sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Sterydy w paczkach z Chin

Sterydy w paczkach z Chin

Sterydy w paczkach z Chin
Data publikacji: 2017-12-14 14:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:58
Wywietleń: 1999 305142

Sterydy o wartości ok. 350 tys. złotych, zamiast zadeklarowanych artykułów spożywczych i zabawek, wykryli w paczkach z Chin funkcjonariusze zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Substancji tych znaleziono w sumie ponad 3,5 kg. Były to sterydy anaboliczno-androgenne. Odbiorcami mieli być mieszkańcy naszego województwa.

- Dla zmylenia funkcjonariuszy deklarowanymi towarami były w dwóch przypadkach artykuły spożywcze, tj. napój owocowy w proszku oraz mąka do samodzielnego wypieku chleba - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Trzeci z importerów, prawdopodobnie przypuszczając, że okres przedświąteczny osłabi czujność funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, zadeklarował sprowadzenie zabawek, które tak jak w pozostałych przypadkach, okazały się sterydami.

- W ostatnim przypadku, importer ułatwił zadanie funkcjonariuszom, gdyż paczka opisana była, jako wzmacniacz mocy, co może oznaczać sprzęt elektroniczny, ale również coś o charakterze medycznym lub paramedycznym. Decyzja była więc jedna, rewizja - relacjonuje Małgorzata Brzoza.

Badania nieregularnych grudek, które były w środku, wykazały, że to środek zastępczy, o którym mowa w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z definicją zawiera więc co najmniej jedną nową substancję psychoaktywną lub inny składnik o podobnym działaniu na ośrodkowy układ nerwowy. Tak więc "środek zastępczy" to tzw. dopalacz, zwany również smart-drug.

Towar w paczkach narusza przepisy ustawy Prawo farmaceutyczne. Za takie przesyłki Państwowy Inspektor Sanitarny może ukarać kwotą od 20 tys. do nawet 1 mln złotych. Towar przekazano policji.

(kl)

Fot. UCS

 

Sterydy w paczkach z Chin Sterydy w paczkach z Chin Sterydy w paczkach z Chin Sterydy w paczkach z Chin Sterydy w paczkach z Chin

Komentarze

SromotnikBezwstydny
Ping-Pong i inn. PoPiSałeś się ciemnotą parafialną. Jeśli umiesz czytać, to polecam: http://www.medycynaludowa.com/pl/popover/ksiazka/ks62.html
2017-12-15 11:31:34
PI-ng PO-ng
Kazdy Sromotnik... jest sam w Sobie az tak "Tru-ja-cy"... ze nawet Nie Wolno sie do nich Zblizac i blisko PO-dchodzic !!
2017-12-14 22:59:23
do @ SromotnikBezwstydny
- idź do Biedronki i kup. Jak dostaniesz "kopa" to chińskie, jak dostaniesz wymiotów to nasze, według przepisów UE.
2017-12-14 18:51:15
SromotnikBezwstydny
Czy to mrożone pieczywo w BIDRONKACH itp, to pochodzi z CHIN???
2017-12-14 15:14:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie