niedziela, 26 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany w ruchu po porannym szczycie

Zmiany w ruchu po porannym szczycie

Zmiany w ruchu po porannym szczycie
Data publikacji: 2018-06-20 05:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:47
Wywietleń: 1869 334213

W środę (20 czerwca) po porannym szczycie komunikacyjnym - zamknięte zostaną ulice Chłopska i Kolorowych Domów. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie prosi kierowców o szczególną uwagę.

Wyłączona z ruchu zostanie ulica Chłopska na odcinku od ronda Reagana do ulicy Swojskiej oraz ulica Kolorowych Domów - od Różowej do Chłopskiej.

- Apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na nowe oznakowanie - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Przewidywany termin zakończenia prac modernizacyjnych to koniec września br. W przypadku Chłopskiej zalecany jest objazd przez osiedle Nad Rudzianką. Natomiast objazd przez ulicę Mączną będzie obowiązywać dla ulicy Kolorowych Domów. Utrzymany zostanie ruch komunikacji miejskiej - autobusy kursować będą bez zmian.

 - W ramach prac planowane jest między innymi poszerzenie jezdni ulicy Chłopskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Kolorowych Domów i Swojską - wyjaśnia Hanna Pieczyńska. - Dodatkowo wybudowana będzie ścieżka rowerowa na odcinku od ul. Smutnej do Swojskiej. Chodniki będą bardziej dostępne dla niepełnosprawnych. 

Celem prac jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu. - W obrębie przejść przez jezdnię zaprojektowano obniżenie krawężników oraz ułożenie płytek systemowych dla osób niepełnosprawnych - dodaje Hanna Pieczyńska. - Długość przejść dla pieszych zostanie zmniejszona. Dodatkowo pojawią się wygrodzenia łańcuchowe.

Modernizacji ulegnie również oświetlenie oraz odwodnienie na ulicach.

Wartość robót wyniesie prawie 2 miliony złotych. Termin wykonania to 150 dni od momentu przekazania placu budowy. Prace wykonuje firma Strabag.

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Zmiany w ruchu po porannym szczycie

Komentarze

Honorat
Nie mieszkam na os. Bukowym, ale często zastanawiam się, kto planował to osiedle? Przecież tam jest tylko jedna ulica, którą można wjechać na osiedle i z niego wyjechać - ulica Kolorowych Domów. Z jednej strony wjeżdża się od ul. Chłopskiej a z drugiej od ul. Mącznej. Zablokowanie jednego wjazdu powoduje zablokowanie dojazdu do osiedla z jednej strony i konieczność objazdu kilkukilometrowego, jak w obecnym wypadku robót na styku Chłopskiej i Kolorowych Domów. Na osiedlu dużo uliczek o kolorowych nazwach, tylko ja to szaro widzę w wypadku jakiegoś zagrożenia. Uliczki są wąskie, jednokierunkowe, niektóre to ślepe zaułki. Dlaczego nie ma drogi równoległej do Autostrady - ulicy zaczynającej się od Kolorowych Domów na wysokości SP 74 i prowadzącej górą osiedla do ul. Chłopskiej? Powinna też być jakaś dwukierunkową ulica przebiegająca dołem osiedla - od. Kolorowych Domów przy pętli autobusowej do ul. Mącznej. Co na taki układ Osiedla Bukowe mówią służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w Szczecinie, chyba że Prawobrzeże to nie Szczecin?
2018-06-20 17:24:07
bukowiec
Jest trzynasta, czyli dawno po porannym szczycie,a krzyżówka jest nadal przejezdna. Zwężona jezdnia od ronda Reagana w stronę kościoła. Tam pracuje koparka przy rozbiórce starego chodnika.Brak innych utrudnień.
2018-06-20 13:01:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie