Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! [GALERIA]

Data publikacji: 17 listopada 2016 r. 07:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Krokusowy Przystanek: Międzywodzie!
 

Wielkimi krokami przez kolejne przystanki do mety zmierza tegoroczna, już piąta, edycja naszej Krokusowej Rewolucji. Dzień za dniem przybywa miejsc w samym Szczecinie i w innych miejscowościach naszego regionu, gdzie te kwiaty wiosny podziwiać będziemy mogli wspólnie za kilka miesięcy. W środę dotarliśmy do nadmorskiego Międzywodzia.

Tam na zaproszenie władz gminy Dziwnów 4000 krokusowych cebulek, w tym 1000 ufundowanych przez naszą redakcję, posadzili w parku przy ul. Wojska Polskiego uczniowie Szkoły Podstawowej im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Około 50 dzieci z klas II pod opieką wychowawczyń pań Małgosi, Izy i Ani z wielkim zaangażowaniem zabrały się do  do sadzenia krokusów. Poprzedziła je tradycyjnie podczas takich plenerowych spotkań jesiennych krótka prelekcja z ekologicznym spojrzeniem na otaczający nas świat, a poprowadził ją Sylwiusz Mołodecki, jeden z pomysłodawców akcji i jej wykonawca z firmy „Zielone Ogrody". Była oczywiście także fachowa instrukcja, były konkursy i nagrody dla uczestników.

- Miałam spore obawy, czy nasze dzieci nie są zbyt małe, aby poradzić sobie z zadaniem. Wyszło bardzo fajnie. Przyjdziemy na spacer wiosną do parku, aby zobaczyć efekty naszej prac - mówiła pani Małgosia.

W akcji brali udział także pracownicy Urzędu Gminy i Zieleni Miejskiej w Dziwnowie. Panowie Piotr i Mateusz przebrani w niesamowicie pomysłowe i kolorowe stroje pomagali dzieciom posadzić wszystkie zakupione cebulki.

- Wszyscy w naszej zieleni są kolorowi i rozrywkowi -żartował pan Piotr, na co dzień inspektor d.s zieleni miejskiej. - A na poważnie, akcja jest super. Sadzimy w gminie krokusy już drugi rok z rzędu. Ludzie wiosną przychodzili, oglądali i chwalili pomysł. Wspólne wykonanie nasadzeń wywołuje u ludzi szacunek dla miejsca i wykonanej pracy. Dotyczy to zarówno krokusów, jak i innych roślin, ale też elementów małej architektury. Koniecznie musimy spotkać się w kolejnej edycji Krokusowej Rewolucji - podsumował.

Do zobaczenia!

©℗

(MIR, SM)

Fot.: Sylwiusz MOŁODECKI

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Krok
2016-11-17 07:48:51
Oj, żeby z tych krokusów chociaż szafran był.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA