Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Więcej pociągów IC ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina

Data publikacji: 2018-11-18 16:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Więcej pociągów IC ze Szczecina do Kołobrzegu i Koszalina
 

Dogodne połączenia do Zielonej Góry i Wrocławia, sezonowe Pendolino "Fregata" pomiędzy Warszawą a Kołobrzegiem – to najważniejsze zmiany dla województwa zachodniopomorskiego w nowym rozkładzie jazdy 2018/2019 PKP Intercity. Zacznie on obowiązywać od 9 grudnia 2018 r.

PKP Intercity zwiększa liczbę połączeń między Szczecinem a Kołobrzegiem i Koszalinem. Więcej pociągów będzie też kursowało ze Szczecina do Zielonej Góry i Wrocławia, także latem. Od czerwca 2019 roku pociąg EIC Chrobry będzie odjeżdżał ze Szczecina Głównego do Warszawy Wschodniej o godz. 4.43 i będzie docierał do stolicy szybciej o ok. 20 minut.

Z powodu prac na linii kolejowej Poznań – Szczecin trasę zmieni część pociągów do stolicy Pomorza Zachodniego. Pojadą przez Rzepin i Gryfino. Natomiast IC Portowiec w relacji Szczecin – Warszawa ma kursować przez Rzepin, Poznań, Kalisz i Łódź.

W wakacje do Kołobrzegu nadal będą jeździć 3 pary pociągów kategorii Express InterCity Premium. Dodatkowo pojawi się nowe Pendolino sezonowa "Fregata" relacji Warszawa – Kołobrzeg. Sezonowy pociąg TLK "Mierzeja" relacji Lublin – Hel/Kołobrzeg pojedzie przez Białogard, Bydgoszcz, z postojem w Warszawie Centralnej. Wakacyjny pociąg TLK "Łebsko" będzie kursował do Jeleniej Góry. TLK "Pirania" pojedzie od Szczecina przez Nowogard, Płoty i będzie obsługiwał relację Bielsko-Biała – Kołobrzeg.

Osoby, które planują podróże z wyprzedzeniem, mogą liczyć na promocje. "Super Promo" to pula najtańszych biletów obowiązujących w pociągach ekspresowych – EIP (Pendolino) oraz EIC. Natomiast oferta "Promo" pozwala korzystać z pociągów ekspresowych w cenie połączeń ekonomicznych, czyli nawet o 55 proc. niższej.
Po wyczerpaniu puli najtańszych biletów Intercity proponuje zniżki w ofercie "Wcześniej". Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Informacje o rozkładzie jazdy pociągów Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP IC SA). Na dworcu w Szczecinie 9 i 10 grudnia do dyspozycji podróżnych będą tzw. informatorzy mobilni.

Od początku 2019 roku na torach pojawią się pierwsze wagony zmodernizowane przez H. Cegielski Fabrykę Pojazdów Szynowych w Poznaniu. Będą to przedziałowe drugiej klasy, wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, gniazdka elektryczne, elektroniczny system informacji pasażerskiej, toalety z zamkniętym obiegiem oraz wzmacniacze sygnału komórkowego i urządzenia do bezprzewodowego Internetu. Będą obsługiwać połączenia m.in. na trasach: Szczecin – Trójmiasto – Olsztyn – (Białystok) i Kraków/Lublin – Katowice – Wrocław – Zielona Góra – Szczecin – (Świnoujście).

(mag)

Fot. Ryszard Pakeser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Luks jazda ze Szczecina do Kołobrzegu !!!!!!!
2019-03-18 11:05:56
W piątek 15.03.2019r. Miałem wątpliwą przyjemność jazdy ze Szczecina do Kołobrzegu o godz.15.00 ..Tłok nieziemski byłem z córą i wnusią 5 lat.Wcisnęliśmy się do jakiegoś przedziału -okazało się że to na rowery !!! Wnusię posadziłem na rurce przy oknie po godzinie "spadła "na podłogę !!!! Od współpasażerów dowiedziałem się że tak jest w każdy piątek !!!! Koszmar sporo ludzi zostawało na kolejnych stacjach !!Dlaczego kolej nie da większych składów ,lub dodatkowych pociągów do Trzebiatowa !!!! W dobie poprawy -poprawiajcie !!!!!! Wywaliłem 100 na bilet bo nawet za dziecko zapłaciłem,za siebie też pełna opłata a jestem seniorem !!! Edi z Kołobrzegu
k.olej
2018-11-19 16:36:31
fajowo przez Rzepin, szkoda że nie przez Berlin.
henkosz
2018-11-19 13:08:50
czytać,czytać od 9 grudnia :)
Mac
2018-11-19 09:38:51
Jakoś nie mogę znaleźć tego Portowca w rozkładzie jazdy. O której odjazd ze Szczecina?
Ferrix
2018-11-19 00:53:27
"PKP Intercity zwiększa liczbę połączeń między Szczecinem a Kołobrzegiem i Koszalinem." Obecnie ze Szczecina jest 5 par do Koszalina (Gdańska) oraz jedna do Kołobrzegu. To jakie to pociągi i kiedy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA