Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Patrolowa łódź i radiowozy dla zachodniopomorskiej policji [GALERIA]

Data publikacji: 2019-12-19 19:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-20 13:34
Patrolowa łódź i radiowozy dla zachodniopomorskiej policji
 

Garnizon zachodniopomorskiej policji ma kolejny nowy sprzęt. To patrolowa łódź oraz dziewiętnaście radiowozów, które niebawem trafią do komend. 

Jednostki organizacyjne zachodniopomorskiej policji otrzymają 18 nowoczesnych radiowozów sfinansowanych lub współfinansowanych ze środków „Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017 – 2020” . Pojazdy będą użytkowane przez policjantów w całym województwie. Dostają je Wydziały Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Komendy Powiatowe Policji w: Białogardzie, Sławnie, Świdwinie, Wałczu, Łobzie, Myśliborzu, Stargardzie i Koszalinie, oraz Komenda Miejska Policji w Szczecinie, do której trafi, aż sześć radiowozów.

Radiowóz wraz z wyposażeniem kosztował od ok. 85 tysięcy złotych (Hyundai) i od 30 do prawie 200 tys. zł (Toyota land cruiser).

Podczas oficjalnego przekazania pojazdów komendant wojewódzki policji w Szczecinie podziękował władzom Szczecina oraz powiatów stargardzkiego, łobeskiego i myśliborskiego za współpracę na rzecz bezpieczeństwa w regionie i dofinansowanie zakupu radiowozów dla komend na ich terenie.

KWP w Szczecinie jest pomysłodawcą i liderem projektu pod nazwą „Monitoring akwenów wodnych na terenie Pomorza Zachodniego i Meklemburgii-Pomorza Przedniego”, który ma na celu poprawę ochrony zasobów środowiska naturalnego w delcie Odry i Zalewu Szczecińskiego. To kolejne duże przedsięwzięcie, realizowane z Programu Współpracy INTERREG VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/Polska. W jego ramach została zakupiona nowoczesna łódź patrolowa, wyposażona w nawigację, sonary i radar oraz pojazd terenowy marki Isuzu D-max z przyczepą podłodziową.

Ten nowoczesny sprzęt o wartości 543,5 tys. zł otrzymuje KMP w Szczecinie. Dzięki pomiarom i dokumentacji miejsc zdarzeń na akwenach z wykorzystaniem technik teledetekcyjnych i fotogrametrycznych, zwiększy się skuteczność monitoringu i wykrywalność przestępstw przeciwko środowisku.

Partnerami projektu są: Policja Kraju Związkowego Meklemburgii Pomorza-Przedniego oraz Akademia Morska w Szczecinie.

(ip)

Fot. policja

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ