sobota, 20 kwietnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pacjent broni oddziału hematologii szpitala wojskowego

Pacjent broni oddziału hematologii szpitala wojskowego

Pacjent broni oddziału hematologii szpitala wojskowego
Data publikacji: 2018-10-27 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:59
Wywietleń: 1343 358215

Kartki z informacją takiej treści co jakiś czas można przeczytać na ścianie szpitalnego korytarza, drzwiach wejściowych na oddział i drzwiach do sali chorych. Co jakiś czas, bo plakaty ktoś zrywa. Znikają. A potem znów się pojawiają. O strajku więc nie wszyscy wiedzą. Tylko ci, którzy mają szczęście o nim przeczytać.

Jednak o zamiarze likwidacji oddziału słyszał każdy.

– Jesteśmy zaniepokojeni – mówi strajkujący pacjent. – Nie wiemy, co z nami będzie. Podobno już niedługo nie będzie tego oddziału, a przecież nasze zdrowie jest od niego uzależnione.

Pacjenci podkreślają, że nie są informowani o planach na przyszłość – dowiedzieli się tylko o tym, że hematologii już wkrótce ma nie być. Domagają się więc kontaktu z władzami szpitala. Niestety, jak na razie nikt z nimi na ten temat nie rozmawiał.

Pod informacją o podjęciu strajku Władysław Dawlud zebrał podpisy blisko pięćdziesięciu chorych. Ale zapewnia, że nie planuje żadnych demonstracji czy głodówek. Jego protest jest jedynie przejawem zaniepokojenia.

Komendant 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie uspokaja.

– Nie będzie likwidacji oddziału – podkreśla płk Krzysztof Pietraszko. – O tym nie ma mowy. Planowane jest tylko przeniesienie oddziału hematologii do Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Unii Lubelskiej.

Dlaczego? Powodów jest kilka.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 26 października 2018 r.

Tekst i fot. Leszek Wójcik 

Komentarze

UMIERANIE
JEST RENTOWNE! Nieprawdaż Komendancie?
2018-10-28 17:46:41
Kibic
Panie KOMENDANCIE proszę o glos, gdzie pacjent, gdzie personel medyczny, gdzie ekonomia? Pan sobie żarty ze wszystkich robi!
2018-10-28 16:02:43
Pacjent ma być najważniejszy
Oddział powinien zostać tu gdzie jest jeśli tego chcą pacjenci. Służba zdrowia jest dla pacjentów NIGDY ODWROTNIE!!!! To pacjent płaci szpitalowi ze swoich składek warto o tym pamiętać i jeśli jako "Klient" i płatnik chce mieć oddział w szpitalu na Piotra Skargi to ma go tam mieć. I żadne tłumaczenia dyrekcji nie mają tu znaczenia. PACJENT JEST NAJWAŻNIEJSZY a nie szpitalna administracja.
2018-10-27 23:40:11
Polka
Przykre jest to ze wszyscy swoje decyzje podejmują w imię dobra pacjenta . Slogan wymyślony i wprowadzony na salony przez pana Arłukowicza służy do wycierania gęby i tłumaczenia najgłupszych decyzji. I tak będzie tym razem . Dla dobra chorego pacjent będzie stał w kolejce oczekujących w jednym ośrodku gdzie i tak już panuje ścisk tak długo aż się nie doczeka i umrze .
2018-10-27 21:10:28
JoJo czas na ruchy
I tu politycy PiS, którzy gadają, jak dużo zrobili dla Szczecina mogą realnie pomóc ludziom i zyskać wyborców czyli pacjentów i ich rodziny!!!! Schemat jest bardzo prosty: Brudziński dzwoni do Błaszczaka, Błaszczak do komendanta szpitala i oddział hematologii zostaje. Tak to powinno być załatwione, jeśli PIS chce zwiększyć poparcie w Szczecinie.
2018-10-27 17:41:52
tak tylko patrzę i...
W tym szpitalu tylko zamyka sie kolejne oddziały. To chyba taki wojskowy sposob na zarządzanie - oficer dowodzący zauważył że w bezproblemowym dowodzeniu tą jednostką przeszkadzają mu pacjenci. A swoją drogą ponoc ten pułkownik uprzednio dowodził kantyną. Ma chłop kwalifikacje. Nie ma co ... Najlepsi z najlepszych.
2018-10-27 17:41:03
kitka
Dwóch facetów i dwie panie chcą wykręcić po cichu lody dla siebie. Pacjenci się nie liczą i mogą sobie umierać.
2018-10-27 16:25:27
ZDIAGNOZOWANY
Wszyscy dzielimy się na tych zdiagnozowanych i tych niezdiagnozowanych jeszcze... NIEZDIAGNOZOWANI!Bujcie się! Jak Was zdiagnozują, a dla wielu z Was to przyszłość, kolejka do leczenia będzie dłuższa niż Wasze szanse na przeżycie bez leczenia!!!
2018-10-27 16:21:43
Szpiczak
Panie Pośle Arłukowicz! Panie Senatorze Grodzki! Zróbcie coś!
2018-10-27 15:29:45
NIE PRZENOSIĆ
Kiedy własnie o to chodzi, żeby tego oddziału nie przenosić!!!!! inne media powinny sie tym zainteresować, podobno zamiast hematologii ma być dermatologia, takie chodzą słuchy, bo ktoś kogoś zna itd. DZIENNIKARZE POWINNI SIĘ ZAINTERESOWAĆ SPRAWĄ NIE TYLKO KURIER, bo jak to mawiał mój znajomy może być z tego niezła afera.
2018-10-27 15:04:42
Pacjent
Sz.P. POSŁOWIE ze Szczecina! Może byście zainteresowali się tą sprawą! Losem chorych na nowotwory krwi. Oni nie mają jak protestować!
2018-10-27 14:55:06
Pacjent
Panie Komendancie! Obecnie mamy odział hematologii w PSK1 i w 109 Sz.W.. To dwa! Przeniesienie do PSK1 odddziału ze 109 Sz.W. do PSK1 to likwidacja!. A co z zespołem lekarskim budowanym przez 10lat!? Łóżka szpitalne to nie szpital. Tak jak dźwigi, pochylnie i nabrzeża to nie stocznia!
2018-10-27 14:32:09
:)
NA SZPITALE I CHORYCH NIE MA ALE NA WOLNE 12 LISTOPADA ZA 7 MILIARDÓW STRATY DLA GOSPODARKI KASA JEST .NO I POLEXIT WYJSCIE Z UE, POLSKA W RUINIE !!!!.GLOSUJCIE 4 LISTOPADA -NIEDZIELA W DRUGIEJ TURZE WYBORÓW PREZYDENCKICH W SZCZECINIE ALBO BEDZIE JESZCZE GORZEJ !!!GŁOS NA KRZYSTKA OCZYWISCIE,JEDYNY ROZSADNY WYBORÓW INNEGO JUZ NIE MA