Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Nowi policjanci i nowe radiowozy [GALERIA]

Data publikacji: 02 sierpnia 2019 r. 16:19
Ostatnia aktualizacja: 07 sierpnia 2019 r. 13:04
Nowi policjanci i nowe radiowozy
Fot. Ryszard Pakieser  

Dwudziestu pięciu funkcjonariuszy zasili szeregi zachodniopomorskiego garnizonu policji. Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów odbyło się w piątek w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Gala była też okazją do wręczenia medali i odznaczeń państwowych zasłużonym funkcjonariuszom.

  - Jeżeli obywatele mają obowiązki wobec państwa, to tym bardziej państwo ma obowiązki wobec obywateli - mówił podczas uroczystości Leszek Dobrzyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. - Myślę, że najważniejszym oczekiwaniem mieszkańców jest zapewnienie im bezpieczeństwa. Policja i służby im pokrewne są odpowiedzialne za to. Życzę wszystkim nowo przyjętym policjantom, by sprostali temu wyzwaniu.

Akty ślubowania wręczyli policjantom Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski i nadinsp. Jacek Cegieła, komendant wojewódzkiej policji w Szczecinie.

- Staliście się dzisiaj funkcjonariuszami polskiej policji, przed wami nauka policyjnego zawodu, a następnie służba na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny i jej obywateli - zwracał się do nowo wybranych policjantów wojewoda zachodniopomorski. - To bardzo trudna służba pełna niebezpieczeństw, wymagająca wielu poświęceń i wyrzeczeń, ale jest ona również wielkim zaszczytem wynikającym z faktu wypełniania ważnych obowiązków dla ojczyzny i mieszkańców.

Nadinsp. Jacek Cegieła gratulował nowym policjantom i dziękował odznaczonym funkcjonariuszom za służbę i długoletnią pracę na rzecz bezpieczeństwa w naszym kraju.

- Życzę wam wielu sukcesów, aby przyszły trud i wysiłek był dostrzegany przez społeczeństwo, ale żeby też widzieli i docenili to wasi przełożeni - zwrócił się do świeżo upieczonych policjantów komendant wojewódzkiej policji w Szczecinie.

Gala była też okazją do wręczenia medali i odznaczeń państwowych. Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych postanowieniem Prezydenta RP medalami za długoletnią służbę odznaczono 9 osób. Za zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, minister spraw wewnętrznych i administracji wyróżnił brązowym medalem za zasługi dla policji Leokadię Zalech, która jest starszym referentem Zespołu Poszukiwań i identyfikacji Osób w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.

Odznaki „Zasłużony Policjant” otrzymało 23 funkcjonariuszy.

Szczególnym wyróżnieniem uhonorowano postawę kom. Andrzeja Rybickiego, naczelnika Wydziału Kryminalnego KMP w Koszalinie za profesjonalne działanie, w wyniku którego zostało uratowane ludzkie życie.

Do jednostek zachodniopomorskiej policji trafi również siedem nowych radiowozów. Cztery pojazdy marki BMW otrzymają Komendy Powiatowe Policji w Choszcznie, Drawsku Pomorskim i Szczecinku oraz oraz wydział ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Natomiast trzy nowe samochody marki Volkswagen Transporter będą patrolować drogi powiatu myśliborskiego, świdwińskiego i myśliborskiego. Łączna wartość zakupionego sprzętu ze środków budżetu państwa wynosi 1 174 347 zł. ©℗

(KK)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciach: Akty ślubowania wręczyli policjantom Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski i nadinsp. Jacek Cegieła, komendant wojewódzkiej policji w Szczecinie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Do emeryta z wyboru
2019-08-03 01:18:43
No to po-wymieniaj swoje "zaslugi" szczegolnie z lat w MO... ???
Mortis exactor
2019-08-02 20:57:48
To ostatnie zdjęcie jest chyba najbardziej wymowne ze wszystkich. Obrazuje ono faktyczny stan kadrowy tej formacji. Garstka tych, którzy będą pracować dokładnie pracować nie służyć pod tzw. MIERNIKI oraz rozpasana kadra kierownicza.Patrzę na to już 11 lat jak ta formacja stacza się po równi pochyłej.
bik
2019-08-02 20:30:07
25 psów na wybiegu
Twardziele
2019-08-02 20:10:11
Z tych 25 do końca kursu wytrzyma 10 a reszta jak zobaczy w jakim bagnie są to da sobie spokój.
Kasy dużo
2019-08-02 19:59:03
Kasy za dużo maja że BMW kupują?
kiedyś sympatyk PIS
2019-08-02 18:23:56
A te PISie głąby co tam robią w I -szym szeregu ?? Oby ta młodzież nie służyła władzy totalitarnej PIS!Dyktatura Kaczora już puka do drzwi.
emeryt z wyboru
2019-08-02 16:57:49
Cytat " Życzę wam wielu sukcesów, aby przyszły trud i wysiłek był dostrzegany przez społeczeństwo, ale żeby też widzieli i docenili to wasi przełożeni - zwrócił się do świeżo upieczonych policjantów komendant wojewódzkiej policji w Szczecinie." Kiedy ja wstępowałem w szeregi MO/Policji słyszałem dokładnie to samo.Potem po 28 latach władza wszystkim takim jak ja powiedziała "służyliście na rzecz totalitarnego państwa " Życzę Wam aby jakaś tam kolejna "władza" za 30 lat nie powiedziała o Was że również służyliście reżimowej władzy i nie pozbawiła was godności,emerytury lub renty odwdzięczając się za służbę i utratę zdrowia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA