W Dziwnowie przy ul. Koniecznego otwarto rewitalizowany Park Zdrojowy, w którym jest wiele atrakcji głównie dla dzieci, ale także ich rodziców. Powstały trzy altanki z ławkami, nowe place zabaw i siłownia pod chmurką.
W przeszłości powstały tu już korty tenisowe, boiska piłkarskie i do koszykówki, a teraz doszyły inne atrakcje. Nic więc dziwnego, że już na otwarcie przyszło wielu mieszkańców i wczasowiczów. Najmłodsi uczestniczyli w wieli grach i zabawach, a dorośli stali w kolejce za kiełbasą z grilla i kaszanką, które zafundowała im gmina i sołectwo dziwnowskie. A potem była zabawa na świeżym powietrzu. Całość inwestycji to koszt 700 tys. zł. Przecięcia wstęgi dokonały wnuczki burmistrza Dziwnowa Grzegorza Jóźwiaka: Hania i Julia.
Skąd nazwa Park Zdrojowy? - zastanawiało się wielu przybyłych. Wyjaśnili to organizatorzy otwarcia, którzy zapoznali przybyłych z historią Dziwnowa. „Pod koniec XIX wieku zostały tu odkryte źródła solankowe i jodowo-bromowe. M.in. za ich sprawą powstał na terenie Dziwnowa Zakład Solankowy i Sanatorium (słynny Kurhaus otwarty w 1890 roku), które zaczęły ściągać do Dziwnowa osoby zainteresowane nie tylko wypoczynkiem, ale też leczeniem. W 1895 roku zostało w Dziwnowie otwarte kąpielisko solankowe (w 1896 roku uruchomiono tzw. drugi odwiert). W tym samym roku tj. 1896 Dziwnów został wpisany na listę sanatoriów solankowych Cesarstwa Niemieckiego. Miało to istotny wpływ na dalszą rozbudowę całej miejscowości.
Obok domów wypoczynkowych, zaczęły powstawać pensjonaty i hotele oraz szereg innych budynków wielofunkcyjnych o bardzo zróżnicowanym przeznaczeniu. Pojawiły się również szlaki spacerowe, powstała promenada i składający się z kilku części park”. Jego częścią był właśnie uroczyście otwarty Park Zdrojowy.
Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI