sobota, 24 października 2020.
Strona główna > Kultura > Dni Kultury Francuskiej

Dni Kultury Francuskiej

Dni Kultury Francuskiej
Data publikacji: 2015-11-12 10:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:41
Wywietleń: 2051 36550

W najbliższy wtorek w Szczecinie rozpoczną się Dni Kultury Francuskiej. Potrwają do 23 listopada. Hasło tegorocznej edycji: „Kultura jako czynnik rozwoju”.

I tak we wtorek o g. 11 w rektoracie US przy al. Papieża Jana Pawła II rozpocznie się prelekcja Michała Bajera pod tytułem "Opera we Francji - przemiany gatunku, przemiany społeczeństwa".

O g. 12 w siedzibie Alliance Française przy ul. Jagiellońskiej 33 w sali « Provence » odbędzie się lekcja pokazowa języka francuskiego dla uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. O g. 18 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90 kolejna prelekcja-  "Maurice Béjart: od tańca klasycznego do współczesnego" Michela Rodkiewicza. Do tego pokaz tańca adeptów szkoły „Astra”.

W środę o g. 14 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania US przy ul. Mickiewicza 64 rozpocznie się spotkanie pod hasłem "Motywacyjne aspekty nauki języka francuskiego. Promocja francuskiego szkolnictwa wyższego i studiowania we Francji". Prowadzenie: Antoni Konczynski.
O g. 18.00 w Książnicy Pomorskiej przy ul. Podgórnej 15/16 Krystyna Łyczywek, uczestniczka Powstania Warszawskiego oraz nestorka szczecińskiego środowiska przyjaciół Francji, opowie o zrywie z 1944 widzianym oczami Francuzów.
W czwartek o g. 12 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. T. Szeligowskiego przy al. Wojska Polskiego 115 odbędzie się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów PSM.

W piątek na g. 18 w Trafostacji Sztuki przy ul. Świętego Ducha 4 zaplanowano "Podróż pewnego obrazu – Festiwal Piosenki i Teatru Francuskiego". 

A 23 listopada, w poniedziałek, w południe na tle wystawy "Dziedzictwo miast francuskich" eksponowanej w Alei Kwiatowej odbędzie się konferencja na temat wpływu przestrzeni publicznej na samopoczucie mieszkańców i wpływu mieszkańców na urządzanie tej przestrzeni. Wieczorem o g. 19 specjalny koncert słynnej francuskiej sopranistki Patricii Petibon w cyklu inauguracyjnym działania Opery na Zamku w zmodernizowanej siedzibie. Obydwa wydarzenia zaszczyci swoją obecnością Ambasador Francji w Polsce Pan Pierre Buhler.
Wstęp na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertu Patricii Petibon jest bezpłatny.

(as)

Komentarze

Potrawy
A gdzie kuchnia francuska?
2015-11-12 09:08:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie