Czwartek 08 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Okradziona, znieważona i skazana?

Data publikacji: 2022-09-24 19:13
Ostatnia aktualizacja: 2022-10-01 09:43
Okradziona, znieważona i skazana?
Na zdjęciu: Lidia Pięta, oskarżona lekarka ze Starego Czarnowa, Monika Andrzejewska z fundacji Centralne Biuro Ochrony Praw Zwierząt oraz mecenas Szablewski wchodzą na salę rozpraw.  

Sąd Okręgowy w Szczecinie - wbrew oczekiwaniom - nie ogłosił wyroku w sprawie apelacji Lidii Pięty, lekarki ze Starego Czarnowa, która wcześniej skazana została przez Sąd Rejonowy w Gryfinie za rzekome znęcanie się nad zwierzętami. Przypomnijmy, że wspomniany sąd w Gryfinie uznał, że lekarka ze Starego Czarnowa jest winna zarzucanych jej czynów. Wśród dużej części obrońców zwierząt wyrok wywołał oburzenie, bo L. Pięta znana jest w regionie nie tylko jako opiekunka zwierząt, ale też społeczniczka.

W marcu 2018 roku z jej posesji aktywiści organizacji „Pogotowie dla Zwierząt” wywieźli ponad 100 zwierząt, które później w większości zaginęły, jeszcze inne zostały uśpione. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że szef „Pogotowia dla Zwierząt” prawomocnym wyrokiem skazany został na 8 miesięcy więzienia za… liczne kradzieże czworonogów, a na zwierzęta „widma” zebrano później kilkaset tysięcy złotych, z których się nie rozliczono.

Była to już trzecia rozprawa w szczecińskim Sądzie Okręgowym. Nie licząc stron, sąd przesłuchał również między innymi przedstawicielkę fundacji Centralne Biuro Ochrony Praw Zwierząt, które to jednoznacznie stanęło po stronie lekarki wskazując, że sąd pierwszej instancji zupełnie pominął zeznania obrony. Do myślenia daje też fakt, iż oskarżycielem posiłkowym jest wspomniane Pogotowie dla Zwierząt, zdelegalizowane przez sąd w Poznaniu, którego szef skazany został prawomocnie za kradzieże zwierząt. Sędzia - jak się wydaje - również może podzielać liczne wątpliwości, ogłoszenie wyroku bowiem zapowiedziała dopiero za dwa tygodnie.

Wbrew wyrokowi gryfińskiego sądu sprawa nie jest jednoznaczna, a zdaniem przedstawicieli niektórych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt oraz wolontariuszy - lekarka ze Starego Czarnowa padła ofiarą tzw. zwierzęcej mafii, która działając pod płaszczykiem stowarzyszeń prozwierzęcych po prostu okradają właścicieli czworonogów. W tym przypadku pretekstem do kradzieży zwierząt było błoto, które po roztopach zalegało na posesji lekarki (po umyciu zwierząt okazało się, że są zdrowe i w dobrym stanie, a ich sierść błyszczała - fragment zeznań jednego z lekarzy weterynarii). ©℗

Roman Ciepliński

Więcej na ten temat w „Kurierze Szczecińskim” i eKurierze z dnia 26.09.2022 r.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

FIGO
2022-10-01 09:36:53
No ! , widzę , że się podobało ! Co niektórzy "popuścili " w gacie ... . I o to chodzi !
Jarl Bischek
2022-09-26 17:20:07
🤔 Niestety nie podoba mi się takie dziennikarstwo. A byłem dziennikarzem "Naprzeciw".😎👍 Otóż należałoby opisać fakty, które świadczą na korzyść oskarżonej. I trzymać się konkretnej sprawy. Bo podważanie faktów poprzez wskazywanie na niewiarygodność części skarżących jest niedopuszczalną manipulacją. Mogą to być łotry co nie znaczy, że kłamią. Poza tym akt oskarżenia przygotowuje prokuratura. I tutaj jest pytanie o jakość jej pracy. A bywa skandaliczna!👎
Jarl Bischek
2022-09-26 17:09:35
🤔 Niestety widziałem wielokrotnie fundacje, które zbierają pieniądze niby na zwierzęta, a tak naprawdę to dla siebie. 👎I wykorzystuje się często naiwność ludzi np. umieszcza zdjęcia zwierząt i pisze spójrz w oczy tych piesków czy kotków 👎 Ale dotyczy to nie tylko fundacji (i nie tylko) związanych ze zwierzętami. Prasa opisywał jak były zbierane pieniądze na wolny obszar celny w Szczecinie. I na końcu okazało się, że zostały przejedzone na utrzymanie tych co je zbierali 👎
pies i kot
2022-09-26 09:14:09
Tam chyba przed sądem karnym powinien stanąć ktoś zupełnie inny, a pani doktor powinna być oskarżycielem posiłkowym... mafia zwierzęca? czego te ludzkie hieny nie wymyślą! chyba warto by wyłapać tych mafiozów i sprzedać ich na targach niewolników... niech kończą potem z łańcuchem na szyi.. tego im szczerze życzymy.. zwierzęta - pies i kot
@Do Trolla FIGO
2022-09-25 21:41:58
Nie żebym wyręczał figo ale zaintrygował mnie twój wpis, kim ty jesteś by wyrzucać z forum kogoś kto nie łamie regulaminu?
Magda
2022-09-25 21:37:39
Ta pani potrzebuje pomocy a nie sąd u. Karmi zwierzęta, które ludzie przerzucają jej często przez płot. za własne pieniądze je leczy. Trzeba ją pokierować, pomoc wyadoptowac te psy. Na dworze nie ma zrobionych rowów melioracyjnych, dlatego jest błoto
Do Trolla FIGO
2022-09-25 18:30:51
Ty PISowska ściero naprawiaj rzeczywistość tam gdzie pracujesz i płacisz podatki , a z tego forum wyp....j oszczędzając nam wszystkim swoich chorych wywodów !!!
@Do FIGO
2022-09-25 14:17:43
Ale po co tak mijać się z prawdą? Przecież my nigdy z PRL nie wyszliśmy, sędziowie z czasów PRL ustalani z klucza partyjnego orzekają do dziś, wielu z nich aktywnie wspierało system komunistyczny, występowało przeciwko Polakom a dziś podskakują na manifestacjach obrońców demokracji, praworządności i konstytucji, ci sami sędziowie wcześniej instruowali sobie podwładnych sędziów że mają orzekać zgodnie z oczekiwaniami PZPR.
FIGO
2022-09-25 13:43:46
Nie powrót do PRL-u , a porządek w Państwie. Namiastka porządku Państwa była przez chwilę za Cimoszewicza jak rządziło SLD. Komuchy jeszcze bały się jawnie Solidarności , no i urzędnicy się trochę starali .Cimoszkę zalała powódź 100-lecia , no a dalej to już samo barachło. Kolejna odsłona w wydaniu SLD , to już aferowa porażka po AWS ( kompromitacja reform Balcerowicza , jedynie Buzek cos tam dygał ).Wówczas już wiedzieliśmy , że władza kradnie, wzajemnie się kryje i tylko świnie u koryta inn
Do FIGO
2022-09-25 11:03:12
Nie jest Pan pierwszy, ani ostatni, który chce powrotu PRL-u. Takich jest wielu. Tylko wtedy nie będzie panu łatwo pracować dla Niemców.
szczecinianka
2022-09-25 10:45:53
Shar peiki, jamniki, bernardyny, retrievery i wiele innych ras pewnie zostały z pewnością "opchnięte", kundelków los mogę sobie tylko wyobrazić. Obejrzałam dokładnie filmy zamieszczone na Internecie, a jest ich kilkanaście, i jedyne co mogę napisać to to, że koszmar tam był, ale z nieodpowiedzialnością tej Pani. Psy nie były wychudzone, tylko brudne, kości i resztki mięsa to były dary. Syf wszędzie, ale tam potrzebna była pomoc dużo wcześniej.
@FIGO
2022-09-25 10:31:26
PiS nie chce nic zrobić tak samo jak PO czy lewica. Gdyby PiS chciał rozbić mafię sędziowską to odwołałby się do narodu (art 4 konstytucji RP). W referendum PiS powinien zapytać się o sprawę immunitetu sędziowskiego i sprawę odpowiedzialności sędziów przed narodem. Wystarczyłoby gdyby izba dyscyplinarna pracowała w taki sposób że wyrok wydają przedstawiciele narodu (ławnicy) a sędzia który prowadzi sprawę ma funkcję wyłącznie organizacyjne i pomocnicze dla ławników. PiS po prostu nie chce.
FIGO c.d
2022-09-25 08:33:02
Jedyny immunitet powinien przysługiwać tylko za to co się mówi na mównicy Sejmowej. Za wulgaryzmy, obrażanie, czy nawet niekulturalne zachowanie kara od komisji regulaminowej i marszałka prowadzącego obrady. Warcholstwo ukarane kilkakrotnie w kadencji, ma zakaz startu w następnej kadencji .Posłem można być tylko dwie kadencje i koniec. Posłów połowę mniej , a Senat na śmietnik .Niczego nie poprawia, tylko psuje !
FIGO
2022-09-25 08:26:30
Wku...a sytuacja ,kiedy PIS ma " pełnię władzy " i nic nie może .No bo Unia , no bo srunia , no bo "nasi " i kut..si. Generalnie powinno być tak :, Kto wygrywa wybory, rządzi wszędzie, w samorządach też. Tak mamy burdel ! Nie można zrobić wyborów kopertowych, ponieważ Pierdziszczykiewicz z Koziej Wólki z opozycyjnej opcji zablokował bazę danych wyborców i ... 70 mln przez głupiego Gowina poszło na przemiał. Wybrany Poseł jak "zdradzi " czy partię , czy Polskę , już ma dożywotni zakaz startu.
FIGO
2022-09-25 08:17:07
Bardzo liczyłem, że PIS " ukróci " wszelkie wałki , na zwierzątka, na wnuczka, na covid itd. Do tego niestety trzeba mieć niezależne Sądy , a nie te objęte czy wspierające doktrynę Nojmana . Co można zrobić jak nawet Duda " wystraszył się " Kasty ? Przyjdzie czas, że wybierzemy Prezydenta z jajami i ten nie będzie popierdywał ze strachu. Póki co trzeba gromadzić bazę danych, na " skrzywionych " Sędziów, adwokatów, notariuszy, komorników, aby im odpłacić pięknym za nadobne ! Trzeba czasu !
Olo
2022-09-25 05:32:45
"ZWIERZĘCA MAFIA" Nareszcie ktoś to nazwał po imieniu. Byle nierób bez wiedzy i wykształcenia może zabrać zwierzę bo mu się tak podoba i, sprzedać je a właściciela wsadzić do więzienia. Co za durny kraj
pepa
2022-09-25 02:30:47
brawo dla Pani weterynarz!!! Trzymamy kciuki za Pni dobre serce i pełne powołanie!!!! A tych złodziei niech wreszcie ktoś rozliczy!!
demon
2022-09-25 02:26:24
gonić widłami tych wszystkich popaprańców od pseudo związków ochrony zwierząt ,srozów=Tozów,itp. To mafia czerpiąca państwowe dotacje plus to co wyciągną od sponsorów i innych darczyńców.efekt żaden może jeden procent a reszta do podziału na łapkę,bo w dzisiejszej dobie za darmo to nawet w ryj się nie dostanie.
psia krew
2022-09-25 02:08:30
pytanie do pseudo organizacji ochrony zwierząt .Czy jak moje Psowy wytarzają się w ziemi,błotku,w oczku wodnym ,a zaznaczam są drogą rasą ,to też bandyci i złodzieje przyjedziecie i ukradniecie mnie moje ukochane pupile??? Wszystkie te pseudo organizacje powinny być ZDELEGALIZOWANE!!!!!!! To są najzwyklejsi złodzieje w niby majestacie prawa!!! Ktoś miał szczytny cel i zezwolił na powstawanie tych organizacji ,ale bandyci zrobili sobie z tego lewy biznes !!!
Pięta lubi zwierzęta
2022-09-24 22:23:15
"...wywieźli ponad 100 zwierząt, które później w większości zaginęły, jeszcze inne zostały uśpione."
Cytat
2022-09-24 22:14:49
"Oho Grzesiu w akcji. Niespełniony dziennikarzyna z Gazeta Wyborcza bez perspektyw na zatrudnienie - znalazł studnię bez dna "kochanie zwierzątek". I nie powiem, dobrze mu idzie. Kochaczo - ratowacz uratował Radysy za 1 mln 700 tys od pelikanów. Tylko wiecie, że prokurator nie zabezpieczył dowodów? I nikt zarzutów za Radysy nie ma? Pieski z 1 kotkiem przepadły, częśc na rynku u niemieckiej handlary. Grabe czy jakiejś tam, stała współpracownica. "
AKus
2022-09-24 21:26:41
Dlaczego nie dziwi, że interwencja i to co było po niej nie dziwi w wykonaniu Pogotowia dla Zwierząt. Dlaczego takich ludzi ciąga się po sądach, a Bielawski mimo 4 wyroków prawomocnych dalej łazi i kradnie.
Msand
2022-09-24 21:18:05
Syf i petbiznes to Bielawski, który zrobił ustawkę! Nie pozwólcie, żeby zrobić tej kobiecie krzywdę. Pobudki odbioru nie miały nic wspólnego z ochroną zwierząt! PETBIZNES TO STUDNIA BEZ DNA W WYKONANIU ORGANIZACYJEK PROZWIERZĘCYCH! Zobaczcie co zrobili 80l babci (link poniżej). Tak jak w Starym Czarnowie, tak i tutaj z pogwałceniem wszystkich przepisów, odebrano biednej babci ukochanego psa - bo wnuczka się mści za majątek!!! https://www.facebook.com/104468271539854/posts/pfbid02VQ8HZRT8sEbj
zielone towarzystwo
2022-09-24 19:43:11
Czytacie to razem ze mną? Mafia zwierzęca, kradzieże zwierząt, wywożenie (kradzież) zwierząt, które potem giną lub są usypiane, nierozliczone zbiórki na nieistniejące zwierzęta, zdelegalizowane organizacje, więzienie dla szefa... Co to jest?! Gonić całe to tałatajstwo prymatu zwierząt nad ludźmi. Zero publicznych pieniędzy na to towarzycho! Surowy państwowy nadzór weterynaryjny nad przybytkami prowadzonymi przez tego typu organizacje! Raz dwa się sytuacja unormuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA