Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Paczki napakowane sterydami

Data publikacji: 2018-12-19 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:28
Paczki napakowane sterydami
 

Prawie dwa kilogramy sterydów anaboliczno-androgennych, wartych ok. 190 tys. zł, znaleźli funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie w paczkach z Chin. Adresatami zatrzymanych przesyłek byli mieszkaniec i firma z naszego województwa. 

Zgodnie z opisem nadawcy pierwsza z paczek miała zawierać skrzynkę elektryczną o wartości 10 dolarów. W drugiej natomiast miały być części do drukarki warte 16 USD. Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Szczecinie postanowili jednak dokonać rewizji przesyłek. Nie byli zdziwieni, widząc opakowania, które stają się już standardem dla sprowadzanych z Azji różnych farmaceutyków i ich pochodnych. Tym razem też były to kolorowe opakowania produktów spożywczych oraz woreczki strunowe i fiolki.

Standardowo zostały pobrane próbki zawartości paczek, które przesłano do zbadania przez Centralne Laboratorium Celno-Skarbowe. Otrzymane wyniki były jednoznaczne – znajdowały się w nich sterydy anaboliczno-androgenne, które mogą naruszać przepisy prawa farmaceutycznego.

Zajęty towar (1,9 kg sterydów) wraz z dokumentacją administracja skarbowa przekazała policji.

- W tym roku funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS ujawnili w trakcie rewizji przesyłek pocztowych 6,4 kg sterydów anaboliczno-androgennych - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Ich szacowana wartość na rynku to prawie 640 tysięcy złotych.

(mag)

Fot. ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA