środa, 21 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w ruchu po porannym szczycie

Zmiany w ruchu po porannym szczycie

Zmiany w ruchu po porannym szczycie
Data publikacji: 2018-06-20 05:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 2117 334213

W środę (20 czerwca) po porannym szczycie komunikacyjnym - zamknięte zostaną ulice Chłopska i Kolorowych Domów. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie prosi kierowców o szczególną uwagę.

Wyłączona z ruchu zostanie ulica Chłopska na odcinku od ronda Reagana do ulicy Swojskiej oraz ulica Kolorowych Domów - od Różowej do Chłopskiej.

- Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Przewidywany termin zakończenia prac modernizacyjnych to koniec września br. W przypadku Chłopskiej zalecany jest objazd przez osiedle Nad Rudzianką. Natomiast objazd przez ulicę Mączną będzie obowiązywać dla ulicy Kolorowych Domów. Utrzymany zostanie ruch komunikacji miejskiej - autobusy kursować będą bez zmian.

 - W ramach prac planowane jest między innymi poszerzenie jezdni ulicy Chłopskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Kolorowych Domów i Swojską - wyjaśnia Hanna Pieczyńska. - Dodatkowo wybudowana będzie ścieżka rowerowa na odcinku od ul. Smutnej do Swojskiej. Chodniki będą bardziej dostępne dla niepełnosprawnych. 

Celem prac jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu. - W obrębie przejść przez jezdnię zaprojektowano obniżenie krawężników oraz ułożenie płytek systemowych dla osób niepełnosprawnych - dodaje Hanna Pieczyńska. - Długość przejść dla pieszych zostanie zmniejszona. Dodatkowo pojawią się wygrodzenia łańcuchowe.

Modernizacji ulegnie również oświetlenie oraz odwodnienie na ulicach.

Wartość robót wyniesie prawie 2 miliony złotych. Termin wykonania to 150 dni od momentu przekazania placu budowy. Prace wykonuje firma Strabag.

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Zmiany w ruchu po porannym szczycie

Komentarze

Honorat
Nie mieszkam na os. Bukowym, ale często zastanawiam się, kto planował to osiedle? Przecież tam jest tylko jedna ulica, którą można wjechać na osiedle i z niego wyjechać - ulica Kolorowych Domów. Z jednej strony wjeżdża się od ul. Chłopskiej a z drugiej od ul. Mącznej. Zablokowanie jednego wjazdu powoduje zablokowanie dojazdu do osiedla z jednej strony i konieczność objazdu kilkukilometrowego, jak w obecnym wypadku robót na styku Chłopskiej i Kolorowych Domów. Na osiedlu dużo uliczek o kolorowych nazwach, tylko ja to szaro widzę w wypadku jakiegoś zagrożenia. Uliczki są wąskie, jednokierunkowe, niektóre to ślepe zaułki. Dlaczego nie ma drogi równoległej do Autostrady - ulicy zaczynającej się od Kolorowych Domów na wysokości SP 74 i prowadzącej górą osiedla do ul. Chłopskiej? Powinna też być jakaś dwukierunkową ulica przebiegająca dołem osiedla - od. Kolorowych Domów przy pętli autobusowej do ul. Mącznej. Co na taki układ Osiedla Bukowe mówią służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w Szczecinie, chyba że Prawobrzeże to nie Szczecin?
2018-06-20 17:24:07
bukowiec
Jest trzynasta, czyli dawno po porannym szczycie,a krzyżówka jest nadal przejezdna. Zwężona jezdnia od ronda Reagana w stronę kościoła. Tam pracuje koparka przy rozbiórce starego chodnika.Brak innych utrudnień.
2018-06-20 13:01:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie