Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Na budowie Morskiego Centrum Nauki prace trwają [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 2020-04-21 16:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-22 15:57
Na budowie Morskiego Centrum Nauki prace trwają
 

Pomimo szalejącej na świecie pandemii wywołanej przez wirus SARS-CoV-2 prace na budowie Morskiego Centrum Nauki wciąż trwają. Do 31 maja część nabrzeża na Łasztowni będzie zajęta, przez co wystąpią trudności w swobodnym poruszaniu się na odcinku od wiaduktu na Trasie Zamkowej do dźwigozaurów.

Wykonawca od kilku dni wykonuje prace związane z montażem szalunków słupów skośnych, które wymagają dostępu do placu budowy od strony nabrzeża. Przypomnijmy, że spółka ERBUD ograniczyła do 50 liczbę pracowników zaangażowanych przy inwestycji.

Koronawirus nie wstrzymał budowy MCN

Codziennie bada się temperaturę ciała pracowników i gości budowy, którzy przy wejściu muszą zdezynfekować dłonie. Na terenie budowy rozmieszczono również mobilne umywalki oraz tablice informacyjne przypominające o szczególnych warunkach zachowania bezpieczeństwa. Zdecydowano również, że odbiory techniczne poszczególnych etapów prac odbywają się w czasie przerw.

- Erbud wykonuje stropy żelbetowe piwnicy, parteru i pierwszego piętra w różnych sekcjach budynku. Wykonano szalunek konstrukcji planetarium i wylano betonem podłogę - informuje Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy MCN. - Na odgrodzonej części promenady wzdłuż nabrzeża między estakadą Trasy Zamkowej a dźwigozaurami umieszczono podpory szalunków do wylania słupów ścian zewnętrznych. Będą one pochylone tak, aby zgodnie z zamysłem architekta przypominały kadłub statku zacumowanego na Łasztowni.

Naszemu fotoreporterowi, który we wtorek odwiedził plac budowy, również zmierzono temperaturę oraz kazano zdezynfekować dłonie. Musiał przestrzegać także szczególnych warunków zachowania bezpieczeństwa.

Morskie Centrum Nauki w Ecsite

Marszałek Olgierd Geblewicz w ostatnim programie „Studio wSzczecinie” podkreślił, że nie zamierza rezygnować z rozpoczętych inwestycji. W związku z czym budowa między innymi Morskiego Centrum Nauki nie powinna być zagrożona.

Przypomnijmy, że Morskie Centrum Nauki przystąpiło również do Ecsite, czyli Europejskiej Wspólnoty na rzecz Wystaw Naukowych, Przemysłu i Technologii. Organizacja powstała w 1990 roku w celu inspirowania i umacniania pozycji centrów naukowych. Jej członkami są również między innymi muzea, instytucje badawcze, festiwale, uniwersytety, planetaria, fundacje i towarzystwa naukowe. 

Dzięki współpracy, jaką umożliwia platforma Ecsite, Morskie Centrum Nauki będzie mogło uczestniczyć we wspólnych projektach - finansowanych przez Komisję Europejską - kształtujących przyszłość interaktywnej nauki.©℗

(KaNa)

Film i fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

abc
2020-04-22 15:47:53
Nacpane bedzie zbyt duzo na bulwarach.Wolnosc i swoboda sie liczy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ