Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Wybrali wykonawcę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6

Data publikacji: 14 kwietnia 2019 r. 23:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:37
Wybrali wykonawcę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6
 

Szczeciński oddział GDDKiA wybrał ofertę Transprojektu Gdańskiego na zaprojektowanie od nowa blisko 8 km obwodnicy Koszalina i Sianowa. Na tym odcinku budowanej S6 wystąpiły problemy z podłożem i uniemożliwiły prowadzenie robót zgodnie z pierwotnym projektem.

Wykonawca zaktualizuje dokumentację techniczną i będzie sprawować nadzór autorski dla zadania "Budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód od km 6+400 do km 14+300".

Rzecznik oddziału Mateusz Grzeszczuk poinformował, że wybrana została oferta złożona przez Transprojekt Gdański. Dodał przy tym, że GDDKiA czeka jeszcze na „ewentualne odwołania”. Przekazał, że nie ma informacji, by od 3 kwietnia, gdy dokonano wyboru, do piątku takie wpłynęły. Jednocześnie poinformował, że sprawa odwołań rozstrzygnie się w poniedziałek, w ostatnim możliwym terminie ich wpływu. Jeśli ich nie będzie, wyznaczony zostanie termin podpisania umowy z wybraną firmą.

Transprojekt Gdański zobowiązał się wykonać projekt i sprawować nadzór autorski za kwotę ponad 5,1 mln zł.

- Ta oferta nie była najtańszą ofertą, ale ta, która nią była, została, jeśli chodzi o kryteria pozacenowe, oceniona niżej. Wybrana uzyskała 97,39 punktów, a ta najtańsza miała 90 punktów i była trzecia w kolejności. Druga, z punktacją 90,16, była firmy IVIA – powiedział Grzeszczuk.

Oferty w przetargu złożyło sześć podmiotów: katowicka spółka IVIA, Trasprojekt Gdański, Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt – Warszawa, spółka Highway z Banina oraz konsorcjum krakowskich spółek MPRB oraz MP-Mosty. Ich otwarcie nastąpiło 14 lutego.

Najtaniej wykonanie zadania, bo za ponad 4,9 mln zł, zaoferowała firma z Banina. Natomiast najdroższą ofertę, opiewającą na ponad 7,1 mln zł złożyło konsorcjum z Krakowa. Zamawiający na realizację zamówienia zarezerwował kwotę ponad 19,4 mln zł. Grzeszczuk mówił wówczas, że ta różnica między cenami ofert a kwotą wynikającą z kosztorysu GDDKiA „wynika z trudności w oszacowaniu cen”.

Dokumentacja posłuży do ogłoszenia przetargu w formule "buduj". Obejmująca projekt budowlany, projekty wykonawcze z projektami umocnienia podłoża ma być gotowa w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Posiadanie dokumentacji ma pozwolić GDDKiA „na znacznie bardziej precyzyjne określenie szacunkowego kosztu robót".

Nowy projekt dotyczyć będzie odcinka obwodnicy o długości 7,9 km, na którym wystąpiły problemy z podłożem, uniemożliwiając realizację robót zgodnie z pierwotnym projektem.

Przetarg na wykonanie nowego projektu szczeciński oddział GDDKiA ogłosił 31 grudnia 2018 r.

W tym samym dniu unieważnił ogłoszone w październiku 2018 r. postępowanie na dokończenie problematycznego fragmentu obwodnicy w formule "projektuj i buduj". Otwarcie ofert nastąpiło 30 listopada. GDDKiA zamierzała na realizację zadania, które miało być wykonane w ciągu 25 miesięcy, przeznaczyć 221 mln zł. Każda z czterech ofert, w tym dwie złożone przez konsorcja polsko-chińskie i polsko-litewskie, przekraczała tę kwotę. Najtaniej, bo za prawie 330 mln zł chciało budować konsorcjum z chińskim partnerem. Pozostałe oferty wahały się między 454 mln zł a 469 mln zł.

(pap)

Graf. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chwilkowski
2019-04-17 13:36:15
Kolo Skwierzynki poziom morza jest kilka centymentrow pod powierzchnia. Wymiana gruntu to kolejne miliony. Najlepiej podniesc droge za pomoca estakady z belek sprezonych lub stalowych z zelbetowa plyta pomostowa. Wyjdzie taniej. A wogole lepiej bylo od poludnia Koszalin objechac najlepiej tunelem przez Chelmska, no ale tunel to koszty.
Jazon
2019-04-15 16:18:12
A co z A6 pod Szczecinem, mordowanym przez Energopol?
Antydebil
2019-04-15 06:56:42
Dobrze że eNeRDopol nie startował,bo pewnie by wygrał i mielibyśmy obwodnicę ukończoną w 2145 roku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA