środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Dni Kultury Francuskiej

Dni Kultury Francuskiej

Dni Kultury Francuskiej
Data publikacji: 2015-11-12 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:57
Wywietleń: 1548 36550

W najbliższy wtorek w Szczecinie rozpoczną się Dni Kultury Francuskiej. Potrwają do 23 listopada. Hasło tegorocznej edycji: „Kultura jako czynnik rozwoju”.

I tak we wtorek o g. 11 w rektoracie US przy al. Papieża Jana Pawła II rozpocznie się prelekcja Michała Bajera pod tytułem "Opera we Francji - przemiany gatunku, przemiany społeczeństwa".

O g. 12 w siedzibie Alliance Française przy ul. Jagiellońskiej 33 w sali « Provence » odbędzie się lekcja pokazowa języka francuskiego dla uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. O g. 18 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 kolejna prelekcja-  "Maurice Béjart: od tańca klasycznego do współczesnego" Michela Rodkiewicza. Do tego pokaz tańca adeptów szkoły „Astra”.

W środę o g. 14 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64 rozpocznie się spotkanie pod hasłem "Motywacyjne aspekty nauki języka francuskiego. Promocja francuskiego szkolnictwa wyższego i studiowania we Francji". Prowadzenie: Antoni Konczynski.
O g. 18.00 w Książnicy Pomorskiej przy ul. Podgórnej 15/16 Krystyna Łyczywek, uczestniczka Powstania Warszawskiego oraz nestorka szczecińskiego środowiska przyjaciół Francji, opowie o zrywie z 1944 widzianym oczami Francuzów.
W czwartek o g. 12 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów PSM.

W piątek na g. 18 w Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha 4 zaplanowano "Podróż pewnego obrazu – Festiwal Piosenki i Teatru Francuskiego". 

A 23 listopada, w poniedziałek, w południe na tle wystawy "Dziedzictwo miast francuskich" eksponowanej w Alei Kwiatowej odbędzie się konferencja na temat wpływu przestrzeni publicznej na samopoczucie mieszkańców i wpływu mieszkańców na urządzanie tej przestrzeni. Wieczorem o g. 19 specjalny koncert słynnej francuskiej sopranistki Patricii Petibon w cyklu inauguracyjnym działania Opery na Zamku w zmodernizowanej siedzibie. Obydwa wydarzenia zaszczyci swoją obecnością Ambasador Francji w Polsce Pan Pierre Buhler.
Wstęp na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertu Patricii Petibon jest bezpłatny.

(as)

Komentarze

Potrawy
A gdzie kuchnia francuska?
2015-11-12 09:08:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy