piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Opera na Zamku. Inauguracja niezagrożona

Opera na Zamku. Inauguracja niezagrożona

Opera na Zamku. Inauguracja niezagrożona
Data publikacji: 2015-11-12 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 940 37078

Za tydzień, działalność w swojej nowej siedzibie zainauguruje szczecińska Opera na Zamku. Zagrożenia terminu otwarcia nie ma, choć formalny termin zakończenia inwestycji przesunięto na 15 grudnia, a jej rozliczenia - na 31 grudnia.

Modernizacja siedziby muzycznego teatru od dawna sprawia problemy: upadłość wykonawcy, nierozstrzygnięte przetargi, problemy z podwykonawcami - to wszystko sprawiło, że planowane na 2013 rok zakończenie remontu, trzeba było przesunąć o dwa lata. Jak jednak zapewniają przedstawiciele opery, tym razem nie ma mowy o żadnych zagrożeniach dla założonego planu.

- Inwestycja liczy się jako całość i nie można jej rozliczyć, jeśli nie mamy na miejscu wszystkiego, co jest w niej zapisane - tłumaczy Tomasz Ostach, rzecznik prasowy instytucji. - W tym wypadku chodzi o kilka mebli do części administracyjnej, pojedyncze sztuki wyposażenia warsztatu, których firma nie ma na stanie i musi ściągać z zewnątrz oraz pościel do pokoju gościnnego. Kilka naszych reklam zewnętrznych będzie wisiało w różnych miejscach po 20 listopada, bo to element kampanii promocyjnej, zachęcającej  do zaglądania na naszą stronę i odwiedzin opery.   

Rzecznik informuje także, że dwutygodniowe wydłużenie inwestycji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

- Nie ma też mowy o jakichkolwiek zmianach w repertuarze - mówi Ostach. - Brakujące elementy wyposażenia nie dotyczą ani części artystycznej budynku, ani widowni. 20 listopada rozpoczynamy imprezy inauguracyjne, z premierą „Balu maskowego" Giuseppe Verdiego i koncertem Patricii Petibon.

Przebudowa opery kosztuje ponad 70 milionów złotych. 75 proc. tej kwoty to unijne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. ©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

 

 

Komentarze

Someone
Obsady już dawno są, może nie wiesz jak szukać...
2015-11-19 14:46:59
Robert
Nie wiem czy zagrożone czy nie zagrożone. Wszedłem na ich stronę internetową gdzie na tydzień przed premierą nie ma podanej obsady przedstawień. To najlepiej świadczy, że mimo wydanych środków unijnych i deklarowanych aspiracji teatr na poziomie organizacyjnych i komunikacyjnym jest, no właśnie, nie wiem czym?
2015-11-12 17:38:45

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie