Środa 26 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Odpowie za śmierć 5-letniego syna, który wypadł z okna w Koszalinie

Data publikacji: 2021-11-29 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2021-11-29 20:59
Odpowie za śmierć 5-letniego syna, który wypadł z okna w Koszalinie
Fot. Wiesław Miller (archiwum)  

Do koszalińskiego Sądu Rejonowego trafił akt oskarżenia przeciwko matce 5-latka, który wypadł z okna.

Przypomnijmy, że tragedia rozegrała się 13 stycznia około g. 10 w kamienicy przy ul. Młyńskiej w Koszalinie. Marcinek, o którym mowa, otworzył okno i zrobił krok naprzód. Leżące na chodniku dziecko zauważył przejeżdżający w pobliżu patrol Straży Miejskiej. Chłopiec był przytomny. Wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe przewiozło go na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej miejscowego szpitala. Mimo starań lekarzy dziecko po pięciu dniach zmarło.

Jak ustalono, malec miał urazy wielonarządowe, w tym złamanie kości czaszki, stłuczone płuca oraz śledzionę. Małgorzata P., matka 5-latka, w feralnym momencie przebywała w mieszkaniu razem z Marcinkiem i dwójką jego rodzeństwa. Okno było zamykane na kluczyk, który zazwyczaj wisiał na haczyku nad drzwiami. Dzieci nie miały do niego dostępu. Mimo to w niewyjaśniony sposób wpadł w ich ręce. W chwili zdarzenia kobieta był trzeźwa. Po wypadku wpadła w szok. Potrzebowała pomocy specjalistów. Dlatego musiał minąć jakiś czas, zanim prokuratura ją przesłuchała i przedstawiła zarzuty.

Kobieta oskarżona została o narażenie syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi jej kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Małgorzata P., która w toku prokuratorskiego postępowania nie przyznała się do winy, odpowiadać będzie z wolnej stopy. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA