środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki

Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki [GALERIA]

Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki
Data publikacji: 2020-05-28 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-30 15:45
Wywietleń: 1461 457117

Marszałek województwa zachodniopomorskiego po raz kolejny odwiedził plac budowy Morskiego Centrum Nauki. Spotkał się tam z autorem projektu architektonicznego Piotrem Płaskowickim. Architekt sprawdza zaś efekty prac generalnego wykonawcy - firmy ERBUD S.A.

Budowlańcy testują na specjalnej ściance zwanej mockupem materiały, z których wykonana będzie elewacja oraz ich sposób mocowania.

- To kolejna wizyta na budowie Morskiego Centrum Nauki. Widać duży progres w odniesieniu zarówno do planetarium jak i ostatniej kondygnacji, czyli tarasu. Robi to duże wrażenie i możemy sobie wyobrazić, jaki przepiękny widok będzie się stąd rozpościerał. Cały czas też dyskutujemy o elewacji. Bardzo nam zależy na tym, aby obiekt był absolutnie unikalny i robił wrażenie, wpisując się jednocześnie w krajobraz tego przeuroczego miejsca, jakim jest Łasztownia. - powiedział Olgierd Geblewicz.

Projekt inż. architekta Piotra Płaskowickiego zakłada, że kolorowe ściany budynku, przypominające widok burty statku wyładowanego kontenerami, przykryte będą tzw. ażurową siatką. Instalacja zamontowana na budowie nie oddaje na razie efektu, jaki ma być osiągnięty zgodnie z zamysłem projektanta. Marszałek rozmawiał na ten temat z Piotrem Płaskowickim, który przedstawił swoje uwagi dotyczące zamontowanej siatki.

- Oceniamy próbę fasady w postaci siatki perforowanej. Nie jest to jeszcze to, co docelowo odpowiadałoby naszym założeniom projektowym, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że kolejne próby spowodują, że perforacja będzie jeszcze bardziej zagęszczona i efekt finalny będzie już do zaakceptowania. Razem z wykonawcą szukamy rozwiązania, które dla obiektu będzie najlepsze. Chcemy, żeby ten budynek się wyróżniał i był ikoną Łasztowni.

Kolejny pokaz próbek materiałów, z których będzie wykonana elewacja odbędzie się za kilkanaście dni. Efekty starań budowlańców widoczne są niemal z dnia na dzień. Warto wybrać się na spacer na bulwary i zobaczyć to na własne oczy.

(ip)

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki

Komentarze

KOSZTY!!!
Jak konserwować taką elewację?
2020-05-30 15:31:41
Nie zajmujcie się polityką ludzie
Nie jest tego warta. Martwcie się lepiej o wodę.
2020-05-29 19:29:40
faza
sasin... sasin... sasinnn.. jak tak powtarzam sasin to mi się jakoś Mupet Show nasuwa i Kapitan Świńskitrucht , tylko dlaczego ?!
2020-05-29 16:34:04
Teodor
Smutne są twarze u pobudzonych.Sondaże nieciekawe,programu nie ma,entuzjazmu nie ma,ludzi z partii ubywa.Trudny okres.Ale jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie pięknie.Na emeryturze
2020-05-29 16:23:27
Dumny
Pan Minister Sasin to prawdziwy mąż stanu. Błyskotliwie inteligentny, doskonale wykształcony, z wielkim doświadczeniem w zarządzaniu, odważny, lojalny, praworządny do bólu, szczery i przede wszystkim prawdziwy patriota szanujący Pana Prezesa - Naczelnika Państwa. Niczego i nikomu nie musi oddawać. Przelew na 70 mln zł musi szykować marszałek senatu, bo działając wbrew konstytucji i prawu razem z opozycją doprowadzili do przesunięcia prawidłowego terminu wyborów na Prezydenta Dudę.
2020-05-29 13:12:19
@Dumny
Minister Sasin to uczciwy człowiek. Na pewno już szykuje przelew żeby oddać Polakom te pieniądze.
2020-05-29 12:51:42
Dumny
Powinni się pilnie zastanowić razem z marszałkiem senatu skąd wziąść 70 mln żeby zwrócić państwu zmarnowane przez nich pakiety wyborcze. Pan Prezes - Naczelnik Polski nie może mieć żadnych skrupułów w wyegzekwowaniu tej kasy.
2020-05-29 12:35:06
Poszukiwacze Arki
Mamy nadzieję że marszałek obroni inwestycję przed Trzaskowskim który chce likwidować inwestycje w Polsce
2020-05-29 11:00:55
wyPAD 2020
Mam pytanie, czy w planach uwzględniona jest kapliczka i święcenie przez miłościwie nam panującego biskupa dziegę ? Wstyd dla całej polski zawsze katolickiej gdyby to zostało pominięte. Acha mam nadzieję, że po tym jak Szczecin upamiętnił Wielkiego Lecha Prezydenta tylko takim małym , tycim ogrodowym pomniczkiem, to jego brat chociaż patronem tego wspaniałego centrum zostanie. Niech żyje PREZES i jego króliczki...
2020-05-29 10:57:46
@Tomek
Miej pretensje do miasta, że nie chciało się dołożyć do remontu swojej części nabrzeża.
2020-05-29 08:56:17
@Aneta
Załatwił problem? Niby jak i gdzie? Szkaradny fragment elewacji jest taki, jak był na początku. Dobry gospodarz by niedopuścił w ogóle do takiego skandalu z brzydką elewacją. A kolejne jej oglądanie jest tylko propagandowym zagraniem pod publiczkę.
2020-05-29 08:39:32
Felek
Na placu budowy bez kasku? No i bez maseczki. Grzmijcie oburzeni forumowicze.
2020-05-29 08:21:42
Tomek
Ale PISIE krytykują, pytam się ich teraz. Co robi zarządzająca przez PiS Żegluga Szczecińska z bulwarem nad Odrą vis a vis Waliw Chrobrego. Obiecywali przed wyborami remont i cisza, nic się nie dzieje.
2020-05-29 06:26:56
hehehe
To będzie wyglądało jak Arka Geblewicza! Czeka nas jakiś potop??
2020-05-28 21:31:31
Socjalizm na zawsze
Kiedyś tytuł brzmiałby: towarzysz pierwszy sekretarz wizytuje budowę nowej inwestycji w Szczecinie. Dziś brzmi: Olgierd Geblewicz na budowie Morskiego Centrum Nauki. Poza tym nic się nie zmienia. Musi minąć co najmniej kilka pokoleń zanim ta mentalność i sposób działania przejdzie do historii. Czasy się zmieniły, ale mentalność socjalistycznych działaczy pozostała i niestety trwać będzie jeszcze długo.
2020-05-28 21:29:30
@Radek
Za węzeł Kijewo odpowiada GDDKiA, czyli powinien się tam wybrać pisowski wojewoda
2020-05-28 21:05:07
Radek
A może Pan Geblewicz wybrałby się na węzeł Kijewo?
2020-05-28 19:43:30
Pytanie
A maseczka to gdzie jest? Do GIS i mandat!
2020-05-28 19:35:21
Kampania
Na prezydenta startuje, że tak się promuje tą bezsensowną budową. Za grube miliony wirtualne kompozycje? To samo można wirtualnie zrobić w internecie. A fajne eksponaty morskie będą nadal niszczeć na dworze koło WSM.
2020-05-28 19:33:27
Aneta
Podoba mi się że Pan Marszałek tak pilnuje by MCN dobrze wyglądało. Jak pojawił się problem z elewacją to od razu zareagował i załatwił problem. Taka zapobiegliwość cechuje dobrych gospodarzy.
2020-05-28 19:21:47
KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !! KONSTYTUCJA !!
KONSTYTUCJA !!
2020-05-28 19:08:42
@Endriu
Ukochany to jest tylko prezio
2020-05-28 17:53:39
Endriu19491
No proszę nasz ukochany przywódca na placu budowy pomnika swoich dokonań dla naszego ukochanego Szczecina brawo.
2020-05-28 17:46:01