Od soboty (23 października), na swoją stałą trasę wracają autobusy linii 67. To nie jest jedyna ze zmian, jakie na najbliższe dni szykują drogowcy w rejonie wciąż przebudowywanego węzła Łękno. Od wtorku, 26 października, ma być także przejezdny dla samochodów zablokowany dotąd odcinek ul. Zaleskiego wraz z przejazdem kolejowym od strony skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Lindego.
Autobusy pojadą wreszcie - jak przed wprowadzeniem blokad na czas przebudowy węzła Łękno i pobliskich skrzyżowań - al. Wojska Polskiego i ul. Romualda Traugutta, a dalej ul. Józefa Poniatowskiego. Przywrócone zostaną ich przystanki „Bogumiły” i „Poniatowskiego” w obu kierunkach w stałych lokalizacjach. Wyjątkiem będzie nadal rejon na wysokości samego węzła przy nowych wiaduktach, gdyż nie ma wciąż gotowych przystanków tak dla tramwajów, jak i autobusów w obrębie wysp ronda i w pasie torowiska rozdzielającego jezdnie.
- Przystanki na przebudowywanym węźle Łękno zostaną uruchomione w terminie późniejszym. Do czasu ich uruchomienia przejazd przez węzeł Łękno odbywać się będzie bez zatrzymania, po jezdniach al. Wojska Polskiego, a nie po torowisku - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM.
Przywrócenie kursowania linii 67 nie oznacza otwarcia dla ogólnego ruchu kołowego skrzyżowania al. Wojska Polskiego z ul. Traugutta. Co nastąpi wówczas, kiedy w pełni gotowe będą wszystkie przejazdy w rejonie ronda przez torowisko.
Jak z kolei informuje Tadeusz Kućmierz, dyrektor kontraktu, przedstawiciel wykonawcy inwestycji, którym jest konsorcjum spółek Roverpol-Rover Infraestructuras, od 26 bm. nastąpią kolejne zmiany w czasowej organizacji ruchu w tej okolicy. Ponownie będzie przejezdny gotowy już od od dłuższego czasu przebudowany odcinek ul. Zaleskiego od strony Pogodna (rejon skrzyżowania z ulicami Sienkiewicza i Lindego) do al. Wojska Polskiego wraz z przejazdem przez tory kolejowe. Na skrzyżowaniu z tą ostatnią otwarte zostaną oba wloty (prawoskręty) dla chcących zjechać w ul. Zaleskiego lub z niej wyjechać. ©℗
Mirosław WINCONEK