piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Wiadomości > Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów

Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów

Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów
Data publikacji: 2018-03-21 07:27
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 3001 319234

„Kiedy będziemy mieli park?” – jeden z mieszkańców ul. Kalinowej zapytał wiceprezydenta Michała Przepierę. Ten odparł: „A prowadził pan kiedyś spór w sądzie?”. Działający w imieniu prezydenta Szczecina nadzór budowlany uchybił prawu, więc o wstrzymaniu budowy parku Warszewo-Podbórz zdecydował sąd, a pozwolenie na budowę unieważnił wojewoda. Nie wiadomo, kiedy prace znów ruszą i czy uda się pogodzić racje stron sporu. O czym na miejscu mogli się przekonać radni z Komisji ds. Inicjatyw Społecznych RM.

Historię zatrzymanej budowy parku Warszewo-Podbórz, która skłoniła radnych do udziału 20 marca w posiedzeniu wyjazdowym komisji, przypomnieliśmy w tekście  pt. Zieleń czy rozrywka? Na miejscu, czyli przy ul. Kalinowej, mówił o niej również Michał Przepiera, wiceprezydent Szczecina. Przypominając: projekt SBO 2015, przyjęty głosami około 2,5 tysiąca osób, nad którym urząd usiadł do rozmów z mieszkańcami w I kwartale 2016 r., gdy – jak to ujął – „ujawniły się osoby wnoszące do zakresu inwestycji najwięcej uwag”.

– Podjęliśmy próbę dialogu i kompromisu. Wycofaliśmy się z budowy miejsc grillowania i stołów do ping-ponga. Wiele kontrowersji wzbudzała również budowa boiska wielofunkcyjnego, ale na jego realizację i tak nie było środków w SBO – opowiadał radnym i mieszkańcom okolicznych budynków, którzy w grupie około 50 osób również uczestniczyli w posiedzeniu wyjazdowym Komisji ds. Inicjatyw Społecznych. – Wątpliwości budził także zakres prac hydrotechnicznych związanych z masami ziemi i naruszeniem stosunków wodnych. Ale zleciliśmy ekspertyzę, a ta wypadła pozytywnie. Zalewanie okolicznych piwnic i garaży to inna sprawa, niezwiązana z budową parku. Zatem jakiś kompromis tam był. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 21 marca 2018 r.

 Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów Park Warszewo-Podbórz. Zderzenie (różnych) interesów

Komentarze

mieszkanka
Na samym początku kiedy powstawały tam pierwsze etapy było okej spokój cisza, uśmiechnięci ludzie nie nadąsani i niezadowoleni jak teraz .... W tej chwili wygląda to tak, że wybudowano tam więcej mieszkań niż się powinno wybudować wprowadziła się masa ludzi i zaczyna być nam wszystkim ciasno -wiem bo sama tam mieszkam więc widzę różnice jak było kiedyś a jak jest teraz. Nie wspomnę już o samochodach parkujących dosłownie wszędzie. Dziwi mnie jednak to że kolejni ludzie widząc jaka jest teraz sytuacja decydują się na kupno mieszkania w tym miejscu a później narzekają. Druga sprawa drodzy mieszkańcy sprzątajcie po swoich pupilach , to co się dzieje na chodnikach to naprawdę niezbyt dobrze świadczy o ludziach którzy tam mieszkają i przyprawia o mdłości chcecie parku i nie dbacie o to co już macie.
2018-03-22 12:07:13
mieszkaniec
Tu powinien powstać kolejny pomnik Kaczyńskiego, wtedy mieszkańcy będą się tam spotykać i kontemplować sztukę pojednania między Polakami,
2018-03-21 14:38:19
do park na Warzsewie, Schronisko dla zwierząt
Smog z pieców to nie tylko problem ROD ale osiedli domów jednorodzinnych i starych kamienic. Nic nie przeszkadza aby zamieszkać tuz przy schronisku -250 m i delektowac sie odgłosami i zapachem ze Schroniska. Wybór nowej lokalizacji na Południowej pokazał że jednak mozna było znaleść sensowne miejsce, bo ta szopka jaką zrobili urzędnicy z porzednią lokalizacją przy Chopina była mocno "śmierdząca".
2018-03-21 12:21:58
park na Warszewie , Schronisko dla zwierząt
Projekty obywatelskie , projekty rad osiedlowych nie powinny być uwzględniane. W ubiegłym roku na ulicy Chorzowskiej w okolicy Ogrodów Skarbówka Osów miało powstać schronisko dla zwierząt. Duża wrzawa , plakaty , protest aby nie pobudowali. Wybrano inne miejsce gdzieś na Gumieńcach. A schronisko dla zwierząt powinno powstać właśnie na terenie OGRODÓW SKARBÓWKA. Jak widzę te dymy , smog od pieców w tych altanach , domach to wole smród schroniska.. Naturalny , nie truje.
2018-03-21 09:31:52
Miejski włóczykij
Za żadne pieniądze bym tam mieszkać nie chciał.Czy Ci wszyscy ludzie mają świadomość,żyją z tą świadomością,że wody gruntowe,gleba,ekosystem narażone są na skażenia-? Chyba każdy z Was wiedział,że w promieniu kilkuset metrów działało przez lata miejskie wysypisko śmieci.Nie trzeba dużej wyobraźni by zdać sobie sprawę z tego jak ta ekologiczna bomba wpływa na wody i grunty.Przyszło wam mieszkać za grube pieniądze na miejskim wielkim kompostowniku.Nie zazdroszczę Wam tego.
2018-03-21 09:26:53
W
Ale w czym problem - nie wybierać radnych z tego okręgu, którzy stoją za takim stanowiskiem i już, a dać nowych. Poza tym, bardzo nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie.
2018-03-21 08:09:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy