sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koronawirus nie ma wstępu na budowę Morskiego Centrum Nauki

Koronawirus nie ma wstępu na budowę Morskiego Centrum Nauki

Koronawirus nie ma wstępu na budowę Morskiego Centrum Nauki
Data publikacji: 2020-05-16 14:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 10:53
Wywietleń: 826 454674

W niełatwych czasach pandemii pracują budowlańcy spółki Erbud, która jest generalnym wykonawcą Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. – Przeszkolone osoby wykonują prewencyjne pomiary temperatury ciała. Natomiast godziny pracy zaplanowano w taki sposób, aby uniknąć tłoku przy wejściu na plac budowy i w szatniach – relacjonuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy obiektu.

– Na placu budowy wdrożono niezbędne procedury, by chronić zdrowie pracowników. Firma zapewnia wszystkim zatrudnionym podstawowe środki ochrony indywidualnej przed chorobami dróg oddechowych: rękawice, maseczki, mydła, ręczniki i płyny dezynfekujące – zaznacza Jarosław Dobrzyński. – Przypomina się o zachowaniu bezpiecznej odległości i utrzymaniu higieny.

Na terenie budowy wietrzone są kontenery i sanitariaty oraz wprowadzono obowiązek codziennego czyszczenia ich detergentami. Inaczej wyglądają również narady, które są przeprowadzane w formie wideokonferencji lub na świeżym powietrzu. Ograniczony dostęp na teren budowy mają osoby z zewnątrz, np. kurierzy. Skrzynie na korespondencję zostały ustawione w biurze ochrony. Po zakończeniu pracy pracownicy mają obowiązek posprzątania pomieszczeń, tak aby umożliwić ich umycie.

– Dojazdy pracowników do pracy busami organizuje się w sposób zapewniający większą odległość między pasażerami, zgodnie z zasadą, że zajęta jest tylko połowa miejsc – dodaje Jarosław Dobrzyński. – Prace zespołowe na budowie koordynuje się, tak aby zachować odległości od 1 do 1,5 m zgodnie z wytycznymi GIS. Ważne jest również to, by kilku podwykonawców nie pracowało na jednym odcinku robót. Jeśli jest to możliwe, organizuje się pracę zmianową.

Obecnie na budowie Morskiego Centrum Nauki wykonywane są stropy żelbetowe piwnicy, parteru i pierwszego piętra w różnych sekcjach budynku. Gotowy jest już szalunek konstrukcji planetarium, a podłogę wylano betonem. Na odgrodzonej części promenady umieszczono podpory szalunków słupów ścian zewnętrznych. Będą one pochylone, tak aby zgodnie z zamysłem architekta Piotra Płaskowickiego przypominały kadłub statku zacumowanego na Łasztowni. Przypomnijmy, że konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny Morskiego Centrum Nauki wygrało biuro projektowe Płaskowicki & Partnerzy Architekci.

(KaNa)

Koronawirus nie ma wstępu na budowę Morskiego Centrum Nauki Koronawirus nie ma wstępu na budowę Morskiego Centrum Nauki

Komentarze

rot
Dużo prostszy i skuteczniejszy system wymyślili na czas przebudowy kąpieliska a w Dąbiu. Po prostu wstrzymali prace. Po co plaża w jakimś Dąbiu, ważniejsza chucpiarska Fabryka Wody, a raczej de.bi.li.zmu. ps: zakończenie prac planowane jest na grudzień tego roku, szczyt sezonu plażowego.
2020-05-19 09:57:04
Ktos
Zwlaszcza sanitariaty i kontenery firmy aluma gdzie rzafzi gruby prosiak na pewno lsnia
2020-05-17 00:18:33
starczy tych bzdetów
Starczy już tego Morskiego Centrum Nauki. Redakcjo oni mają budżet na autopromocję. W każdej inwestycji dotowanej przez Unię jest określona procentowo wartość na działania promocyjne. Po kiego grzyba ciągle o nich piszecie. Budują jak wiele innych inwestycji planowo, czy to jakiś sukces? Jak wyjdą aneksy i kanty wtedy weźcie się za pisanie.
2020-05-16 18:03:45
Szczecinianin
A jeszcze niedawno na WSzczecinie dyżurny troll bajdurzył, że kierownictwo każe pracownikom przebierać się razem, bo ich zwolni z pracy.
2020-05-16 17:48:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie