Piątek 28 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Sterydy zamiast kukurydzy i prezentu

Data publikacji: 2018-07-04 10:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Sterydy zamiast kukurydzy i prezentu
Fot. ZUCS  

Do mieszkańca naszego województwa wysłano z Chin dwie paczki - każdą na inny adres. W jednej miały być próbki składników do zmieszania, w drugiej prezent. Celnicy znaleźli w nich 2 kilogramy sterydów anaboliczno-androgennych. Szacowana ich wartość to 200 tys. zł.  

Funkcjonariusze z CUDO-Oddziału Celnego w Szczecinie Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego kontrolujący przesyłki pocztowe przyjrzeli się dwóm paczkom z Chin. Były nadane do jednego odbiorcy w naszym województwie, ale na inne adresy. Jedna opisana była jako próbki surowych składników do zmieszania o wartości 15 dolarów, a druga była prezentem o nieco wyższej wartości.

Kontrolerzy postanowili się przyjrzeć „składnikom” i prezentowi, poddając paczki rewizji. Znaleźli w nich kukurydzę w proszku oraz opakowanie bez informacji o zawartości towaru, producencie, składnikach itp. Próbki wysłali do Centralnego Laboratorium Celno-Skarbowego w celu określenia składu badanego towaru. Wyniki były jednoznaczne, to sterydy anaboliczno-androgenne, które mogą naruszać Prawo farmaceutyczne.

Zajęty towar wraz z dokumentacją przekazano policji.

- To już siódmy kilogram tego specyfiku, jaki w ostatnich miesiącach funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili w trakcie rewizji przesyłek pocztowych. Ich szacowana wartość na rynku, to prawie 700 tysięcy złotych - mówi Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie.

(mag)

Fot. ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA