Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Opera na Zamku. Inauguracja niezagrożona

Data publikacji: 12 listopada 2015 r. 14:09
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Opera na Zamku. Inauguracja niezagrożona
 

Za tydzień, działalność w swojej nowej siedzibie zainauguruje szczecińska Opera na Zamku. Zagrożenia terminu otwarcia nie ma, choć formalny termin zakończenia inwestycji przesunięto na 15 grudnia, a jej rozliczenia - na 31 grudnia.

Modernizacja siedziby muzycznego teatru od dawna sprawia problemy: upadłość wykonawcy, nierozstrzygnięte przetargi, problemy z podwykonawcami - to wszystko sprawiło, że planowane na 2013 rok zakończenie remontu, trzeba było przesunąć o dwa lata. Jak jednak zapewniają przedstawiciele opery, tym razem nie ma mowy o żadnych zagrożeniach dla założonego planu.

- Inwestycja liczy się jako całość i nie można jej rozliczyć, jeśli nie mamy na miejscu wszystkiego, co jest w niej zapisane - tłumaczy Tomasz Ostach, rzecznik prasowy instytucji. - W tym wypadku chodzi o kilka mebli do części administracyjnej, pojedyncze sztuki wyposażenia warsztatu, których firma nie ma na stanie i musi ściągać z zewnątrz oraz pościel do pokoju gościnnego. Kilka naszych reklam zewnętrznych będzie wisiało w różnych miejscach po 20 listopada, bo to element kampanii promocyjnej, zachęcającej  do zaglądania na naszą stronę i odwiedzin opery.   

Rzecznik informuje także, że dwutygodniowe wydłużenie inwestycji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

- Nie ma też mowy o jakichkolwiek zmianach w repertuarze - mówi Ostach. - Brakujące elementy wyposażenia nie dotyczą ani części artystycznej budynku, ani widowni. 20 listopada rozpoczynamy imprezy inauguracyjne, z premierą „Balu maskowego" Giuseppe Verdiego i koncertem Patricii Petibon.

Przebudowa opery kosztuje ponad 70 milionów złotych. 75 proc. tej kwoty to unijne środki z Regionalnego Programu Operacyjnego. ©℗

(kas)

Fot. Dariusz GORAJSKI (arch.)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Someone
2015-11-19 14:46:59
Obsady już dawno są, może nie wiesz jak szukać...
Robert
2015-11-12 17:38:45
Nie wiem czy zagrożone czy nie zagrożone. Wszedłem na ich stronę internetową gdzie na tydzień przed premierą nie ma podanej obsady przedstawień. To najlepiej świadczy, że mimo wydanych środków unijnych i deklarowanych aspiracji teatr na poziomie organizacyjnych i komunikacyjnym jest, no właśnie, nie wiem czym?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA