wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wzniecił pożar - zabił syna

Wzniecił pożar - zabił syna

Wzniecił pożar - zabił syna
Data publikacji: 2016-03-17 12:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1882 123706

Decyzją sądu na 3 miesiące trafił do aresztu 77-latek, oskarżony o wzniecenie pożaru w jednym ze szczecińskich mieszkań. Na skutek podpalenia zostały ranne trzy osoby, a czwarta zmarła. Tragiczną ofiarą ognia okazał się syn podpalacza.

To pokłosie zdarzeń z 8 marca br. Wówczas w jednym z mieszkań Śródmieścia wybuchł ogień. Zagroził życiu 4 osób: mężczyźni w wieku od 49 do 77 lat. Wszyscy zostali ewakuowani i przewiezieni do szczecińskich szpitali. Obrażenia najmłodszego okazały się najbardziej rozległe. Mężczyzna zmarł.

- Grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu Śródmieście, przy udziale biegłego pożarnictwa i technika kryminalistyki, przeprowadziła oględziny na miejscu zdarzenia. Dalsze czynności prowadzone przez mundurowych doprowadziły do ustalenia okoliczności zdarzenia - relacjonuje st. asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego KWP w Szczecinie. - Okazało się, że osobą odpowiedzialną za wzniecenie ognia w kamienicy jest mieszkający tam 77- latek. Mężczyzna odgrażał się członkom rodziny, że podpali mieszkanie, bo miał być z niego eksmitowany. Opinia biegłego z zakresu pożarnictwa potwierdziła, że ogień został wzniecony w pokoju seniora. Zeznania świadków również na to wskazywały.
Zebrany materiał dowodowy dał podstawę do zatrzymania podejrzewanego 77-latka.

- Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia pożaru, który zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób, a jakiego następstwem była śmierć jednego z mieszkańców. Szczecinianin trafił do policyjnego aresztu, a prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie seniora - dodaje st. asp. Irena Kornicz.

Sąd aresztował podpalacza: tymczasowo, na 3 miesiące. Został oskarżony o przestępstwo zagrożone karą do 12 lat pozbawienia wolności. ©℗

(an)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie