Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Od soboty linią 67 przelotem przez Łękno. Usuwanie blokad na raty

Data publikacji: 2021-10-22 22:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-23 08:07
Od soboty linią 67 przelotem przez Łękno. Usuwanie blokad na raty
Fot. Mirosław WINCONEK  

Od soboty (23 października), na swoją stałą trasę wracają autobusy linii 67. To nie jest jedyna ze zmian, jakie na najbliższe dni szykują drogowcy w rejonie wciąż przebudowywanego węzła Łękno. Od wtorku, 26 października, ma być także przejezdny dla samochodów zablokowany dotąd odcinek ul. Zaleskiego wraz z przejazdem kolejowym od strony skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Lindego.

Autobusy pojadą wreszcie - jak przed wprowadzeniem blokad na czas przebudowy węzła Łękno i pobliskich skrzyżowań - al. Wojska Polskiego i ul. Romualda Traugutta, a dalej ul. Józefa Poniatowskiego. Przywrócone zostaną ich przystanki „Bogumiły” i „Poniatowskiego” w obu kierunkach w stałych lokalizacjach. Wyjątkiem będzie nadal rejon na wysokości samego węzła przy nowych wiaduktach, gdyż nie ma wciąż gotowych przystanków tak dla tramwajów, jak i autobusów w obrębie wysp ronda i w pasie torowiska rozdzielającego jezdnie.

- Przystanki na przebudowywanym węźle Łękno zostaną uruchomione w terminie późniejszym. Do czasu ich uruchomienia przejazd przez węzeł Łękno odbywać się będzie bez zatrzymania, po jezdniach al. Wojska Polskiego, a nie po torowisku - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.

Przywrócenie kursowania linii 67 nie oznacza otwarcia dla ogólnego ruchu kołowego skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta. Co nastąpi wówczas, kiedy w pełni gotowe będą wszystkie przejazdy w rejonie ronda przez torowisko.

Jak z kolei informuje Tadeusz Kućmierz, dyrektor kontraktu, przedstawiciel wykonawcy inwestycji, którym jest konsorcjum spółek Roverpol-Rover Infraestructuras, od 26 bm. nastąpią kolejne zmiany w czasowej organizacji ruchu w tej okolicy. Ponownie będzie przejezdny gotowy już od od dłuższego czasu przebudowany odcinek ul. Zaleskiego od strony Pogodna (rejon skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Lindego) do al. Wojska Polskiego wraz z przejazdem przez tory kolejowe. Na skrzyżowaniu z tą ostatnią otwarte zostaną oba wloty (prawoskręty) dla chcących zjechać w ul.  Zaleskiego lub z niej wyjechać. ©℗

Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Opóźnienie!
2021-10-23 07:17:42
Kolejna sciema i opóźnienie!!! Dlaczego UM tak marnie nadzoruje tę i inne inwestycje?!! Za co im płacą mieszkańcy? Chyba za pobyt w zielonym pałacu. Na węźle Łękno, pracuję po parę osób, w dni robocze, to jak mają to skończyć? Kar nikt nie płaci, wszyscy mają się dobrze poza mieszkańcami. Dramat i tragifarsa z logo Urzędu Miejskiego. A ciekawe czy pan Koćmierz byl choc raz na tej budowie? Bez odbioru.
jak to tak
2021-10-22 23:20:41
dlaczego kar nie płacą?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA