Wtorek, 21 maja 2024 r. 
REKLAMA

Oprawcy dziecka za kratami

Data publikacji: 22 marca 2016 r. 12:04
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
Oprawcy dziecka za kratami
 

Opiekunowie 7-letniego dziecka, które w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w koszalińskim szpitalu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Tak zdecydował sąd.

26-letnia kobieta i jej 39-letni partner, co najmniej od stycznia 2016 r. w mieszkaniu wspólnie zajmowanym przez tę rodzinę w Drawsku Pomorskim, maltretowali chłopca oraz jego dwóch braci. Krzyczeli na nich, używali w stosunku do nich słów powszechnie uznawanych za obelżywe, popychali, bili rękoma po całym ciele. Konkubent matki wielokrotnie również kopał tych chłopców. W następstwie tych zachowań 8-letni chłopiec doznał obrażeń głowy, klatki piersiowej, pleców oraz nóg, a jego młodszy, 7-letni brat, doznał ciężkich obrażeń ciała, które doprowadziły do urazu wielonarządowego, na pograniczu wstrząsu.

W trakcie przesłuchania przez prokuratora podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. We wtorek (22 bm.) sąd uznał wniosek prokuratora o zastosowanie aresztu za zasadny i podjął decyzję izolując oprawców.

Matka dziecka od trzech miesięcy mieszka w Drawsku Pomorskim, w hostelu przy ośrodku dla ofiar przemocy, gdzie szukała schronienia przed przemocą w rodzinie stosowaną przez poprzedniego partnera. Sama jednak również stosowała przemoc wobec swoich dzieci. Oprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(bar)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wer da
2016-03-22 14:32:33
Może "opiekunowie" to zbyt szumne słowo. BYDŁO udające rodziców będzie w sam raz.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA