niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Otworzyli nowe rondo na prawobrzeżu

Otworzyli nowe rondo na prawobrzeżu

Otworzyli nowe rondo na prawobrzeżu
Data publikacji: 2018-10-17 20:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-23 14:01
Wywietleń: 3351 356813

Skrzyżowanie ulic Swojska/Chłopska/Kolorowych Domów w Szczenie już jest otwarte. Przed czasem udało się wprowadzić w tym miejscu stałą organizację ruchu i od środowego popołudnia kierowcy korzystają już z nowego ronda. Prace wykończeniowe będą trwały jeszcze kilka dni.

Po przebudowie ma się poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. W ramach inwestycji m.in. poszerzono jezdnię ulicy Chłopskiej w obrębie skrzyżowania, wybudowana została ścieżka rowerowa na odcinku od ul. Smutnej do Swojskiej, wybudowano i przebudowo chodniki, wyremontowano istniejącą nawierzchnię jezdni i  wydzielono brukiem geometrię minironda. Przebudowane zostało też oświetlenie i odwodnienia.

- Przebudowa poprawiła bezpieczeństwo i płynność ruchu także dzięki skrzyżowaniu z ruchem okrężnym - ocenia Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. -  W obrębie przejść przez jezdnię zaprojektowano obniżenie krawężników oraz ułożenie płytek systemowych dla osób niepełnosprawnych. Długość przejść dla pieszych została zmniejszona poprzez zawężenie jezdni skosami oraz dzięki wprowadzeniu znaków poziomych w postaci pola wyłączonego z ruchu. Dodatkowo pojawiły się wygrodzenia łańcuchowe, zapobiegające wtargnięciu pieszych na jezdnię.

Koszt robót to 1 714 128 zł. Prace wykonuje firma Strabag sp. z o.o.

(k)

Fot. ZDiTM

 

Otworzyli nowe rondo na prawobrzeżu

Komentarze

Ronda sa OK
Nie jest OK cwaniactwo niektórych kierowców którzy skręcają z lewego pasa w prawo przecinając inny pas... kto ich uczył jeździć?
2018-10-18 21:25:25
Rodo
Skąd przyszła ta szalona moda na owe "ronda". Problem w tym, że wielu kierowców nie wie jak się po jeździ. Jak zauważa słusznie Ciekaff to skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Kierowcy powinni wiedzieć, że na "rondzie" obowiązują przepisy ruchu drogowego a nie bezmyślna jazda w kółko. A tak ogólnie nie lubię rond.
2018-10-18 20:15:40
Obs.ryver
Czy "rondo" nazwą im.wyklętych czy wszystkich świętych? A może rondo im.Trampa?Bardzo zasłużony dla Prawobrzeża....
2018-10-18 13:28:21
Ciekaff
@ Ala , @ tak to jest... Nie ma czegoś takiego jak RONDO!!! Jest skrzyżowanie o ruchu okrężnym - proszę sobie to zapamiętać i przypomnieć sobie przepisy kto i jak ma prawo poruszać się na takich skrzyżowaniach.
2018-10-18 12:49:47
tak to jest
Wczoraj była inspekcja przed odbiorem robót. Sześcioro ludków! Nie wystarczyłby jeden inspektor?@Ala ma rację. Długie autobusy skracają przejazd przez takie niewymiarowe "ronda" i jeden to na mnie trąbił, kiedy przejechałem już jedną czwartą okręgu, a ten dopiero wjeżdżał na "rondo" przy Łubinowej. Na drugi dzień podobną sytuację miał kierowca z głębi Polski.
2018-10-18 10:57:59
do Konrad
sam pewnie jesteś mistrzem prawego pasa dookoła ronda ...
2018-10-18 09:00:21
tobago
Przecież to rondo to sen wariata. Do jazdy z Chłopskiej na dół do ronda Regana, jest wydzielony oddzielny pas, to jest rondo? I znaków mogli postawić więcej, bo skromny ten znakowy zagajnik.
2018-10-18 08:57:58
Ala
Ronda faktycznie usprawniają ruch ale w Szczecinie nie buduje się rond tylko maluje się na środku skrzyżowania białe kółko (czasami to kółko w środku upiększa się kostką)i wszyscy udają, że to jest rondo. Na tych skrzyżowaniach z tymi pseudo rondami jest wolna amerykanka. Patrz Głębokie (koszmar), skrzyżowanie w pobliżu Seminarium (koszmar), Modra/Szeroka, Wąska/Niedziałkowskiego - przecież na tych pseudo rondach autobus się nie mieści tylko przejeżdża przez środek (chyba jest to łamanie przepisów?). To nie są ronda, to są skrzyżowania na których na środku jakiś ptak chyba po sobie pozostawił białą plamę. Rondo to jest np. na pl. Grunwaldzkim, pl. Odrodzenia, pl. Słowińców, rondo Hakena, rondo Giedroycia itp. ale tego czegoś, co jest tylko zaznaczone białą obwódką czasami w środku wyłożonego kostką nie nazywajmy hucznie rondem.
2018-10-18 08:30:24
Boby
Gdzie jest ta Szczena?
2018-10-18 08:04:45
Boby
Gdzie jest ta Szczena?
2018-10-18 07:55:20
Konrad
Maciusiu chyba mówisz o osobie bo ronda naprawdę usprawniają ruch.
2018-10-17 22:49:39
Do Maciuś
Zwłaszcza że 90 % kierowców nie potrafi po nich jeździć