środa, 27 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki

Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki [GALERIA]

Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki
Data publikacji: 2018-06-22 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 4301 334881

Zachodniopomorska policja wzbogaciła się o sześć nowych radiowozów, w tym jedno nieoznakowane bmw. Zakup radiowozów sfinansował rząd. Łącznie, w tym roku na Pomorza Zachodnie trafią 23 radiowozy i sześć bmw.

Najnowsze samochody dla policji zasilą komendy powiatowe z Gryfina, Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Polic i Świdwina. W piątek kluczyki do radiowozów (pięć kia po 60 tys. zł i jedno nieoznakowane bmw za prawie 200 tys. zł) wręczyli wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i komendant wojewódzki policji w Szczecinie insp. Jacek Cegieła.

- Mam nadzieję, że będą dobrze służyły poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach. I nie będą musiały mieć dużo pracy, bo kierowcy będą przestrzegać przepisy ruchu drogowego - stwierdził wojewoda Hinc.

- Dziękujemy rządowi, że takie programy wsparcia policji są realizowane. To kolejna transza aut, jakie do nas trafiają. Otrzymujemy je w dobry czas, bo tuż przed wakacjami. Łącznie w tym roku do województwa zachodniopomorskiego trafią 23 oznakowane radiowozy oraz sześć nieoznakowanych BMW z videorejestratorami - dodał insp. Cegieła.

Przekazanie pojazdów odbyło się w przerwie konferencji polskiej i niemieckiej policji dotyczącej zagrożeń terrorystycznych.

- W grudniu 2016 roku doszło w Berlinie do głośnego zamachu terrorystycznego. Jego ofiarą padł Polak. Okazało się, że nie wszystkie nasze działania i policji niemieckiej korelują ze sobą. To był przyczynek do nawiązania ściślejszej współpracy. Dziś pracujemy - zachodniopomorska policja oraz z Meklemburgii-Pomorza Przedniego - nad unijnym projektem realizowanym w ramach programu INTERREG V. Dotyczy on m.in, badań DNA - mówił komendant zachodniopomorskiej policji.

Koszt projektu to ponad milion euro.

- Chcemy, aby każda ze stron przekazała to co najlepsze w dziedzinie badań DNA oraz taktyki kryminalistyczne, aby były pomoce przy sporządzaniu materiału procesowego. I Unia Europejska pomaga nam tutaj hojnie. To pokazuje także, jak ważny jest ten projekt - dodał Thomas Krause, zastępca dyrektora Urzędu Kryminalnego Meklemburgii Pomorza -Przedniego.

- To nie jest pierwszy nasz wspólny projekt. Do tej pory realizowaliśmy działania dotyczące m.in. poprawy bezpieczeństwa na transgranicznych szlakach. Mogę zdradzić też, że jesienią planujemy przeprowadzenie dużych międzynarodowych ćwiczeń obu policji - zapowiedział insp. Cegiełła. ©℗

(dar)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki Nowe radiowozy dla policji. Pięć zwykłych i jeden tajniacki

Komentarze

do ORMO-wca
- to w tej firmie "pracownik" nie jest ubezpieczony jadąc "bryką"? Ja jakobyły woziłem furą cegły i glinę na budowę, byłem zawsze ubezpieczony od wypadku. W wypadku "wypadnięcia przez okno" (mojej winy) bekałem zawsze, ale gdy ktoś zrobił mi "dzwona" byłem czysty.
2018-06-23 12:55:25
Oficer rezerwy MO
No cóż,każda taka pomoc jest bezcenna,szczególnie,że tabor w tej firmie jest-co tu dużo mówić archaiczny.Martwię sie tylko o koszty serwisowania tych "perełek" i o poziom serwisu oraz kieszeń tych policjantów,którym przyjdzie w udziale "sponsorować" drogie cacka z własnej kieszeni w sytuacji spowodowania szkody majątkowej.Postępowanie dyscyplinarne,orzeczona wina,kara i spłata naprawy lub części jeżeli nie posiadał prywatnego ubezpieczenia.Wiem wiem niektórym wydaje się to abstrakcją i nie dowierzają.Niestety w tej firmie nadal ciągle czuć spuściznę PRLu i tego typu absurdów można jeszcze znaleźć całą masę.Współczuję zatem moim byłym młodszym kolegom i radzę wykupić sobie w dobrej firmie dobre ubezpieczenie by potem rodzina nie musiała cierpieć,bo nikt Wam nie pomoże.Z problemem zostaniecie jak zwykle sami jak palec.
2018-06-23 10:27:21
.
- gimbus nie kuma iż samochody są oznakowane na dachu, aby "Jojo" wiedział dokąd BMW-ica jedzie.
2018-06-23 09:36:58
@chester
Pewnie jakiś leming po stażu w GW. Oczywiście nazwisko komendanta przekręcone. Rzetelność dziennikarska? Co to jest? Ma być knajacko.
2018-06-23 08:57:42
ciekaff
@ Z FOTO wziete... To nie M tylko W plus nr.taktyczny pojazdu ; widzę że Gimbaza już po rozdaniu świadectw ;)
2018-06-23 08:27:37
chester
"Tajniacki"?! Co to za język? Jakiś gimbus z Pomorzan?
2018-06-23 06:48:24
Tajniak
Będą jeździć w kapelutkach w tym tajniackim?
2018-06-23 01:06:19
Z Foto wziete...
Co to za Tajna Policja jak ujawnia juz wyglad swojego wozu ? A to "M" na dachu pozostalych wozow - oznacza jeszcze ze maja stare Uklady... z byla Milicja ??
2018-06-22 22:46:40
BMW
BMW to ryzyko później jak w Stargardzie dyscyplinarki dymisje i obniżanie dodatków.
2018-06-22 20:59:52
Bmw
Będzie co rozbijać.
2018-06-22 20:49:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Czy rozbudowa miejskiej sieci dróg usprawiedliwia masowe wycinki drzew w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy