niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje

Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje [GALERIA, FILM]

Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje
Data publikacji: 2020-05-27 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-28 10:58
Wywietleń: 2028 456922

Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego przeprowadzili w drugiej połowie maja kontrolę na budowie Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. Sprawdzili między innymi zgodność prowadzenia robót z zatwierdzonym projektem.

To nie wszystko. Analizowano dodatkowo dokumenty stwierdzające uprawnienia pracowników pełniących samodzielne funkcje techniczne: kierownika budowy, kierowników robót, inspektorów nadzoru inwestorskiego oraz specjalisty sprawującego nadzór autorski. Sprawdzono również dokumenty potwierdzające właściwości użytkowe zastosowanych na budowie materiałów, pali i zbrojenia.

- Kontrolujący analizowali dziennik budowy i jego zgodność ze stanem faktycznym. Stwierdzono, że wpisy odzwierciedlają aktualny stan zaawansowania budowy oraz zgodność prowadzenia robót z zatwierdzonym projektem - informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik MCN. - Potwierdzono fakt prowadzenia monitoringu w trakcie prac budowlanych. Specjalistyczna firma prowadziła taki nadzór przy pomocy czujników mierzących poziom drgań podczas palowania. Monitorowanie nie wykazało żadnych skutków ubocznych dla sąsiadujących z budową obiektów.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

Pozytywne wyniki kontroli cieszą generalnego wykonawcę i inwestora. Mury Morskiego Centrum Nauki pną się szybko do góry. Tempo prac jest zauważalne również przez spacerowiczów podziwiających panoramę Wałów Chrobrego. Nawet kierowcy przejeżdżający estakadą Trasy Zamkowej mogą zauważyć konstrukcję kolejnej kondygnacji. Ekipy ERBUDU mają do wykonania wiele niełatwych zadań, które muszą być zgodne z projektem i spełniać precyzyjne wymogi techniczne. Pracę utrudnia epidemia koronawirusa nakładająca dodatkowe ograniczenia, które muszą być bezwzględnie przestrzegane na placu budowy.

Morskie Centrum Nauki w Szczecinie

Powstający na Łasztowni budynek MCN ma być wyróżniającym się obiektem w mieście i regionie, przypominającym swym kształtem statek zacumowany przy nabrzeżu Odry. Zanim nastąpi otwarcie Morskiego Centrum Nauki, można zobaczyć  jego nowe wizualizacje przygotowane przez pracownię Piotra Płaskowickiego – autora projektu.

(ip)

Fot. MCN

Wizualizacje pracownia Piotra Płaskowickiego 

Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje Morskie Centrum Nauki. Dobre wyniki kontroli budowy i nowe wizualizacje

Komentarze

rot
A magistrat pamięta jeszcze o rozbebeszonej plaży w Dąbiu? Ciągle promują tę chucpę z wytwórnią wody, a przyziemne sprawy olewają.
2020-05-28 10:23:34
Szczecinianin
Do bzzz i gościa: o katowickim spodku też tak na początku mówili. Lata mijają... stał się „kultowym” budynkiem w mieście. MCN na pewno ciekawiej wyglada niż opera. Będzie dobrze, trochę optymizmu.... coś się w mieście dzieje :-)
2020-05-28 04:43:23
Miś
Złowrogi obiekt. Ciekawe, co będą w środku robić z ludźmi...
2020-05-27 23:32:28
sprawdzili ..........
budowlańców , NIE , pewnie Ukraina bez kwalifikacji
2020-05-27 22:04:02
topek
Odezwali się znawcy, dla nich najładniejsze są wille kryte słomą !!!
2020-05-27 17:47:28
gość
Czy to musi być tak koszmarnie brzydkie i toporne? Przecież to zasłoni naprawdę piękny pejzaż starej rzeźni i port, więc warto żeby chociaż leżało koło estetyki.
2020-05-27 13:50:42
beee
Fajne. Ciekawy kontrast dla budynku Filharmonii . Po jednej stronie Odry budynek nawiązujący wyglądem do góry lodowej. Po drugiej budynek stylizowany na kadłub statku. A po środku Odra sobie płynie. Oby fefin wspólnie z floating garden wkomponowały się w ten klimat nawiązali do tradycji Titanica. Tak aby to miasto mogło się dalej normalnie rozwijać
2020-05-27 13:13:49
Ano
Marszałek wybrał sobie kolor elewacji i jest dumny, coś nareszcie zrobił tylko słabo znowu wyszło. Może lepiej niech zajmą się tym fachowcy?
2020-05-27 13:10:51
bzzz
To jest okropna architektura. Wygląda jak ogromna trumna, która jest makabrycznie przewymiarowana i przytłacza całe otoczenie. Poprzednia wersja była bardzo zła i wydawało się, że gorzej być już nie może. Niestety udało się przebić to dno nową wizualizacją. Ciężka i ponura bryła nie daje nadziei na frapujące zorganizowanie tej przestrzeni. To raczej nie będzie pozytywna wizytówka Szczecina. Może jednak da się jeszcze to przeprojektować tak, by ludzie przechadzający się w przyszłości przy tym obiekcie nie odnosili wrażenia, że wstępują do Hadesu?
2020-05-27 12:39:02
no i super
Marszałek Geblewicz interweniował w sprawie elewacji i od razu lepiej to wygląda.
2020-05-27 11:19:16

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie