piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wzniecił pożar - zabił syna

Wzniecił pożar - zabił syna

Wzniecił pożar - zabił syna
Data publikacji: 2016-03-17 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1734 123706

Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu 77-latek, oskarżony o wzniecenie pożaru w jednym ze szczecińskich mieszkań. Na skutek podpalenia zostały ranne trzy osoby, a czwarta zmarła. Tragiczną ofiarą ognia okazał się syn podpalacza.

To pokłosie zdarzeń z 8 marca br. Wówczas w jednym z mieszkań Śródmieścia wybuchł ogień. Zagroził życiu 4 osób: mężczyźni w wieku od 49 do 77 lat. Wszyscy zostali ewakuowani i przewiezieni do szczecińskich szpitali. Obrażenia najmłodszego okazały się najbardziej rozległe. Mężczyzna zmarł.

- Grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu Śródmieście, przy udziale biegłego pożarnictwa i technika kryminalistyki, przeprowadziła oględziny na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności prowadzone przez mundurowych doprowadziły do ustalenia okoliczności zdarzenia - relacjonuje st. asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego KWP w Szczecinie. - Okazało się, że osobą odpowiedzialną za wzniecenie ognia w kamienicy jest mieszkający tam 77- latek. Mężczyzna odgrażał się członkom rodziny, że podpali mieszkanie, bo miał być z niego eksmitowany. Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa potwierdziła, że ogień został wzniecony w pokoju seniora. Zeznania świadków również na to wskazywały.
Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania podejrzewanego 77-latka.

- Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób, a jakiego następstwem była śmierć jednego z mieszkańców. Szczecinianin trafił do policyjnego aresztu, a prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie seniora - dodaje st. asp. Irena Kornicz.

Sąd aresztował podpalacza: tymczasowo, na 3 miesiące. Został oskarżony o przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. ©℗

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie