poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Mamy trenują

Mamy trenują

Mamy trenują
Data publikacji: 2016-03-10 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:56
Wywietleń: 1087 122740

W Policach zaczęło się od trzech energicznych, młodych mam, które postanowiły po porodzie zadbać o formę. Ale tak, żeby nie zaniedbać swoich pociech. Pomyślały, że spacer z wózkiem może być bardziej aktywny. Szybko tę myśl zamieniły w działanie. Po kilku tygodniach jest ich już kilkanaście. I cały czas przybywa. Trenują trzy razy w tygodniu. Przepustką do bezpłatnych wspólnych zajęć jest... wózek z dzieckiem.

Zaczęły się spotykać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Na rozgrzewkę - szybki marsz z wózkiem dookoła stadionu, później jeszcze chwila ćwiczeń rozgrzewających i kształtowanie sylwetki. I tak trzy razy w tygodniu, po godzinie, co najmniej. Dzieci w tym czasie zażywają świeżego powietrza i cały czas na oku mają swoje mamusie.

- Najpierw trenowałyśmy same: ja, Michalina Gidelska (mama obecnie półrocznego Miłoszka) i Marta Schwedt (mama 6-miesięcznej Julki) - opowiada Karolina Gumowska, mama półrocznego Adasia. - Znałyśmy się wcześniej. Kilka razy spotkałyśmy się na spacerze, w sklepie... Mówiłyśmy, że przydałyby się jakieś treningi. I zaczęłyśmy je organizować, na początku dla siebie.

Dodajmy - treningi profesjonalne, bo Karolina ma uprawnienia instruktorskie z aerobiku, a przy tym jest nauczycielem wychowania przedszkolnego. Panie przyznają, że można się zmęczyć.

- Na początku przechodnie, także inne mamy, z ciekawością się przyglądali, pozdrawiali, reagowali bardzo życzliwie, z czasem zaczęły dołączać kolejne panie ze swoimi pociechami - opowiadają inicjatorki. - Informacja o naszych treningach się roznosiła. Zależało nam, żeby nas było coraz więcej. Pomyślałyśmy więc o rozpropagowaniu informacji na Facebooku.

W ostatni piątek na zajęcia przyszło już 13 pań z... 13 wózkami.©℗

Tekst i fot. Agnieszka Spirydowicz 

Komentarze

Zdrowa mama
Do Obserwtora!!! Najlepiej kiedy wypowiadaja sie ludzie, ktorzy nie maja dzieci i nie wiedza jak wazne jest przebywanie z maluszkiem na powietrzu. Biedne te nasze dzieci, ze beda musialy stawiac czola wlasnie takim ludziom ktorym wszystko przeszkadza. Zycze milego ogladania tv i zajadania przy tym batonikow.
2016-03-12 09:38:48
mama
Biedny ten obserwator, widać że nic ciekawego w swoim życiu nie robi, no cóż troche hejtu zawsze musi być. Zapewniam ciebie drogi obserwatorze dzieci nie są ani biedne a my nie posiadamy odwłoków, nie siedzimy w domu i nie tyjemy czego przykładem są nasze treningi. Proponuje samemu ruszyć tyłek z domu a nie krytykować kogoś za kreatywność.
2016-03-11 22:04:42
Mamusia
Zapraszamy w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 13😀😀
2016-03-11 08:53:25
do Obserwator
Leży się odłogiem, a nie odwłokiem. Odwłoki mają owady i pajęczaki. Nie używaj słów i sformułowań, znaczenia których nie znasz lub nie masz co do nich pewności.
2016-03-10 19:44:22
Mama
Chętnie bym dołączyła. Proszę podać w jakie dni Panie trenujecie i w jakich godzinach?
2016-03-10 17:23:47
Maama
Zgadzam się z Tobą Obserwatorze, że biedne te dzieci. Jaki te kobiety dają przykład dzieciom? Żeby sport uprawiać i się ruszać? Jeszcze jak podrosną to też będą chciały! Zamiast siedzieć grzecznie w domu przed tv to będą chciały na dwór wychodzić. Patologia! Napisałabym, że współczuję Twoim dzieciom ojca z takim podejściem do życia, ale widać, że ich nie masz, bo wiedział, że przy nich nie ma czasu leżeć "odwłokiem". Więc współczuję tylko Twojej kobiecie.
2016-03-10 16:34:53
MAMUSIA
SŁABY JESTES GOŚCIU...
2016-03-10 13:03:23
Obserwator
Biedne te dzieci, że mają takie mamusie. No cóż, rodziców się nie wybiera. A pewnie w domu leżą "odwłokiem" jedzą i tyją.
2016-03-10 12:48:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie