Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Policyjne radiowozy z translatorami [GALERIA]

Data publikacji: 27 lutego 2019 r. 19:53
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:34
Policyjne radiowozy z translatorami
 

Garnizon zachodniopomorskiej policji wzbogacił się o kolejne nowe radiowozy. Już wkrótce dwa bmw i dwa fordy transit trafią do policjantów z Polic, Świnoujścia, Gryfina i Szczecina.

Nowe radiowozy to: oznakowany z wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym bmw 330i Xdrive 2.0, nieoznakowany z wideorejestratorem i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym bmw 340i Xdrive 3.0, dwa oznakowane furgony (ford transit van) z zabudową biurową i wyposażeniem pomiarowo-kontrolnym. Wyspecjalizowane nowe samochody do obsługi zdarzeń w ruchu drogowym pozwolą na zwiększenie kontroli w rejonie wsparcia. Pojazdy te ze względu na parametry oraz specjalistyczne wyposażenie zapewnią właściwe oznakowanie miejsca zagrożenia lub zdarzenia drogowego oraz poprawią jakość czynności związanych z zabezpieczeniem miejsca wypadku.

Oznakowane i nieoznakowane samochody osobowe z wideorejestratorami poprawią efektywność policji w zakresie ujawniania naruszeń przepisów ruchu drogowego - zwłaszcza  przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Zakup samochodów za prawie 2 miliony złotych sfinansowany został z programu Interreg - VA „Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na transgranicznych szlakach komunikacyjnych Pomorza Zachodniego i Meklemburgii - Pomorza Przedniego”. Nowe pojazdy umożliwią prowadzenie wspólnych działań zachodniopomorskiej i meklemburskiej policji na równym, wysokim poziomie. Radiowozy wyposażone zostały w dwujęzyczne formularze, aby usprawnić pracę na miejscu zdarzeń drogowych. Natomiast zainstalowane w samochodach translatory umożliwią ewentualną komunikację poszkodowanego z policjantem.

(g)

Fot. KWP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aj
2019-02-27 22:24:59
Fajne. Tylko czy te translatory będą tłumaczyły polecenia przełożonych na język ludzki?
Wszystko jest dobre co przeciw drogowej hołocie i BANDZIOROM.
2019-02-27 21:34:07
.
oficer rezerwy
2019-02-27 20:33:00
Jako emerytowany funkcjonariusz,mogę tylko współczuć młodym kolegom i gorąco namawiać by wykupili sobie dodatkową polisę ubezpieczeniową jako ochronę prawną od zdarzeń w służbie.Szybko bowiem się przekonają,że posiadanie takiej polisy to "być albo nie być" w służbie w sytuacji kiedy będą objęci postępowaniem dyscyplinarnym w związku ze szkodą materialną.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA