niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Oprawcy dziecka za kratami

Oprawcy dziecka za kratami

Oprawcy dziecka za kratami
Data publikacji: 2016-03-22 12:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1430 124445

Opiekunowie 7-letniego dziecka, które w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w koszalińskim szpitalu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Tak zdecydował sąd.

26-letnia kobieta i jej 39-letni partner, co najmniej od stycznia 2016 r. w mieszkaniu wspólnie zajmowanym przez tę rodzinę w Drawsku Pomorskim, maltretowali chłopca oraz jego dwóch braci. Krzyczeli na nich, używali w stosunku do nich słów powszechnie uznawanych za obelżywe, popychali, bili rękoma po całym ciele. Konkubent matki wielokrotnie również kopał tych chłopców. W następstwie tych zachowań 8-letni chłopiec doznał obrażeń głowy, klatki piersiowej, pleców oraz nóg, a jego młodszy, 7-letni brat, doznał ciężkich obrażeń ciała, które doprowadziły do urazu wielonarządowego, na pograniczu wstrząsu.

W trakcie przesłuchania przez prokuratora podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. We wtorek (22 bm.) sąd uznał wniosek prokuratora o zastosowanie aresztu za zasadny i podjął decyzję izolując oprawców.

Matka dziecka od trzech miesięcy mieszka w Drawsku Pomorskim, w hostelu przy ośrodku dla ofiar przemocy, gdzie szukała schronienia przed przemocą w rodzinie stosowaną przez poprzedniego partnera. Sama jednak również stosowała przemoc wobec swoich dzieci. Oprawcom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(bar)

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Komentarze

wer da
Może "opiekunowie" to zbyt szumne słowo. BYDŁO udające rodziców będzie w sam raz.
2016-03-22 14:32:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie