sobota, 24 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Wybrali wykonawcę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6

Wybrali wykonawcę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6

Wybrali wykonawcę obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6
Data publikacji: 2019-04-14 23:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 2050 385817

Szczeciński oddział GDDKiA wybrał ofertę Transprojektu Gdańskiego na zaprojektowanie od nowa blisko 8 km obwodnicy Koszalina i Sianowa. Na tym odcinku budowanej S6 wystąpiły problemy z podłożem i uniemożliwiły prowadzenie robót zgodnie z pierwotnym projektem.

Wykonawca zaktualizuje dokumentację techniczną i będzie sprawować nadzór autorski dla zadania "Budowa obwodnicy Koszalina i Sianowa na S6 wraz z odcinkiem S11 od węzła Bielice do węzła Koszalin Zachód od km 6+400 do km 14+300".

Rzecznik oddziału Mateusz Grzeszczuk poinformował, że wybrana została oferta złożona przez Transprojekt Gdański. Dodał przy tym, że GDDKiA czeka jeszcze na „ewentualne odwołania”. Przekazał, że nie ma informacji, by od 3 kwietnia, gdy dokonano wyboru, do piątku takie wpłynęły. Jednocześnie poinformował, że sprawa odwołań rozstrzygnie się w poniedziałek, w ostatnim możliwym terminie ich wpływu. Jeśli ich nie będzie, wyznaczony zostanie termin podpisania umowy z wybraną firmą.

Transprojekt Gdański zobowiązał się wykonać projekt i sprawować nadzór autorski za kwotę ponad 5,1 mln zł.

- Ta oferta nie była najtańszą ofertą, ale ta, która nią była, została, jeśli chodzi o kryteria pozacenowe, oceniona niżej. Wybrana uzyskała 97,39 punktów, a ta najtańsza miała 90 punktów i była trzecia w kolejności. Druga, z punktacją 90,16, była firmy IVIA – powiedział Grzeszczuk.

Oferty w przetargu złożyło sześć podmiotów: katowicka spółka IVIA, Trasprojekt Gdański, Biuro Projektowo-Badawcze Dróg i Mostów Transprojekt – Warszawa, spółka Highway z Banina oraz konsorcjum krakowskich spółek MPRB oraz MP-Mosty. Ich otwarcie nastąpiło 14 lutego.

Najtaniej wykonanie zadania, bo za ponad 4,9 mln zł, zaoferowała firma z Banina. Natomiast najdroższą ofertę, opiewającą na ponad 7,1 mln zł złożyło konsorcjum z Krakowa. Zamawiający na realizację zamówienia zarezerwował kwotę ponad 19,4 mln zł. Grzeszczuk mówił wówczas, że ta różnica między cenami ofert a kwotą wynikającą z kosztorysu GDDKiA „wynika z trudności w oszacowaniu cen”.

Dokumentacja posłuży do ogłoszenia przetargu w formule "buduj". Obejmująca projekt budowlany, projekty wykonawcze z projektami umocnienia podłoża ma być gotowa w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Posiadanie dokumentacji ma pozwolić GDDKiA „na znacznie bardziej precyzyjne określenie szacunkowego kosztu robót".

Nowy projekt dotyczyć będzie odcinka obwodnicy o długości 7,9 km, na którym wystąpiły problemy z podłożem, uniemożliwiając realizację robót zgodnie z pierwotnym projektem.

Przetarg na wykonanie nowego projektu szczeciński oddział GDDKiA ogłosił 31 grudnia 2018 r.

W tym samym dniu unieważnił ogłoszone w październiku 2018 r. postępowanie na dokończenie problematycznego fragmentu obwodnicy w formule "projektuj i buduj". Otwarcie ofert nastąpiło 30 listopada. GDDKiA zamierzała na realizację zadania, które miało być wykonane w ciągu 25 miesięcy, przeznaczyć 221 mln zł. Każda z czterech ofert, w tym dwie złożone przez konsorcja polsko-chińskie i polsko-litewskie, przekraczała tę kwotę. Najtaniej, bo za prawie 330 mln zł chciało budować konsorcjum z chińskim partnerem. Pozostałe oferty wahały się między 454 mln zł a 469 mln zł.

(pap)

Graf. GDDKiA

Komentarze

chwilkowski
Kolo Skwierzynki poziom morza jest kilka centymentrow pod powierzchnia. Wymiana gruntu to kolejne miliony. Najlepiej podniesc droge za pomoca estakady z belek sprezonych lub stalowych z zelbetowa plyta pomostowa. Wyjdzie taniej. A wogole lepiej bylo od poludnia Koszalin objechac najlepiej tunelem przez Chelmska, no ale tunel to koszty.
2019-04-17 13:36:15
Jazon
A co z A6 pod Szczecinem, mordowanym przez Energopol?
2019-04-15 16:18:12
Antydebil
Dobrze że eNeRDopol nie startował,bo pewnie by wygrał i mielibyśmy obwodnicę ukończoną w 2145 roku.
2019-04-15 06:56:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie