niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmaltretowany 7-latek nadal w śpiączce

Zmaltretowany 7-latek nadal w śpiączce

Zmaltretowany 7-latek nadal w śpiączce
Data publikacji: 2016-03-21 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1581 124374

W stanie śpiączki w koszalińskim szpitalu wojewódzkim od piątku (18 bm.) leży 7-letni chłopiec. Ma obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne. Rokowania lekarskie są niepewne.

– Stan pacjenta jest ciężki, ale stabilny – powiedział Cezary Sołowij, rzecznik szpitala w Koszalinie. – Chłopiec przebywa w śpiączce farmakologicznej na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej i Anestezjologii.

Opiekunowie dziecka, 26-letnia kobieta i jej 39-letni partner, mieszkańcy Drawska Pomorskiego, podejrzani o maltretowanie dziecka, w poniedziałek (21 bm.) w prokuraturze w Drawsku Pomorskim usłyszeli zarzuty pobicia 7-latka i maltretowania pozostałych dwojga dzieci kobiety.

Z ustaleń postępowania prokuratorskiego wynika, iż co najmniej od stycznia 2016 r. w mieszkaniu wspólnie zajmowanym przez tę rodzinę w Drawsku Pomorskim, dochodziło do licznych zdarzeń, w trakcie których zarówno matka tych chłopców, jak i jej konkubent, znęcali się psychicznie i fizycznie nad dziećmi. Krzyczeli na nich, używali w stosunku do nich słów powszechnie uznawanych za obelżywe, popychali, bili rękoma po całym ciele. Konkubent matki wielokrotnie również kopał tych chłopców. W następstwie tych zachowań 8-letni chłopiec doznał obrażeń głowy, klatki piersiowej, pleców oraz nóg, a jego 7-letni brat doznał ciężkich obrażeń ciała, które doprowadziły do urazu wielonarządowego, na pograniczu wstrząsu.

W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Prokurator złożył wniosek do drawskiego sądu o zastosowanie wobec matki i jej partnera środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd rozpatrzy wniosek prokuratora we wtorek (22 bm.).

(bar, m)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

Komentarze

myślący
Gico, niedoczytałeś, ten pan nie jest ojcem chłopca, tylko konkubentem mamusi. To nie jest rodzina. Takie tragedie dzieją się niemal wyłącznie w tego typu ,,związkach,, Ale rewolucja (obyczajowa) wymaga ofiar, czyż nie?
2016-03-21 22:21:46
Gico
I takcy rodzice dostane +500 i na pewno wykorzystaja srodki na dzieci.....
2016-03-21 20:19:37

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie