poniedziałek, 19 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Obwodnica Barlinka oddana do użytku

Obwodnica Barlinka oddana do użytku

Obwodnica Barlinka oddana do użytku
Data publikacji: 2019-07-19 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-22 15:07
Wywietleń: 2001 403661

W piątek (19 lipca) pierwsze auta pojechały obwodnicą, która odciąży miejskie ulice w Barlinku. Oddanie do użytku inwestycji nastąpiło w samo południe. 

Drogą nr 151 przejeżdża przez Barlinek średnio ponad 10 tys. samochodów w ciągu doby. Nowy jej przebieg zaprojektowano z wykorzystaniem nasypu nieczynnej linii kolejowej. W ten sposób poprawiono układ komunikacyjny miasta i odciążono istniejące ulice. Zmienił się również przebieg drogi wojewódzkie nr 156. 

W uroczystości uczestniczyli: marszałek Olgierd Geblewicz, wicemarszałek Tomasz Sobieraj, burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz dyrektor ZZDW w Koszalinie Michał Żuber.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt. Bez wsparcia środków europejskich nie zrealizowalibyśmy tej inwestycji – mówił marszałek Olgierd Geblewicz.

- To długo wyczekiwana chwila – podkreślał wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Całe zadanie kosztowało 23,6 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniosło 14,85 mln zł. Wkład Gminy Barlinek to ponad 8 mln zł. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska SA.

Obecnie projektowany jest drugi etap tej inwestycji, który przewiduje połączenie nowej obwodnicy z DW nr 151 oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z ulicą 31 Stycznia.

(k)

Fot. UMWZ

Obwodnica Barlinka oddana do użytku Obwodnica Barlinka oddana do użytku Obwodnica Barlinka oddana do użytku Obwodnica Barlinka oddana do użytku

Komentarze

Andy
Nawet fajnie że taka droga powstała. Ale w Barlinku też powinna być kolej. A jak już jest droga i prowadząca przez miasto to i powinna mieć oświetlenie oraz choćby w zdłóż tej drogi ścieżka rowerowa
2019-07-22 14:42:49
Barlinek
Droga droga ale śmigłowiec ratunkowy nie ma nadal gdzie ładować przydałoby się lotnisko... I lekarze a nie że likwidacja oddziału
2019-07-21 19:32:05
Mieszkaniec
Brawo droga bardzo przydatna. Korzystam i jestem zadowolony.
2019-07-21 18:23:13
sceptyk
A cóż to za obwodnica, biegnąca przez miasto ?! Mieszkańcy z jednej strony onej, chcąc przejść na drugą stronę, muszą korzystać z kładki albo iść w poprzek, na skróty. ;-(
2019-07-20 18:49:15
123
a od 4 lat nie otwarto ani 1 kilometra nowych autostrad ,brawo najlepszy żont !!
2019-07-20 17:40:33
Obwodnica a...
teraz myśli się jak tu do Barlinka przywrócić połączenie kolejowe. A to tylko polandia... wpierw zniszczyc, potem ewentualnie wykorzystać a cos całkiem innego, a następnie projektowaC od nowa to co było pierwotnie ale zostalo zniszczone.
2019-07-20 16:55:43
re: sromotnikbezwstydny
"jemu"? co to za rusycyzm? putin ci tak nauczył pisać?
2019-07-20 14:58:00
Robert
Co fakt to fakt. Przed 2004 roku nie było z czego budować dróg, szpitali, kampusów akademickich. Syf, kiła i mogiła. Niewiele się różniliśmy od wschodnich sąsiadów. Dopiero kasa UE naprowadziła nas na drogę ku cywilizacji krajów rozwiniętych.
2019-07-20 08:38:52
SromotnikBezwstydny
Barlinek, to piękne miasteczko i ta obwodnica bardzo się jemu należała!
2019-07-20 08:13:47