi rzeczami. Gratulację szczególnie dla Pań, które czytały książki dzieciom, prowadziły małe zajęcia plastyczne, jak również Radzie Osiedla, która potrafiła zorganizować swój stolik, swoją gazetkę, częstować mieszkańców małymi smakowitościami. Dobry pomysł warty rozwijania.
2017-09-24 22:54:40
pogodno
fan-szczecinianka masz rozdwojenie jaźni i brak polskich znaków. A początek imprezy udany ale nie w tym miejscu.
2017-09-24 21:55:24
szczecinianka
I BARDZO dobrze ze pojawilo sie Nam cos nowego i mamy wybor isc do Galerii Handlowej lub do lokalnego targu w Srodmiesciu. Ten pomysl lepiej rozrusza Nam Srodmiescie niz "drogocenne Plany " z Urzedu m.Szczecin. Zawsze znajdzie sie w kazdym domu cos co jest w dobrym stanie a przyjdzie drugi co wlasnie potrzebuje cos takiego i kupi .To jest to "odnowienie kontaktow" ludzi, ktore odebraly nam Galerie handlowe. Tu zawsze mozna poogladac "historie Szczecina" zawarta w roznej postaci w Naszych domach a przyniesiona wlasnie na taki miejski targ. Jestem ZA czestszym , a w przyszlosci "STALYM" dzialaniem tego Targu w Srodmiesciu Szczecina.
2017-09-24 19:57:15
fan
ale lipa....chyba nie uda sie Pacynie Witt zrewitalizowac al.Woj Polskiego w ten sposob, kobieta musi zrozumiec ze to procesy naturalne kiedy jedna czesc miasta zamiera a inna sie rozwija. Dzis poprostu Galerie handlowe przyciagaja ludzi a nie ulica ze smiesznymi sklepikami.
2017-09-24 17:42:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy