poniedziałek, 18 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Krokusowy Przystanek: Międzywodzie!

Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! [GALERIA]

Krokusowy Przystanek: Międzywodzie!
Data publikacji: 2016-11-17 07:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 1120 172933

Wielkimi krokami przez kolejne przystanki do mety zmierza tegoroczna, już piąta, edycja naszej Krokusowej Rewolucji. Dzień za dniem przybywa miejsc w samym Szczecinie i w innych miejscowościach naszego regionu, gdzie te kwiaty wiosny podziwiać będziemy mogli wspólnie za kilka miesięcy. W środę dotarliśmy do nadmorskiego Międzywodzia.

Tam na zaproszenie władz gminy Dziwnów 4000 krokusowych cebulek, w tym 1000 ufundowanych przez naszą redakcję, posadzili w parku przy ul. Wojska Polskiego uczniowie Szkoły Podstawowej im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Około 50 dzieci z klas II pod opieką wychowawczyń pań Małgosi, Izy i Ani z wielkim zaangażowaniem zabrały się do  do sadzenia krokusów. Poprzedziła je tradycyjnie podczas takich plenerowych spotkań jesiennych krótka prelekcja z ekologicznym spojrzeniem na otaczający nas świat, a poprowadził ją Sylwiusz Mołodecki, jeden z pomysłodawców akcji i jej wykonawca z firmy „Zielone Ogrody". Była oczywiście także fachowa instrukcja, były konkursy i nagrody dla uczestników.

- Miałam spore obawy, czy nasze dzieci nie są zbyt małe, aby poradzić sobie z zadaniem. Wyszło bardzo fajnie. Przyjdziemy na spacer wiosną do parku, aby zobaczyć efekty naszej prac - mówiła pani Małgosia.

W akcji brali udział także pracownicy Urzędu Gminy i Zieleni Miejskiej w Dziwnowie. Panowie Piotr i Mateusz przebrani w niesamowicie pomysłowe i kolorowe stroje pomagali dzieciom posadzić wszystkie zakupione cebulki.

- Wszyscy w naszej zieleni są kolorowi i rozrywkowi -żartował pan Piotr, na co dzień inspektor d.s zieleni miejskiej. - A na poważnie, akcja jest super. Sadzimy w gminie krokusy już drugi rok z rzędu. Ludzie wiosną przychodzili, oglądali i chwalili pomysł. Wspólne wykonanie nasadzeń wywołuje u ludzi szacunek dla miejsca i wykonanej pracy. Dotyczy to zarówno krokusów, jak i innych roślin, ale też elementów małej architektury. Koniecznie musimy spotkać się w kolejnej edycji Krokusowej Rewolucji - podsumował.

Do zobaczenia!

©℗

(MIR, SM)

Fot.: Sylwiusz MOŁODECKI

 

 

 

Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie! Krokusowy Przystanek: Międzywodzie!

Komentarze

Krok
Oj, żeby z tych krokusów chociaż szafran był.
2016-11-17 07:48:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy