Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ósmy ekoport w budowie

Data publikacji: 16 lipca 2016 r. 23:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Ósmy ekoport w budowie
Fot. Mirosław Winconek  

Ekoport są trwałym i ważnym filarem systemu odbioru i zagospodarowania odpadów w Szczecinie. O tym, że są potrzebne, świadczy zwiększająca się wyraźnie z roku na rok ilość odpadów, które mieszkańcy miasta w nich zostawiają. Stąd decyzje o budowie następnych.

Właśnie trwa budowa kolejnego, który powstaje przy ul. Harcerzy. Będzie on spełniał wszystkie niezbędne wymogi dotyczące odbioru odpadów problemowych, ale pełnił będzie także funkcje edukacyjne.

Inwestor zapewnia, że prace przy budowie ósmego już ekoportu w mieście przebiegają planowo i że będzie on oddany do użytku bez opóźnień. Na jednym z wchodzących w jego skład obiektów znajdą się baterie słoneczne, a wyprodukowana w ten sposób energia elektryczna wystarczy do zasilenia całego ekoportu. Do obsługi punktu wykorzystywana będzie również zbierana do podziemnych pojemników woda deszczowa. Tego w siedmiu działających na terenie Szczecina ekoportach nie ma. Dlatego ten, który powstaje przy ul. Harcerzy, będzie różnił się od pozostałych. Inwestycja kosztować będzie blisko 4,5 miliona złotych.

Warto dodać, że mieścić się w nim będzie także multimedialna sala konferencyjno-edukacyjna, z której będą mogli korzystać uczniowie szczecińskich szkół. Odbywać się tam będą lekcje i szkolenia z zakresu ekologii. ©℗

(mos)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

co za marnotrawstwo
2016-09-06 11:11:00
Widać że Miasto ma za dużo pieniędzy. 4,5 miliona za plac na kontenery to jakiś absurd!
jas
2016-07-17 13:50:07
Niech mi ktos wyjaśni totalny niewypal z ecoportem na ul.Leszczynowej! Jest on wart miliony z naszych podatków. Docelowo dla Zdroii i Slonecznego. Zatem dlaczego nie ma dojazdu od ww.strony tylko żeby chcieć dojechać do ecoportu trzeba ze Zdroii pojechać do centrum, zrobić nawrotkę bo wjazd jest TYLKO z centrum!!! Kto to wymyślił!!! Miliony wydane ale nikt za tak kuriozalne rozwiązanie nie odpowiada!! Totalny brak odpowiedzialności w wydawaniu publicznych pieniędzy!
ccc
2016-07-17 11:43:18
dramat , park kasprowicza będzie miejscem przeładunku śmieci.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA