sobota, 23 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Nowe rondo na Niebuszewie. Zmiany w ruchu już od wtorku

Nowe rondo na Niebuszewie. Zmiany w ruchu już od wtorku

Nowe rondo na Niebuszewie. Zmiany w ruchu już od wtorku
Data publikacji: 2018-10-09 14:46
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-30 13:45
Wywietleń: 6244 355365

Od środy mieszkańcy Niebuszewa będą korzystać z nowego ronda. Rozpoczęcie prac związanych ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Kadłubka i Niemcewicza w Szczecinie planowane jest już na wtorek (9 października) po godzinie 20.

Skrzyżowanie, na którym wprowadzane są zmiany, sprawiało sporo problemów kierowcom. Nowe rondo ma poprawić nie tylko płynność przejazdu, ale także bezpieczeństwo pieszych. Azyle, zawężenia, słupki blokujące i urządzenia uspokojenia ruchu - to elementy, które już pojawiły się w tej okolicy.

Rondo będzie miało wielkość zbliżoną do tego na skrzyżowaniu Słowackiego/Zaleskiego/Papieża Pawła VI. Za kilka dni kolejne powstanie u zbiegu ulic Cyryla i Metodego/Boguchwały/Niemcewicza. W obu miejscach zamontowana zostanie gumowa, wyniesiona, przejezdna wyspa centralna o obwodzie 6 metrów.

(k)

Graf. ZDiTM

 

 

Komentarze

Kierowca1
i zabrali ze 20 miejsc parkingowych. Narobili więcej miejsc dla niepełnosprawnych, fajnie ale te dwa na poboczu na niebiesko malowane chyba powinny zniknąć
2018-10-11 13:43:10
wozak
To rondo jako pomysł jest OK ale reszta w postaci słupków, mnóstwa zmarnowanej farby i bezmyślnych znaków to wyrażając się jasno "twórczość idioty". Znajomi królika zarabiają na idiotycznych projektach i produkcji niepotrzebnych znaków drogowych. I dlatego żeby skończyć z tym szczecińskim Misiem 21.10 potrzebna jest zmiana
2018-10-10 08:50:06
Szczecin
Jak stoisz w korku to przesiądź leniwe dupsko do autobusu,zamiast ten korek tworzyć.
2018-10-10 08:36:13
Zoltraks
Ronda jak najbardziej, najlepiej w lewą stronę. Orientuj się :-)
2018-10-10 08:17:24
Klassa
Rządów idioty ciąg dalszy...
2018-10-10 07:29:42
Obiektywny
Proszę sprawdzić co się dzieje na Głębokim po wprowadzeniu ronda. Gdy była sygnalizacja, to każda ze stron miała równe szanse na przejazd, a teraz jadąc od Tanowa, czy Leśna Górnego stoi się w korku już w Pilchowie przy kościele. Samochody co chwilę zatrzymują się i ruszają, a to sprawia większe zagrożenie. Jednocześnie zużywają przy tym więcej paliwa i wprowadzają więcej spalin do atmosfery. I gdzie tu dbałość o poprawę jakości powietrza, czy też komfort przejazdu?
2018-10-09 22:22:48
Expert
O obwodzie 6m.., czyli o promieniu 1m !!!!! To rondo dla rowerów????
2018-10-09 21:24:22
do romek60
Miasto stoi często przez tych, co jadą szybko, ale bezpiecznie, a na końcu mają dzwona, który powoduje paraliż połowy miasta.. Ronda są dobre, bo dają równe szanse na wjazd na skrzyżowanie.
2018-10-09 15:27:00
romek60
O Boze nastepny placek. To miasto stanie kiedys na dobre!
2018-10-09 15:03:25
Kierowca
Brawo! Ronda są super!
2018-10-09 14:53:19