czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mamy trenują

Mamy trenują

Mamy trenują
Data publikacji: 2016-03-10 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1247 122740

W Policach zaczęło się od trzech energicznych, młodych mam, które postanowiły po porodzie zadbać o formę. Ale tak, żeby nie zaniedbać swoich pociech. Pomyślały, że spacer z wózkiem może być bardziej aktywny. Szybko tę myśl zamieniły w działanie. Po kilku tygodniach jest ich już kilkanaście. I cały czas przybywa. Trenują trzy razy w tygodniu. Przepustką do bezpłatnych wspólnych zajęć jest... wózek z dzieckiem.

Zaczęły się spotykać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Na rozgrzewkę - szybki marsz z wózkiem dookoła stadionu, później jeszcze chwila ćwiczeń rozgrzewających i kształtowanie sylwetki. I tak trzy razy w tygodniu, po godzinie, co najmniej. Dzieci w tym czasie zażywają świeżego powietrza i cały czas na oku mają swoje mamusie.

- Najpierw trenowałyśmy same: ja, Michalina Gidelska (mama obecnie półrocznego Miłoszka) i Marta Schwedt (mama 6-miesięcznej Julki) - opowiada Karolina Gumowska, mama półrocznego Adasia. - Znałyśmy się wcześniej. Kilka razy spotkałyśmy się na spacerze, w sklepie... Mówiłyśmy, że przydałyby się jakieś treningi. I zaczęłyśmy je organizować, na początku dla siebie.

Dodajmy - treningi profesjonalne, bo Karolina ma uprawnienia instruktorskie z aerobiku, a przy tym jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Panie przyznają, że można się zmęczyć.

- Na początku przechodnie, także inne mamy, z ciekawością się przyglądali, pozdrawiali, reagowali bardzo życzliwie, z czasem zaczęły dołączać kolejne panie ze swoimi pociechami - opowiadają inicjatorki. - Informacja o naszych treningach się roznosiła. Zależało nam, żeby nas było coraz więcej. Pomyślałyśmy więc o rozpropagowaniu informacji na Facebooku.

W ostatni piątek na zajęcia przyszło już 13 pań z... 13 wózkami.©℗

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz 

Komentarze

Zdrowa mama
Do Obserwtora!!! Najlepiej kiedy wypowiadaja sie ludzie, ktorzy nie maja dzieci i nie wiedza jak wazne jest przebywanie z maluszkiem na powietrzu. Biedne te nasze dzieci, ze beda musialy stawiac czola wlasnie takim ludziom ktorym wszystko przeszkadza. Zycze milego ogladania tv i zajadania przy tym batonikow.
2016-03-12 09:38:48
mama
Biedny ten obserwator, widać że nic ciekawego w swoim życiu nie robi, no cóż troche hejtu zawsze musi być. Zapewniam ciebie drogi obserwatorze dzieci nie są ani biedne a my nie posiadamy odwłoków, nie siedzimy w domu i nie tyjemy czego przykładem są nasze treningi. Proponuje samemu ruszyć tyłek z domu a nie krytykować kogoś za kreatywność.
2016-03-11 22:04:42
Mamusia
Zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 13😀😀
2016-03-11 08:53:25
do Obserwator
Leży się odłogiem, a nie odwłokiem. Odwłoki mają owady i pajęczaki. Nie używaj słów i sformułowań, znaczenia których nie znasz lub nie masz co do nich pewności.
2016-03-10 19:44:22
Mama
Chętnie bym dołączyła. Proszę podać w jakie dni Panie trenujecie i w jakich godzinach?
2016-03-10 17:23:47
Maama
Zgadzam się z Tobą Obserwatorze, że biedne te dzieci. Jaki te kobiety dają przykład dzieciom? Żeby sport uprawiać i się ruszać? Jeszcze jak podrosną to też będą chciały! Zamiast siedzieć grzecznie w domu przed tv to będą chciały na dwór wychodzić. Patologia! Napisałabym, że współczuję Twoim dzieciom ojca z takim podejściem do życia, ale widać, że ich nie masz, bo wiedział, że przy nich nie ma czasu leżeć "odwłokiem". Więc współczuję tylko Twojej kobiecie.
2016-03-10 16:34:53
MAMUSIA
SŁABY JESTES GOŚCIU...
2016-03-10 13:03:23
Obserwator
Biedne te dzieci, że mają takie mamusie. No cóż, rodziców się nie wybiera. A pewnie w domu leżą "odwłokiem" jedzą i tyją.
2016-03-10 12:48:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie